Tiems, kas patikėjo verslininkų iš Indonezijos investicijomis į „Panevėžio“ viešbutį, „Lietkabelio“ žingsniu į Eurolygos turnyrą bei laiško, patvirtinančio Vytauto Didžiojo viešnagę Panevėžyje, radybomis, sakome: „Su balandžio 1-ąja!“ Na, o melu nepatikėjusiesiems – taškas už supratingumą.
Panevėžiečiams teks išsiversti be indoneziškos virtuvės restorano ir plačios apžvalgos aikštelės keturioliktame pastato aukšte.
„Lietkabelio“ gerbėjams – be galimybės sirgti Eurolygos turnyre. Ir miesto sukaktis nepasistūmėjo šimtmečiu į priekį – rugsėjį minėsime 514 Panevėžio gimtadienį. Kitokius faktus įrodantys dokumentai vis dar slypi turtinguose archyvų aruoduose – niekas jų nerado.
Už melus supykusiesiems – minusas. Juk nuostabi pavasario diena balandžio 1-oji be melagysčių kaip bulvienė be druskos – prėska ir nepageidaujama.
Nuo senovės manyta, kad jeigu tą dieną nieko neapgausi, tai ir metai bus nelaimingi. Balandžio 1-ąją galima meluoti kiek tik leidžia fantazija ir už tai nesulaukiama jokių priekaištų.
Melagių diena − pasaulinė juoko diena, švenčiama visame pasaulyje. Šios dienos atsiradimą aiškinanti legenda byloja, kad vienas senovės valdovas kažkada, po didžiulio žemės drebėjimo paskelbė šventę. Tada virėjai jam iškepė labai skanią žuvį.
Po metų valdovas pareikalavo lygiai tokios paties žuvies. Vargšai virėjai tokios žuvies negavo ir, bijodami valdovo pykčio, atnešė kitą, labai panašią. Nors valdovas ir suprato, kad jį bando apgauti, tačiau nesupyko, o ėmė juoktis.