Panevėžyje debiutuojančiame festivalyje apsilankę smalsuoliai ir miesto problemoms neabejingi gyventojai gali nuomonę išreikšti net penkiose diskusijose visuomenei aktualiomis temomis: „Moksleivių ir suaugusiųjų pasaulis: ar tai tik paauglystė?“, „Jauni mokytojai Panevėžyje: kodėl šis kelias, kodėl mūsų mieste?“, „Ar senti Panevėžyje yra gera?“, „Ar pakilusios algos reikštų pakilusią ugdymo kokybę?“ bei „Globalus Panevėžys: kuo mes išskirtiniai?“.
Į diskusijų moderatorių gretas prisijungė skirtingų sričių profesionalai: psichologas – psichoterapeutas Nerijus Ogintas, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos ugdymo karjerai centro vadovė Giedrė Valaitienė, Aukštaitijos regiono asociacijos „Artritas“ pirmininkė Danutė Žagūnienė, Panevėžio Švietimo Profesinės Sąjungos pirmininkė Nijolė Staišiūnienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.
Diskusijose aktyviai dalyvauja mieste žinomi specialistai – prelegentai, atstovaujantys daugiau nei trisdešimčiai sričių.
Pirmojoje diskusijoje „Moksleivių ir suaugusiųjų pasaulis: ar tai tik paauglystė?“, kurią moderavo psichologas – psichoterapeutas Nerijus Ogintas, panoro sudalyvauti nemaža dalis miesto jaunimo.
Kalbėdami apie paauglystės tarpsnį, diskusijos dalyviai stengėsi atsakyti į kelis svarbius klausimus: kas yra paauglys? Ar paauglystė yra vien tik maištas? Kaip spręsti kylančius konfliktus tarp jauno ir suaugusio žmogaus?
Susirinkusieji aktyviai aptarinėjo įvairias paauglystėje kylančias bėdas, klausimus. Ne vienas tvirtino, jog paauglystės reiškinys šių dienų aplinkybėse dažnai užsitęsia.
Diskusijoje dalyvavusi Aušrinė tvirtino, jog paaugliai ne patys pasirenka būti konfliktiški, tokiais tampa dėl tėvų bei kitų suaugusiųjų reakcijos į jų veiksmus ar nuomonę.
Moderatorius N. Ogintas provokavo susirinkusiuosius, klausdamas, ar paauglys visuomet turi būti patogus suaugusiam? Jam antrino ir pritariantieji, jog paauglystė – natūralus bei būtinas žmogaus vystymosi etapas.
Antrojoje, ne ką mažiau svarbioje diskusijoje „Jauni mokytojai Panevėžyje: kodėl šis kelias, kodėl mūsų mieste?“ susirinko miesto mokytojų desantas. Pedagogės įvardijo motyvus, dėl ko pasirinko šią profesiją, ar dėl to nesigaili, kas džiugina mokytojo darbe ir kas verčia mąstyti ne tik apie asmeninius pokyčius. Valandą trukusioje diskusijoje nutarta, jog šalies, miesto socialinę ir ekonominę gerovę kuriantis švietimas – itin svarbus faktorius.
Kartu su diskusijos moderatore G. Valaitiene pedagogės įvardino priežastis, kas paskatintų jauną žmogų rinktis pedagogo specialybę ir grįžti mokytojauti į gimtąjį Panevėžį. Vienbalsiai nutarta, jog tam įtakos turi ne vien materialinė gerovė, bet ir teigiama psichologinė aplinka, padidintas informacijos srautas apie mokytojo pareigas, užduotis bei patraukli pačių mokymosi įstaigų terpė.
Festivalį organizuojančios Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ teigimu, paskutiniu metu diskusijomis dažnai vadiname savo nuomonių išsakymą, pamiršdami, kad diskusijoje lygiai taip pat svarbu išgirsti oponentą.
Vienas iš renginio pagrindinių tikslų – ugdyti žmogų, suteikti panevėžiečiams platformą ne tik kalbėti apie tai, kas jiems aktualu ir svarbu, bet ir galimybę susipažinti bei mokytis diskusijų kultūros.
Iniciatyvos sumanytojai tvirtina, jog atėjo laikas kasdienines diskusijas perkelti į kitą lygį ir imtis apčiuopiamų pokyčių.
Panevėžys – miestas, kviečiantis kalbėtis apie įvairias galimybes, miesto bei jo gyventojų problemas, ateities sprendimus.
Visą dieną truksiančio festivalio metu bus galima ne tik stebėti diskutuojančiuosius, bet ir pramogauti: senvagės saloje mažųjų panevėžiečių laukia pripučiamų batutų atrakcionai, vyresnėlių – gardi kava.
Nespėjusieji prisijungti prie pirmųjų diskusijų, tai padaryti gali dar iki pat šeštadienio vakaro.
Komentarai
kažko mažoka klausytojų
Ar po diskusijų kas nors keisis?