Tyrimą atlieka Aplinkos apsaugos departamentas, savo išvadas pateikė į Aukštaitijos sostinę dar tą pačią dieną iškviesti hidrotechnikai.
Šliuzo griūtis sukėlė rūpesčių ne tik jos prižiūrėtojams. Aplinkosaugininkams dabar tenka saugoti nusekusių marių žuvis nuo jas netgi rankomis bandančių gaudyti žvejų.
Antradienio rytą galingai vandens jėgai nulaužus vieną iš užtvankos šliuzų ir į upės vagą plūstelėjus dešimt kartų galingesnei, iki 50 kub. m/s vandens srovei, Panevėžys tučtuojau atsidūrė visos Lietuvos dėmesio centre.
Panevėžio vicemeras Valdemaras Jakštas įsitikinęs: būta daugiau išgąsčio dėl skęsiančio Panevėžio nei realios potvynio grėsmės. Pasak jo, praėjus dienai po avarijos matyti, kad specialios priemonės, kuriomis vėl užtvenktos marios, praleidžia įprastą kiekį vandens.
„Aš pats avarijos dieną mačiau apsemtas Skaistakalnio pievas, o šiandien tose vietose vanduo jau bemaž nuslūgęs. Europos Sąjungos finansuojamų projektų, pagal kuriuos tvarkomos Nevėžio pakrantės, vadovai, apžiūrėję buvusias apsemtas vietas, taip pat padarytos didelės žalos neįžvelgė“, – patvirtino V. Jakštas.
Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 4 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.