M. Garucko nuotr.

Panevėžyje – išdykęs stiliaus, šokio ir fotografijos festivalis

Panevėžyje – išdykęs stiliaus, šokio ir fotografijos festivalis

Ne vieną garsų kostiumų dizainerį ar scenografą per du dešimtmečius į Lietuvos kūrybinę padangę išleidę Panevėžio bendruomenių rūmai vėl pakvietė į tradicinį jaunųjų kūrėjų festivalį „Išdykęs stilius 2019“. Čia dėl geriausio jaunojo dizainerio vardo varžėsi net 23 kolekcijų kūrėjai iš visos Lietuvos.

Šįkart žiūrovams prisistatė aštuoni šokių kolektyvai, pademonstruotos net 23 drabužių kolekcijos. Iš viso dalyvavo apie 300, 14-22 metų jaunuolių.

Kaip pasakojo Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė ir festivalio sumanytoja Sandra Myškienė, kiekvienais metais į Aukštaitijos sostinę iš visos Lietuvos suplūsta perspektyvūs, idėjų kupini jaunieji kūrėjai.

Šiais metais festivalis iš tarptautinio vėl tapo respublikiniu – nepavyko sudominti jaunųjų kūrėjų iš artimųjų kaimyninių valstybių.

„Modeliuojame jau kitą jaunimo festivalio modelį – bandysime plėstis ir apjungti kelias kultūros įstaigas, planuojame jungtis su kino kūrėjais ir skulptoriais“, – planuoja S.Myškienė.

Kadaise festivalis vienijo vien jaunuosius dizainerius, tačiau ilgainiui tapo tikra stiliaus, šokių ir fotografijos sinteze. Čia kūrybinę fantaziją išlaisvina ne tik individualūs menininkai ar mados studijų, klubų nariai, bet ir šokių kolektyvai, fotografai. Pastarieji renginio metu per savo matymo prizmę fiksuoja įspūdingiausius kadrus. Pasibaigus renginiui, po dviejų savaičių eksponuojami fotografų, kuriuos kuruoja garsi Panevėžio fotomenininkė Marija Šileikaitė-Čičirkienė, darbai. Tai tampa baigiamuoju festivalio akcentu.

Kvietė tylai

Į Panevėžyje siaučiantį „Išdykusį stilių“ iš Prienų atvykęs jaunasis dizaineris, devintokas Danielius Aldakauskas, atstovaujantis dizaino studiją „Modus“, kostiumų dizainą kuria jau apie penkerius metus. Šį kartą paauglys pristatė jau trečiąją savo autorinę kolekciją.

„Kolekcijos idėja kilo žiūrint į žmonių veidų originalumą“, – sakė drabužius su žmonių siluetais pristatęs prieniškis.

Danielius atviravo buvęs sužavėtas „one line art“ technikos arba kitaip „piešimo viena linija“. Supratęs, jog tai būtų nesunkiai pritaikoma ir rūbų dizaine, moksleivis ėmėsi darbo. Netrukus gimė pirmasis kostiumas, bet jo dizainas pačiam jaunajam kūrėjui pasirodė niūrokas, juodą ir pilką spalvas norėjosi papildyti.

„Nusprendžiau, kad galima įnešti ir tapybos elementų, kadangi ir pats mokausi dailės. Kolekcijai pasirinkau šiuolaikišką ir labai populiarią medžiagą neopreną“, – pasakojo D. Adakauskas.

„Le Silence“ kolekcija jaunasis dizaineris siekė atkreipti dėmesį į tai, jog šiuolaikinio pasaulio gyventojai išsiilgę tylos, jų galvos per daug užimtos ir pavargusios nuo triukšmo.

Mažeikių moksleivių namų dizaino studijos vadovė Irutė Miltakienė kartu su studijos mergaitėmis pristatė pastelinių spalvų avangardinę kolekciją, kurią puošė daugybė susuktų, suklijuotų ir nudažytų užtrauktukų. Juos iš namų sunešė studijos mokinės. Vadovės padedamos, kolekciją jos parengė per penkis mėnesius.

„Norėjome pabrėžti, jog triukšmas – labai didelė problema. Užtrauktukai tapo garso lokatoriais, o mergaičių veidai simbolizuoja nuotaiką, koks žmogus lieka apatiškas, išvargęs nuo triukšmo“, – pasakojo vadovė.

Vežė ir priekabomis

S. Myškienė pastebi, jog jaunimas dabar renkasi kurti kur kas labiau pritaikomus nešioti drabužius.

„Mados teatras po truputį užleidžia vietą nešiojamiems rūbams. Džiaugdavomės, kada būdavo kuriama iš apelsinų žievelių, kankorėžių, samanų, makroflekso. Dabar daugiau dominuoja gatvės mada ir tradiciniai audiniai, iš kurių bandoma sukurti avangardo kolekcijas“, – pasakojo renginio sumanytoja.

Pati S. Myškienė pripažino itin mėgstanti avangardą.

„Kai pirmą kartą organizavau festivalį, mane tiesiog sužavėjo netikėtų medžiagų netikėtas panaudojimas. Panašu, jog pamažu mados keičiasi ir šįmet tokių kolekcijų mažiau, nebe tiek, kiek anksčiau“, – pastebi direktorė.

Per ilgus festivalio gyvavimo metus yra tekę kurtas sukneles ir karučiais, ir priekabomis vežti. Jaunieji kūrėjai tiek įaudrindavę savo vaizduotę, jog kartais suknelės gimdavo iš netikėčiausių medžiagų, pavyzdžiui, tūkstančių stiklo šukių, o apsirengti tokį apdarą modeliui padėdavę net keli žmonės.

Galerija

 

 

Komentarai

  • Sandra Myškienė – kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė, bet tikrai ne rengino organizatorė. Renginyje „Išdykęs stlius 2019“ dalyvavo 8 šokių kolektyvai, kurie iš viso pristatė 10 šokių kūrinių. Renginio organizatorė – Nijolė Kubiliūnienė. Gaila. kad eilinį kartą kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė pamiršta bent paminėti apie renginio organizatorių ir nepelnytai prisiima nuopelnus ir LAURUS, prie kurių nei kiek neprisidėjo.

  • Renginyje dalyvavo 23 kolekcijos, ne 24. Buvo dizainerių, kurie atvežė į šį renginį po 2, o kai kurie ir po 3 kolekcijas. Šiame staripsnyje ne visa pateikta informacija yra teisinga.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų