Latvijos menininkių Valdos Mežbardės ir Gunos Milersonės kūryboje galima rasti ne vieną sąsają su Panevėžiu.

Miestus sujungė menas

Miestus sujungė menas

Panevėžio savotišku kelrodžiu kultūros srityje esantis Daugpilio Marko Rotko meno centras dalį savo lobynų atvežė panevėžiečiams.

Miesto Savivaldybėje eksponuojami dviejų menininkių paveikslai iš specialiosios Daugpilio Marko Rotko meno centro kolekcijos, kurią finansuoja Basil Alkazzi įsigijimo fondas.

Ši paroda yra Panevėžyje įsikūrusios A galerijos iniciatyvos tęsinys. Tai – jos projekto „Kultūrinės paralelės“, skirto Panevėžio ir jo miestų partnerių kultūrinei bendrystei skatinti, dalis. Gražiu ir prasmingu sutapimu galima laikyti tai, kad būtent lapkričio 20-ąją, parodos atidarymo dieną, A galerija šventė vienuoliktąjį savo veiklos gimtadienį.

Toks netikėtas aplinkybių susidėliojimas yra puiki gimtadienio dovana galerijai“, – atviravo jos vadovas Albinas Vološkevičius, apipiltas susirinkusiųjų sveikinimais ir linkėjimais.

Pristatydamas į parodos atidarymą atvykusias Latvijos menininkes Valdą Mežbardę ir Guną Milersonę, A.Vološkevičius čia pat nubrėžė dvi gražias paraleles. Viena jų – nuolatinis ir stiprus ryšys bei bendradarbiavimas su Daugpilio M. Rotko meno centru. Kita – autorių sąsajos su Panevėžio kultūriniu gyvenimu. Valdos Mežbardės paveikslas 2018 metais eksponuotas ant Panevėžio viešbučio fasado, pirmosios kultūrinės paralelės Panevėžys–Daugpilis ekspozicijoje. Guna Milersonė – projekto „X: Atmintis“ dalyvė. Kaip žinoma, visus „X“ projektams sukurtus kūrinius menininkai dovanoja Panevėžio miestui, būsimojo Stasio Eidrigevičiaus meno centro kolekcijai pildyti.

Paprašytos pristatyti savo kūrybą gausiai susirinkusiai auditorijai, autorės kiek kuklinosi, šiek tiek praskleisdamos savo patirčių ir inspiracijų šydą, ir džiaugėsi gražia Panevėžio bei Daugpilio miestų bendryste. Juolab kad pasveikinti jų į parodos atidarymą atėjo ir kolegos Panevėžio tapytojai, su kuriais dalyvauta ne viename bendrame projekte ar plenere.

Valda Mežbardė ir Guna Milersonė yra tos pačios tapytojų kartos atstovės. Jas jungia tam tikros kūrybinio augimo bei veiklos paralelės ir sankirtos, tačiau kūrėjų stiliaus vertikalės vystėsi pastebimai skirtingomis kryptimis. Nors abi menininkes įkvepia peizažas, bet kiekviena jų atkuria jį savaip – per spalvos, šviesos ir tamsos, linijos ir plokštumos sąveikas. Šia prasme jos yra lyg skirtingi pasauliai. Stilistiškai, spalviškai skirtinga šių menininkių kūryba svariai papildo M. Rotko meno centro kolekciją – džiaugėsi jo meno direktorius Maris Čačka, kartu su centro kolekcijos vadove Zane Melane. O sveikindamas A. Vološkevičių su jo įkurtos galerijos sukaktimi, M. Čačka įsegė jam į švarko atlapą išskirtinį M. Rotko meno centro ženklelį, paskelbdamas panevėžietį kultūros ambasadoriumi, bei linkėjo tik stiprėti ir augti Panevėžio ir Daugpilio kultūrinei tradicijai.

Paroda Panevėžio miesto savivaldybėje veiks iki 2020 m. sausio 10-osios.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų