Site icon sekunde.lt

Maudytis siūlo, kur saugu

Specialistai tvirtina, kad maudyklose, kuriose tikrinama vandens kokybė, maudytis saugu, o maudydamiesi kitur žmonės turėtų pagalvoti, ar nepakenks savo sveikatai.

Sušilę orai gyventojus išviliojo prie vandens telkinių. Specialistai tvirtina, kad maudyklose, kuriose tikrinama vandens kokybė, maudytis saugu, o maudydamiesi kitur žmonės turėtų pagalvoti, ar nepakenks savo sveikatai.

Tiek Panevėžio mieste, tiek rajone vandens telkiniai tirti birželio 12 dieną, o praėjusį penktadienį gauti atsakymai patvirtino, kad maudytis saugu.

„Oficialiose maudyklose vandens kokybė atitinka reikalavimus, neviršija higienos normos, žydėjimo nepastebėta“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba.

Vanduo tikrinamas dviejose oficialiose miesto maudyklose – „Ekrano“ marių ir Piniavoje, Lėvens upėje. Tačiau panevėžiečiai nevengia maudytis ir kitose vietose. Ne vienerius metus populiarios miesto parkuose esančios maudyklos. Pasak M. Burbos, jose vandens kokybė nėra tiriama, tad žmonės rizikuoja savo sveikata.

„Visur neįmanoma patikrinti. Norint, kad gyventojai galėtų saugiai maudytis,

vandens kokybė turi būti stebima. Jei žmonės maudosi kažkur kitur, privalo saugotis, kad vandens nepatektų į burną, kad neužsikrėstų žarnyno infekcija“, – aiškino M. Burba.

Miesto Savivaldybė anksčiau tikrino dar dviejų panevėžiečių pamėgtų maudyklų vandenį – Skaistakalnio ir Kultūros ir poilsio parke. Tačiau įvertinus rezultatus, atsisakyta sumanymo ten įrengti infrastruktūrą – vieta nėra saugi maudynėms.

„Porą metų iš eilės daugiau nei pusė atliktų tyrimų parodė, kad pusę sezono ten negalima maudytis – nesaugu. Ypač, kai karštas oras, po liūčių“, – apie Kultūros ir poilsio parke esančią maudyklą sakė M. Burba.

Skaistakalnio parke padėtis buvo kiek geresnė, bet ne tokia, kad būtų galima sakyti, jog maudytis čia saugu. Vedėjas priminė, kad kiekviename vandens telkinyje, net jei jo vanduo tiriamas, nerekomenduojama maudytis bent parą po stiprių liūčių, nes nuo krantų, aplinkinių laukų nuplaunami įvairūs teršalai, cheminės, biologinės kilmės medžiagos.

Kur daugiausia maudosi

Panevėžio rajono savivaldybės gydytojos Renatos Valantinienės teigimu, rajono maudyklų vandens, mikrobiologiniai parametrai atitinka higienos normas. Tačiau daugumoje seniūnijų yra po vieną neoficialią maudyklą, o dviejose seniūnijose – po dvi.

Vanduo tiriamas ten, kur maudosi daugiausia žmonių. Jis tikrinamas Karsakiškio seniūnijoje Lėvenyje ties Paliūniškiu, Krekenavos seniūnijoje – Nevėžyje ties Krekenava, Miežiškių seniūnijoje – Nevėžyje ties Nevėžio gyvenviete, Naujamiesčio seniūnijoje – Sanžilėje ties Berčiūnais ir Nevėžyje prie Naujamiesčio. Paįstrio seniūnijoje – Paįstrio tvenkinyje, Raguvos seniūnijoje – Raguvos miestelio tvenkinyje, Ramygalos seniūnijoje – Šambalioniškio tvenkinyje, Smilgių seniūnijoje – Smilgių miestelio tvenkinyje, Upytės seniūnijoje – Upytės tvenkinyje ir Ėriškių tvenkinyje. Vadoklių seniūnijoje – Juodžio ežere už Mikėnų gyvenvietės, Velžio seniūnijoje – Juodos užtvankoje ties Kerava.

Anksčiau rajone teršalų pasitaikydavo Naujamiesčio maudykloje, tačiau dabar, pasak gydytojos, visose maudyklose vanduo švarus. R. Valantinienė sakė negalinti išskirti vietos, kur būna daugiausia problemų. Jos teigimu, bėdų kyla nebent dažnai lyjant. Tuomet seniūnijoms išsiunčiami perspėjimai, kad maudytis negalima. Jei vanduo užterštas, po kurio laiko mėginys imamas pakartotinai.

Exit mobile version