Site icon sekunde.lt

Lietuva įveikė be pralaimėjimų Europos čempionate žengusius italus

2017-09-03, Europos krepšinio čempionate grupės rungtynėse susitiko Lietuva ir Italija. 2017 m. Rugsėjo 03 d.

Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė italus ir Europos čempionate iškovojo antrą pergalę iš eilės – 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24). Italams tai pirmas pralaimėjimas B grupėje.

Abi ekipos vakar iškovojo pergales. Lietuviai 88:73 įveikė šeimininkų Izraelio komandą, o italai 77:66 nugalėjo Ukrainos rinktinę.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Rungtynes geriau pradėjo italai, kurie taikliais tritaškiais greitai įgavo solidų pranašumą – 2:11. Bet Jono Mačiulio tolimas metimas neleido italams nutolti per daug – 7:11. Po kelių sėkmingų atakų Italijos krepšininkai vėl kiek atitrūko ir įgavo dviženklę persvarą – 9:19. Tačiau lietuviai čia pat vėl sumažino deficitą – 14:19. Paskutinėmis kėlinio minutėmis lietuviai pataikė tris tritaškius iš eilės ir po pirmos rungtynių dalies rezultatas buvo lygus – 23:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Artūro Gudaičio metimas išvedė lietuvius į priekį – 25:23. Italams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo naudodamiesi mūsiškiai dviem tritaškiais padidino savo persvarą – 33:25. Po Manto Kalniečio metimo lietuvių persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 35:25. Antroje kėlinio pusėje italai kiek aptirpdė lietuvių pranašumą – 38:31, bet po dviejų kėlinių lietuviai išlaikė devynių taškų skirtumą – 41:32.

Trečiąjį kėlinį dar vienu tritaškiu „atidarė“ Adas Juškevičius – 44:34. Italai pataikė du tritaškius iš eilės, bet lietuviai irgi atsakė tiksliomis atakomis – 48:39. Po Ado Juškevičiaus taiklaus tolimo metimo lietuviai vėl įgavo dviženklę persvarą – 53:41. Daugiausia to paties A. Juškevičiaus pastangomis lietuviai antroje kėlinio pusėje išsaugojo solidų pranašumą – 57:45. Ketvirčio pabaigoje Ettore Messina auklėtiniai laimėjo trumpą atkarpą ir apkarpė mūsiškių pranašumą iki vienženklio – 57:49.

Ketvirtą kėlinį lietuviai pradėjo dar vienu tolimu metimu – 60:49. Kėliniui įsibėgėjant dar kelias atakas sėkmingai užbaigė Marius Grigonis, o lietuviai liko priekyje – 65:54. Vėliau italai, taškus pelnę dviejose atakose iš eilės, kiek priartėjo – 65:59. Tačiau čia pat lietuviai vėl kiek atitrūko – 68:59. Rungtynių pabaigoje italai dar bandė surengti šturmą, bet mūsiškiai atsilaikė ir iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate, šį kartą rezultatu 78:73.

Lietuva: Adas Juškevičius – 20 (4/6 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas – 14, Jonas Valančiūnas – 13 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis – 12 (8 rez. perd.), Marius Grigonis – 8, Donatas Motiejūnas – 5, Jonas Mačiulis ir Artūras Gudaitis – po 3, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas taškais nepasižymėjo, Martynas Gecevičius ir Eimantas Bendžius ant parketo nepasirodė;

Italija: Luigi Datome – 24, Marco Belinelli – 14, Ariel Filloy – 10;

Kitos rungtynės lietuvių laukia antradienį, kai jiems iššūkį mes šiandien pirmąją pergalę iškovojusi Ukrainos nacionalinė komanda.