Antanas Šauklys. I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Meistrui vargonus teko ir krauju aplaistyti

Meistrui vargonus teko ir krauju aplaistyti

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra iškilmingai minės dvi ypatingas sukaktis – šios šventovės vargonų 90-metį bei jų restauratoriaus, vieno iš nedaugelio Lietuvoje vargonų meistrų, panevėžiečio Antano Šauklio dirbtuvių 30-metį.

Meistras A. Šauklys Panevėžio vargonus, galima sakyti, atkūrė – jų restauravimas tęsėsi šešerius metus. O štai Kaišiadorių vargonai – jo paties sukurti. Dar vieni A. Šauklio sukurti vargonai skamba Vilniuje, šv. Juozapo bažnyčioje. Tiesa, kurti jie Rokiškio kolegijai, ruošusiai vargonininkus, o prieš trejetą metų pervežti į sostinę, bažnyčią, kurioje kunigauja Ričardas Doveika.

„A. Šauklys – nagingas, puikiai išmanantis amatą vargondirbys. Jis – pagrindinis Panevėžio katedros vargonininkas, o jo įkurta vargonų dirbtuvė naujam gyvenimui jau prikėlė apie 40 istorinių vargonų Lietuvoje“, – taip panevėžietį pristato Nacionalinės vargonų asociacijos pirmininkas, mokslų daktaras Balys Vaitkus.

„Iš iš kur tu turi tiek kantrybės?“ – A. Šauklys nekart girdėjo tokį klausimą.

Kam jau kam, o vargonų meistrui kantrybės tikrai reikia. Gal dėl to Lietuvoje ir tėra viso labo penki tokie meistrai: du Vilniuje, vienas Kazlų Rūdoje, vienas Palangoje, ir dar vienas – jis pats Panevėžyje.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 26 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • na

  • Na kantrybes pas sita pona ne fontanai,esu dirbes pas ji,varo ant kunigu susiriesdamas-slykstus tipas

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų