Site icon sekunde.lt

LKL finalas: „Lietkabelis” pirmąkart neapgynė namų tvirtovės

LKL finalo serija antrąkart persikėlė į Panevėžį, kur „Lietkabelis“ siekė dar kartą namuose įveikti šalies čempionų titulą ginantį Kauno „Žalgirį“.

Trečiame kėlinyje svečių įgytas pranašumas tapo pergalingu: „Žalgiris“ nugalėjo 72:59 (17:23, 23:14, 24:15, 8:7) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-1. Penktosios finalo rungtynės bus žaidžiamos šį penktadienį Kaune.

***

Įdomu tai, kad „Lietkabelis“ namuose su Kauno „Žalgiriu“ šiame sezone susitiko jau ketvirtąkart ir tris kartus „Cido“ arenoje pergalę šventė Panevėžio ekipa. Tačiau ši tendencija nebuvo pratęsta šį vakarą.

Skirtingai nuo ankstesnių pusfinalio ir finalo akistatų, pristatant „Lietkabelio“ komandą vietoj lazerių panaudotas emocingas vaizdo klipas apie komandos kelią link LKL finalo.

Pirmasis kėlinys.

„Lietkabelis“: Benas Magdenas, Lorenzo Williamsas, Simas Galdikas, Žygimantas Skučas, Mindaugas Lukauskis.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Leo Westermannas, Augusto Lima, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas.

Mačą pradėjo taiklus Mindaugo Lukauskio tritaškis – 3:0. Sužaidus tris minutes po B. Magdeno tritaškio ir M. Lukauskio dėjimo „Lietkabelis“ priekyje 8:3. Svečių gretose taikliai iš toli atakavo K. Pangosas.

Tritaškių seriją pratęsė Lorenzo Williamsas. Tačiau taikliai atakavo ir Antanas Kavaliauskas, baudas pataikė Edgaras Ulanovas, įpusėjus kėliniui – 11:7.

Šeimininkai tvirtai jautėsi pirmame kėlinyje, iki jo pabaigos likus 2 min. po Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškio pirmavo 18:12.

Brocko Motumo du dvitaškiai aptirpdė „Lietkabelio“ pranašumą (18:16), tačiau tritaškiu atsakė Darjušas Lavrinovičius (21:16). Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ priekyje 23:17.

Antrasis kėlinys

Donatas Tarolis dėjimu iš viršaus pradėjo antrąjį mačo ketvirtį – 25:17. Po nesėkmingos šeimininkų atakos sirgalius kiek apramino E. Ulanovo tritaškis.

Po B. Motumo tritaškio ekipas teskyrė vos 2 taškai – 27:25. Šeimininkai dantimis, nagais saugojo trapią persvarą, svečiai ne kartą turėjo šansų išlyginti ar persverti rezultatą, tačiau likus dviem minutėms „Lietkabelis“ pirmavo 34:32.

Po Luko Lekavičiaus dviejų tritaškių iš eilės 38:36 priekyje „Žalgiris“ (likus 1 min.). A. Kavaliausko baudos metimai padidino žaliai baltų pranašumą – 40:36. Po dviejų kėlinių 40:37 priekyje žaliai balti.

Trečiasis kėlinys

Simas Galdikas sumažino skirtumą iki minimumo (39:40), tritaškį pridėjo Žygimantas Skučas. Žaliai baltų gretose dvitaškiu atsakė P. Jankūnas (42:42).

Ž. Skučas pataikė dvitaškį, tačiau dar vieną tritaškį pridėjo L. Lekavičius, pataikė ir P. Jankūnas, žaliai balti priekyje 48:44.

Šeimininkai puolime buksavo, o B. Motumas pridėjo tritaškį, beveik įpusėjus kėliniui svečiai pirmavo 51:44.

Lukas Lekavičius tapo tikru „Lietkabelio“ gynybos galvos skausmu, jo dvitaškis ir A. Lima dėjimas pirmąkart padidino svečių pranašumą iki dviženklio skaičiaus – 55:44.

K. Lavrinovičius puolant užsidirbo pražangą, vėliau dar nubaustas technine, o „Žalgiris“ po dar vieno L. Lekavičiaus dvitaškio nutolo 58:44.

Besibaigiant kėliniui „Lietkabeliui“ pavyko pristabdyti nutolusius svečius, o skirtumą kiek sumažino M. Lukauskio ir brolių Lavrinovičių taškai, po trijų kėlinių – 52:64.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą ketvirtį pradėjo K. Lavrinovičiaus dvitaškis – 54:64. „Lietkabelis“ kilo į lemiamą šturmą ir beveik pusę kėlinio neleido svečiams pelnyti taškų. Tiesa, ir „Lietkabelis“ nepataikė puolime.

M. Lukauskio tritaškis likus iki kėlinio pabaigos beveik 5 min. pažadino viltį – 59:66.

Tačiau apsigynus kapitonas prametė svarbų tritaškį, o kitoje „Žalgirio“ atakoje šeimininkus nubaudė Pauliaus Jankūno tolimas metimas, kuris beveik laidojo „Lietkabelio“ šansus – 69:59. „Lietkabelis“ nesukūrė stebuklo ir pralaimėjo „Žalgiriui“ 59:72.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 16 tšk., Mindaugas Lukauskis 14 tšk., Darjušas Lavrinovičius 9 tšk.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius (8 rez. perd.) ir Brockas Motumas po 16 tšk., Paulius Jankūnas 10 tšk.

***

Pirmosios rungtynės Kaune gegužės 28 dieną baigėsi „Žalgirio“ pergale 73:67 (1-0). Panevėžyje gegužės 31 d. „Lietkabelis“ atsirevanšavo 86:83 (1-1). Birželio 3 d. „Žalgiris“ įrodė savo jėgą ir šventė pergalę 97:58 (2-1).