Site icon sekunde.lt

Į meną karantino laikotarpiu pažvelgė kitaip

Los Andželo „Getty“ muziejus pakvietė nuo karantino pavargusius žmones pamėginti atkurti savo mylimus meno kūrinius namuose tik su turimomis priemonėmis. Štai rezultatas, kuris nepaliks abejingų.

Los Andželo „Getty“ muziejus pakvietė nuo karantino pavargusius žmones pamėginti atkurti savo mylimus meno kūrinius namuose tik su turimomis priemonėmis. Štai rezultatas, kuris nepaliks abejingų.

Nors per koronaviruso karantiną esame įstrigę namuose ir negalime išeiti ir mėgautis menu muziejuose, tai nereiškia, kad gyvenimas turi būti nuobodus ar visiškai be kultūros. Los Andželo „Getty“ muziejus metė iššūkį meno gerbėjams ir pakvietė paskelbti nuotraukas, kuriose jie atkuria savo mėgstamus meno šedevrus tiesiog iš namų. Žmonės į tai reagavo su dideliu entuziazmu ir užplūdo socialinę žiniasklaidą savo unikaliomis meninėmis interpretacijomis.

„Arnolfinių portretas”

„Arnolfinių portretas“ yra ankstyvojo laikotarpio olandų tapytojo Jano van Eiko kūrinys. Paveikslas datuojamas apie 1434 metus. Paveikslą sudaro dvigubas portretas, kuris, kaip manoma, vaizduoja italų pirklį Džiovanį di Nikolo Arnolfinį ir jo žmoną veikiausiai jų rezidencijoje Flandrijos mieste Briugėje.
Tik pažiūrėkite, kaip originaliai paveikslo idėją atkartojo karantino kiek slegiami žmonės savo namuose!

„Virtuvė“

„The Milkmaid“ paveikslas, dar vadinamas „Virtuvė“, yra olandų tapybos meistro Johaneso Vermejerio darbas, sukurtas maždaug 1660 metais. Paveikslas buvo parduotas aukcione 1765 m., kai Leidertas Piteris de Neufvilas pardavė visą savo tėvo per ilgus metus kauptą kolekciją. Beje, šis paveikslas tarnauja kaip garsios firmos „Nestle“ logotipas. „Nestle“ grupė naudoja „The Milkmaid“ ant savo pieno produktų pakuočių.

„Mergaitė su juoda akimi“

Normano Rokvelio paveikslas „Mergaitė su juoda akimi“ pasirodė ant „The Saturday Evening Post“ laikraščio, išspausdinto 1953 m. gegužės 23 d. viršelio.
Šis paveikslas buvo 277-asis N. Rokvelio darbas iš 322-ų, paskelbtų šeštadienio vakaro laikraščio viršelyje. Rokvelo, kaip fotografo, karjera truko net 47 metus, pradedant nuo pirmojo jo viršelio iliustracijos „Berniukas su kūdikio vežimu“ 1916 metais iki paskutiniojo – prezidento Džono F. Kenedžio portreto 1963 metais.
Originali paveikslo versija, tapyta aliejiniais dažais ant drobės, šiuo metu yra „Wadsworth Atheneum“ kolekcijos dalis Hartforde, Konektikute, JAV.

„Amerikietiška gotika“

„Amerikietiška gotika“ – vienas žinomiausių JAV paveikslų, kurį 1930 m. nutapė Grantas Vudas. Jame vaizduojama vidutinė pagyvenusių amerikiečių pora su šakėmis priešais kaimo ūkio namą. Tiesa, paveikslo herojai nėra pora, kaip daugelis klaidingai mano. G. Vudas nutapė šalia ūkininko stovinčią dukterį, o ne žmoną.
„Amerikietiška gotika“ šiuo metu metu yra eksponuojamas Čikagos dailės instituto kolekcijoje.

„Madona su kūdikiu“

Paveikslą „Madona su kūdikiu“ nutapė vienas įtakingiausių XIII amžiaus pabaigos ir XIV amžiaus pradžios menininkų Dučas. Šis Madonos ir vaiko įvaizdis matytas per visą Vakarų meno istoriją ir turi didelę reikšmę religinio meno stilistinėms naujovėms.

„Madona su kūdikiu“ turi paslaptingą istoriją. Daugelis klausimų apie šį nesenstantį meno šedevrą liko neatsakyti.

1904 m. paveikslas buvo eksponuojamas „Mostra d’arte antica senese“ parodoje „Palazzo Pubblico“, Sienos rūmuose Pirmasis žinomas paveikslo savininkas perdavė jį parodos organizatoriams. Šis asmuo yra žinomas kaip grafas Gregoris Stroganofas (1829–1910). Deja, nėra duomenų, kokia kolekcija priklausė Gregoriui ir kur ji buvo laikoma iki eksponuojant „Madoną su kūdikiu“.
1904 m. „Mostra d’art senese“ parodos apžvalgoje menotyrininkė Meri Logan Berenson teigė, kad šis kūrinys yra vienas tobuliausių tos epochos paveikslų.
1949 metais mirus Gregoriui ir jo žmonai, jų vaikai paveldėjo„Madoną su kūdikiu“ kartu su likusia kolekcija. Nors geidžiamas meno kūrinys sudomino įvairaus plauko mokslininkus, jie negalėjo pamatyti paveikslo iš arti. Tačiau, laimė, išlikusios fotografijos atskleidžia paveikslo sukūrimo amžių ir jo restauravimo procesą.

„Napoleonas, kertantis Alpes“

Paveikslas „Napoleonas, kertantis Alpes“, dar žinomas kaip „Napoleonas prie Sen Bernaro perėjos“ arba „Bonapartas, kertantis Alpes“, yra vienas iš penkių aliejiniais dažais ant drobės sukurtų Napoleono portretų. Napoleonas Bonapartas yra prancūzų dailininko Žako Luiso Davido 1801–1805 m. sukurtas meno šedevras, šiandien turintis neišmatuojamą vertę meno pasaulyje.

 

Galerija

Exit mobile version