Tą patvirtino Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas.
„Dalis jų bus išnaudoti šiandien (sekmadienį – BNS), o rytoj labai tikimės, kad bus naujų (reagentų – BNS). To tyrimų sustojimo gal ir iš viso tada nebus. (…) Pagal visas logikas ir nelogikas manome, kad pirmadienį dienos bėgyje turi atsirasti (reagentai – BNS), ar toks, ar vienoks, ar abu, ar visi trys“, – BNS sekmadienį sakė Vytautas Zimnickas.
Jis pripažino, kad sekmadienį gali būti tikrinami ne visi ėminiai.
„Galbūt tuos, kuriuos imame iš kioskų (mobiliosios koronaviruso patikros punktų – BNS) galbūt netirsime šiandien, paliksime reagentus ekstremalioms… prie gydymo įstaigų“, – BNS pareiškė laboratorijos vadovas.
Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad iš viso Lietuvoje kol kas ištirta 2 086 ėminių dėl koronaviruso, o šeštadienį ištirta 384 ėminių ir V. Zimnickas sako, kad „tokį patį ritmą bus stengiamasi išlaikyti“.
Šeštadienį sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė, jog reagentų yra likę 1 300 tyrimams.
„Galbūt netirsime šiandien, paliksime reagentus ekstremalioms… prie gydymo įstaigų.“
V. Zimnickas
Sveikatos apsaugos ministerija vėliau sekmadienį žada pateikti išsamesnius duomenis ir paaiškinti, kai kurių skelbiamų skaičių apie tyrimus neatitikimus.
Trūkstant reagentų savaitgalį Kauno ir Klaipėdos mobiliosios koronaviruso patikros punktai veikė ir gyventojus priiminėjo iki vidurdienio, o ne visą dieną.
V. Zimnickas sako, kad reagentai iš Kinijos ir Didžiosios Britanijos jau tikrai kelyje.
„Kelyje. Turiu rytinę informaciją, kad kelyje lėktuvas, kuriame virš 5 000 reagentų. Kurioje vietoje jis, negaliu pasakyti. Matome, kad krovinys lėktuve, skrendančiame iš Kinijos. Jis išskrido vakar. Šiandien turi būti kažkur Europoje“, – aiškino laboratorijos vadovas.
V. Zimnickas sako, kad reagentai 10 tūkst. tyrimų į Lietuvą keliauja iš viso „dviem trim kanalais“.
„Kitas kanalas iš dar artimesnio taško (iš Didžiosios Britanijos – BNS)“, – sakė V. Zimnickas.
Pasak jo, pristatymas užtrunka, nes dėl sumaišties, susijusios su koronavirusu, sutrikusi logistinė veikla.
„Sutrūkinėjo visos logistikos grandinės. Pats esminis dalykas – krovininiai lėktuvai irgi skraido ne taip, kaip buvo nusistatę, o taip, kaip jie sugalvoja arba taip, kaip sueina krovinio logistika. Jie kraunasi lėktuvus, kad nebūtų pusiau tušti“, – kalbėjo jis.
„Gamyklos nespėja gaminti, nepriima kai kurios naujų užsakymų, o poreikis yra milžiniškas. Jie patys pakrauna net ne pagal pasirašytus susitarimus su mūsų tiekėjais. Skirsto visiems savo nuožiūra ir tas kiekis būna ne toks, koks prognozuotas ar planuotas“, – pridūrė V. Zimnickas.
Ministerija BNS yra nurodžiusi, kad koronavirusui tirti skirtų reagentų siuntos į Lietuvą be Kinijos ir Jungtinės Karalystės dar keliauja iš Pietų Korėjos.
Jau šeštadienį skelbta, kad viena iš dviejų siuntų jau yra pasiekusi Europą, nenurodant konkrečios šalies.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
42-ejų metų A. Landsbergienė, žurnalo „TOP 500“ vertinimu, turtingiausiųjų šalies žmonių penkiašimtuke užima 258-ą vietą. Moters valdomas turtas 2018-ais metais įvertintas 12,8 milijono eurų. A. Landsbergienė yra didžiausio Baltijos šalyse privačių vaikų darželių tinklo „Vaikystės sodas“ ir bendrovės „Karalienės Mortos mokykla“ vienintelė akcininkė. 2017 m. „Vaikystės sodo“ pajamos siekė 4,6 mln., grynasis pelnas – 560 tūkst. eurų. „Karalienės Mortos mokyklos“ pajamos buvo 2,6 mln., pelnas – 657 tūkst. eurų. A. Landsbergienės vyras Gabrielius Landsbergis yra Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas. Šiuo metu politikas eina Seimo opozicijos lyderio pareigas.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/sostines-tevai-kyla-pries-landsbergiene-si-atsauna-jie-apgailetini.d?id=83843289