Vaizdo įrašymo sistemų nauda akivaizdi. Vasario 16-ąją maisto prekių parduotuvėje Panevėžyje, Parko g., trys jaunuoliai pavogė 6 butelius alkoholinių gėrimų. Juos nusikaltimo vietoje nufilmavo vaizdo kamera. Todėl su nuotrauka, kuri gauta peržiūrėjus įrašą, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas gali tikėtis lengviau surasti ilgapirščius.
„Dabar dauguma parduotuvių, valstybinių įstaigų turi vaizdo stebėjimo kameras. Tiriant nusikalstamas veikas, jų medžiagą policija peržiūri pirmiausia“, – sakė Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Karolina Miganovičienė.
Jai pritarė ir Panevėžio apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus vadovas Vytautas Vinslovas. Pasak pareigūno, vaizdo kameros ne tik padeda išaiškinti nusikaltimus, bet ir veikia prevenciškai bei gelbsti nustatant eismo įvykių aplinkybes. Tik šių prietaisų Panevėžio mieste, viršininko teigimu, turėtų būti daugiau.
Todėl sausio mėnesį Panevėžio policijos atstovai dar kartą peržiūrėjo kriminologinę statistiką, nustatė vietas, kur kyla didžiausia nusikalstamo elgesio rizika, ir Panevėžio miesto savivaldybei pateikė planą, kur dar reikėtų papildomai įrengti vaizdo stebėjimo kamerų.
Panevėžio gatves dabar stebi 16 tokių prietaisų. Šiais metais Panevėžio miesto savivaldybė pasiryžusi šį skaičių padvigubinti.
Pirmadienį miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna aptarė su pareigūnais tikslias vietas, kur bus įrengtos naujos kameros. Jų, pasak pavaduotojo, dar reikia vadinamųjų „juodųjų dėmių“ zonose, kur įvyksta daug eismo įvykių, prie įvažiavimų į miestą.
Už stebėjimą ir vaizdo perdavimo paslaugas esamomis vaizdo kameromis dabar iš miesto biudžeto kas mėnesį paklojama po beveik 5000 eurų. Šį darbą policijos patalpose atlieka speciali įmonė.
„Pirkti naujų kamerų neapsimoka, nes jos per 5 metus nusidėvi ir jų vaizdas tampa neaiškus. Todėl ir šiemet žadame už tą pačią sumą pirkti tik paslaugą“, – aiškino T. Jukna.
Tačiau galutinis Savivaldybės tikslas Panevėžio mieste įrengti šimtą vaizdo kamerų. Šie prietaisai, pasak pavaduotojo, įtraukiami į visų kompleksinių („Urban“) projektų viešuosius pirkimus.
„Kamerų turėtų atsirasti Laivės aikštėje ir jos prieigose, visuose tvarkomuose parkuose. Įtraukiame jas į visus vykdomus projektus. Svarbu tik sužiūrėti, kad stebėjimas nesidubliuotų ir visas kamerų tinklas pasiskirstytų proporcingai“, – teigė pašnekovas ir patikino, kad tokios priemonės drausmina gyventojus ir suteikia reikalingos informacijos policijai.
2000 eurų policijos prevencijai šiemet žada atseikėti ir Panevėžio rajono savivaldybė. Ar šie pinigai bus panaudoti būtent vaizdo stebėjimo įrenginiams, dar nežinoma. Tačiau jie, pasak Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio, pasiteisina.
Paskutinį kartą čia taip pat buvo skirta 2000 eurų iš Europos paramos mobiliosioms stebėjimo kameroms Ramygalos, Vadoklių, Krekenavos ir Naujamiesčio seniūnijose. Jose stebimos centrinės aikštės ir gatvės. Kadangi kameros yra kilnojamosios, jų vietą seniūnijos gali keisti. Šalia kamerų pastatomos ir informacinės lentelės apie stebimą teritoriją.
Neseniai vaizdo kamera pakabinta Pažagieniuose. Čia žmonės pavargo nuo piktybiškai paliekamų atliekų. Nauja priemonė prislopino prašalaičių norą šiukšlinti svetimoje teritorijoje.
Kol kas miestą stebi 16 vaizdo kamerų
Stebėjimo ir vaizdo įrašymo paslaugos kainuoja 5000 eurų per mėnesį.
Komentarai
piniava.vaivadai.dembava ,staniunai.velzysir pan. sumokaliuto dali mokesciu o kur sustatytos kameros-ten kur pencininkai renka rajonovaldzia
Na, jei zmogus gyvena Dembavoje (rajone), tai ir jo mokescius gauna rajonas…