Baltijos kelio vardas suteiktas kelio Vilnius–Panevėžys ruožui nuo 9 iki 132 kilometro ir kelio Panevėžys–Pasvalys–Ryga ruožui nuo 4,6 iki 66 km.
„Suteikus (…) keliams Baltijos kelio pavadinimą, bus prasmingai paminėtas Lietuvos valstybei reikšmingas ir išskirtinis Lietuvos istorijos įvykis“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.
Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius anksčiau BNS teigė, kad taip įamžinti Baltijos kelio atminimą pasiūlė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, o Susisiekimo ministerija tam pritaria. Jo teigimu, analogiškas pasiūlymas dėl Baltijos kelio įamžinimo bus teikiamas ir Latvijai bei Estijai.
J. Narkevičius trečiadienį teigė ketinantis jau šeštadienį aptarti šį klausimą su Latvijos kolega.
1989 metų rugpjūčio 23-iąją Baltijos kelio akcijoje į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Ši akcija pasiuntė žinią pasauliui apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.
Baltijos kelias tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu. 2004 metais į gyvąją grandinę protestuoti prieš Kinijos karinius grasinimus susikibo Taivano gyventojai, o 2013 metais tokią akciją pakartojo nuo Ispanijos siekiantys atsiskirti katalonai. Pernai tūkstančių žmonių 40 kilometrų ilgio gyva grandinė nusidriekė Honkonge, kur vietos gyventojai protestuoja prieš Kinijos kišimąsi.
Komentarai
Kodėl nestoja tarptautiniai autobusai Lietuvos valstybės pagrindinėse kelių autobusų stotelėse , kur stodavo tarybiniais laikais važiuodami tarptautiniai autobusai : Vilnius-Ryga, Vilnius -Talinas, Kaunas- Ryga?