Dabar šie riboženkliai su raudonomis raidėmis užrašytu miesto vardu – jau istorijos archyvuose.
Betoninių gigantų ardymo darbus įmonė „Panevėžio gatvės“ pradėjo trečiadienį ryte nuo riboženklio, stovėjusio ties įvažiavimu nuo Vaivadų pusės. Vėliau virto ir žymėjęs įvažiavimą nuo Velžio, tas pats laukia ir stūksančio Šiaulių kryptimi, o birželio pabaigoje išardytas pasitikdavęs įvažiuojančiuosius nuo Pasvalio pusės.
Aukštaitijos sostinės ribas daug metų žymėjusius riboženklius J. Skublickas projektavo laimėjęs tuomečio Panevėžio vykdomojo komiteto skelbtą konkursą. Anot autoriaus, jau seniai jo kūrinys praradęs originalų vaizdą.
„Tada buvo sovietiniai laikai ir reikalaujama, kad riboženklyje būtų du miesto pavadinimo užrašai – lietuvių ir rusų kalbomis. Kai Lietuva tapo nepriklausoma, rusišką pavadinimą nuėmė. Architektūrine prasme daiktas yra gerai sukurtas, jei prie jo nieko negalima pridėti. Kai nuėmė rusišką tekstą, riboženkliai liko tokie tarsi pripuolami, abejotini“, – pasakojo J. Skublickas.
Visą straipsnį skaitykite liepos 15 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Kur baigiasi miestas, prasideda rajonas riboženklų nebus ????????? Ar statysit modern??
Gerai bent, kad tų tarybinių laikų autorių šių dienų ,,inkvizicija“ nepalietė, užteko sunaikinti tik jų grandiozinius darbus.
keičiasi miesto pavadinimas, todėl keičiami riboženkliai. Buvo pasakyta parašyti: Panevėžys- Naujoji Jeruzalė