16 jų žengs į pradines klases, antra tiek mažųjų bus lopšelinukai-darželinukai – jų grupei suteiktas „Klaužadų“ pavadinimas.
Kad klaužados turėtų visas sąlygas smagiai leisti laiką nuo pusės aštuonių ryto iki pusės šešių vakaro, Miežiškių mokykloje visą vasarą virė statybos darbai.
Pertvarkius dalį pastato, lopšelinukams-darželinukams buvo atiduota didžioji pirmo aukšto dalis. Čia įrengtas žaidimų ir ugdymo kambarys, miegamasis, salė sportui ir kūrybinei veiklai.
Mokytis į antrą pastato aukštą kops pirmų–ketvirtų klasių mokinukai. Ten pat įsikurs ir miestelio biblioteka. Į švietimo įstaigą ji bus perkelta iš nugyventų iki šiol jai priklausiusių patalpų ne itin tvarkingame bendrabutyje.
Miežiškių mokykloje įkurdinti lopšelinukus-darželinukus Panevėžio rajono savivaldybės biudžetui atsiėjo 70 tūkst. eurų. Nors anksčiau būgštauta, kad tiek lėšų remontui ir visam tam, kas reikalinga, kad vaikai turėtų ne tik puikias buities sąlygas, bet ir jų ugdymui reikalingas priemones, gali nepakakti.
Oficialiai Miežiškių pradinė mokykla-lopšelis-darželis vadinasi Raguvos gimnazijos Miežiškių skyriumi. Jam vadovaujančios Raguvos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Dalios Turčinskienės teigimu, pats gyvenimas parodė, jog tokia įstaiga miežiškiečiams labai reikalinga. Visa 16 vaikų grupė užpildyta, dar dviejų mažylių nebebuvo galimybės priimti.
Mažiausiems Raguvos gimnazijos Miežiškių skyriaus lankytojams – po dvejus metus, vyriausiems – šešeri. Vienas vaikutis turi specialiųjų poreikių, yra mergytė iš ukrainiečių karo pabėgėlių šeimos.
„Pavasarį Trakiškio lopšelį-darželį, kuris taip pat yra Miežiškių mokyklos padalinys, lankė trys vaikai iš Ukrainos, – sako D. Turčinskienė. – Tačiau laikui bėgant viena šeima grįžo į Ukrainą, antroji šeima mažylį perkėlė į Pažagienių lopšelį-darželį.“
Karo pabėgėliai už vaikų maitinimą nemoka, tačiau rajono Tarybos sprendimu nuo mėnesinio 10 eurų mokesčio darželiui neatleidžiami.
Daugiausia naujai įkurtą, modernų Miežiškių vaikų lopšelį-darželį, D. Turčinskienės duomenimis, lankys vietos gyventojų bei aplinkinių kaimų – Nevėžio bei Gitėnų vaikai.
Šios gyvenvietės nuo Miežiškių nutolusios per tris keturis kilometrus, atvežti atžalas į ugdymo įstaigą bus tėvų rūpestis. O štai pradinukus iš namų – ne tik Miežiškiuose, bet ir Trakiškyje, Liūdynėje, – surinks mokyklinis autobusiukas.
Ir mokinukus, ir tuos, kas lankys lopšelio-darželio grupę, maitins Raguvos gimnazijos valgykla: karštas maistas jiems bus kasdien atvežamas.
Panevėžio rajono mero pavaduotojo Antano Pociaus teigimu, naujovių šis rugsėjis atneš ne tik miežiškėnams, savo miestelyje lopšelio-darželio neturėjusiems nuo neatmenamų laikų.
Pokyčių, pasak vicemero, įvyko ir Dembavos švietimo įstaigose. Dėl to, kad vaikai nebetilpo į šios priemiestinės gyvenvietės lopšelį-darželį, mažųjų grupė įkurdinta pačioje Dembavos progimnazijoje.
Kaip ir Miežiškiuose, Dembavoje po remontų taip pat radosi mažiesiems skirtos, jiems pritaikytos patalpos.
Bernatoniuose nebelikus pradinės mokyklos, buvusios mokyklos-darželio pastatas atiduotas vien darželinukams.
Atkreipus dėmesį, kad ir Miežiškių mokykla, ir Trakiškio lopšelis-darželis, kurio dalis vaikų perkelta į Miežiškius, šildomi dujomis, o joms sparčiai brangstant žvalgomasi į alternatyvųjį kurą, A. Pocius teigė kaip tik aiškinęsis šildymo kainas.
„Peržiūrėjęs tas kainas įsitikinau, kad biokuras, o ypač malkos, jau baigia pasivyti šildymo dujomis kainas. Matau, kad malkų prekeiviai nemiega, išnaudoja situaciją. Tad keisti šildymo sistemų bent kol kas nesirengiama, žinoma, visų įstaigų bus prašoma taupyti“, – teigė A. Pocius.
Kaip pagrindinį taupymo būdą jis, statybų inžinierius, teigė matantis dujų čiaupų prisukimą, laipsniu kitu sumažintą temperatūrą pastatų viduje.