Site icon sekunde.lt

Lietuvoje jau dirba per 1,2 tūkstančio karo pabėgėlių iš Ukrainos

P. Židonio nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tikina, kad šiuo metu Lietuvoje darbą yra gavę jau daugiau kaip 1,2 tūkstančio karo pabėgėlių iš Ukrainos.

Anot jos, ukrainiečiai yra norintys dirbti nepriklausomai nuo jų kvalifikacijos, bet neturi kalbinių įgūdžių ir prašo dirbti paprastą rūšiavimo, pakavimo ar salės darbuotojo darbą.

„Užimtumo tarnyba drauge turi begalę verslo pasiūlymų, dirba su tais žmonėmis ir toliau kad ir kokioje savivaldybėje jie apsigyventų. Žinoma, sėkminga galimybė rasti darbą yra neatsiejama nuo to, ar bus kam pasirūpinti vaikais, ar bus švietimo paslaugos arti tų žmonių, ar bus darželiai, ikimokyklinio ugdymo paslaugos ir panašiai“, – pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje žurnalistams teigė M. Navickienė.

„Čia glaudžiai dirbame su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nes visos šios aplinkybės lems galimybę žmogui integruotis į darbo rinką, o noro tikrai jaučiame, kad yra daug“, – pridūrė ministrė.

Politikė atmetė verslo kritiką dėl esamų biurokratinių kliūčių įdarbinant karo pabėgėlius. Pasak jos, daug kliūčių jau yra panaikinta, nereikia laukti jokio statuso ir žmogui tik užsiregistravus, jis iš karto gali eiti į darbą.

„Biurokratinių kliūčių, man atrodo, yra vis mažiau ir mažiau. Jei yra kažkokių specifinių dalykų, tai visus juos mes galime diskutuoti, bet dabar nei kalbiniai reikalavimai nebėra taikomi šiai žmonių grupei, nei kažkokie kiti labai perdėti biurokratiniai reikalavimai, mano įsitikinimu“, – tvirtino M. Navickienė.

ELTA primena, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pirmadienį informavo, jog už savo namuose apgyvendintus nuo karo bėgančius ukrainiečius gyventojai galės gauti išmokas.

Už pirmą karo pabėgėlį bus mokama 150 eurų, dar po 50 eurų valstybė išmokėtų už kiekvieną papildomai priimtą ukrainietį.

Kompensacija būtų išmokama nuo antrojo apgyvendinimo mėnesio, ukrainiečius priėmę gyventojai galėtų ją gauti ilgiausiai tris mėnesius.
Ministerija viliasi, kad tiek laiko užteks karo pabėgėliams Lietuvoje pradėti savarankišką gyvenimą.

Exit mobile version