Site icon sekunde.lt

LKL: po ilgosios pertraukos susiėmęs „Žalgiris“ pervažiavo „Nevėžį“

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą svečiuose 93:77 (17:14, 27:19, 27:25, 22:19) įveikė Tel Avivo „Maccabi“, tačiau į Eurolygos ketvirtfinalį nebepateks.

Kauno „Žalgiris“. J. Kalinsko / BNS nuotr.

Penktąją iš eilės pergalę „Tete-A-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ (27/3) krepšininkai.

Trečiąjį kėlinį net 33:10 laimėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 82:54 (15:10, 18:19, 33:10, 16:15) nukovė Kėdainių „Nevėžio“ (6/24) žaidėjus, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė paeiliui.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Kauno. Kevinas Pangosas įpusėjus kėliniui savo sąskaitoje jau turėjo 6 taškus, o „Žalgiris“ 8:4 buvo priekyje. „Nevėžiui“ kelissyk pavyko priartėti iki minimumo, tačiau ketvirtį rezultatyvia atkarpa užbaigę žalgiriečiai po pirmų 10 minučių buvo priekyje – 10:15.

Antrąjį ketvirtį spurtu 8:2 pradėję kėdainiečiai pirmąkart išsiveržė į priekį (18:17). Kauniečiai tuoj pat atsakė sava atkarpa, tačiau prieš ilgąją pertrauką intriga išliko – 29:33.

Trečiajame ketvirtyje įspūdingą pasirodymą surengė Edgaras Ulanovas. Kaunietis tiesiog dominavo atakuodamas šeimininkų krepšį ir surinko 11 taškų, o „Žalgirio“ spurtas vienu metu siekė net 16:0. Po šios atkarpos Kėdainių ekipa turėjo triuškinantį deficitą – 39:66.

Lemiamas ketvirtis ypatinga svarba nepasižymėjo. Žalgiriečiai užtikrintai kontroliavo mačo ritmą, tad aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė nesunkią kauniečių pergalę – 54:82.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 14 (5/6 dvit.), K.Pangosas 11, L.Lekavičius 8 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Seibutis 8, G.Masiulis 8 (4/4 dvit.), A.Kavaliauskas 8, L.Westermannas 6, A.Lima 6 (2 blk.), P.Jankūnas 5 (6 atk. kam., 2 per. kam.), P.Valinskas 4, R.Javtokas 4 (10 atk. kam.).

„Nevėžis“: D.Walkeris 13 (3/6 trit.), J.Love‘as 9 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), K.Petrukonis 7.

„Lietuvos rytas“ nepaliko vilčių „Neptūnui“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ šeštadienį iškovojo įtikinamą pergalę čempionate. Vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje 82:62 (19:9, 20:29, 25:9, 18:15) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą.

Rungtynes kiek geriau pradėjo „Neptūnas“, kuris praėjus pusantros minutės pirmajame kėlinyje buvo priekyje (2:6). Tuomet sekė vilniečių spurtas 13:0, po kurio „Lietuvos rytas“ įgavo dviženklį pranašumą (19:6).

Klaipėdiečiai ir toliau strigo puolime, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai po pirmojo rungtynių kėlinio išsaugojo dviženklę persvarą – 19:9.

Antrajame kėlinyje „Neptūno“ aukštaūgis Jerai Grantas surengė tikrą šou – amerikietis pelnė 12 taškų ir klaipėdiečiai persverė rezultatą savo naudai (28:33). Laimonas Kisielius smeigė du tritaškius ir „Lietuvos rytas“ vėl išsiveržė į priekį (34:33). Prieš ilgąją pertrauką vilniečiai išsaugojo minimalų pranašumą – 39:38.

Po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ pateko į gilią duobę – svečiai per beveik 6 trečiojo kėlinio minutes pelnė vos vieną tašką, o tuo pasinaudoję vilniečiai atitolo (50:39).

Klaipėdiečiai ir toliau sunkiai rado kelius „Lietuvos ryto“ komandos krepšio link, o aikštės šeimininkai pasiekė rekordinį pranašumą (62:42). Prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai pirmavo 17-os taškų persvara – 64:47.

Trečiajame kėlinyje Corey Fisheris pašokdino varžovą Jerai Grantą, o pastarajam skaudžiai nusileidus ant parketo reikėjo priverstinai palikti aikštelę. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas – „Neptūnas“ nesugebėjo priartėti prie savo varžovų ir patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės – 80:60.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 19 tšk., Artūras Gudaitis 11 tšk., Corey Fisheris 10 tšk., Jimmy Baronas 9 tšk.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 14 tšk., Chrisas Loftonas 11 tšk., Mindaugas Girdžiūnas 9 tšk.

Tryliktąją pergalę iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 82:53 (14:13, 20:14, 23:9, 25:17) įveikė Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo jau dvidešimt antrasis pralaimėjimas sezone.

Šešioliktąją pergalę iškovojo Prienų–Birštono „Vytauto“ krepšininkai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 95:87 (22:15, 27:24, 26:26, 20:22) įveikė turnyro lentelės šeimininkę, Utenos „Juventus“ ekipą, kuriai tai buvo jau keturioliktoji nesėkmė.