Ministras akcentuoja, kad apie kibernetines atakas paprastai nėra skelbiama iš anksto, jos tiesiog įvyksta.
„Tik kalbos, nes realybė yra kita. Apie kibernetines atakas niekas neskelbia iš anksto, jos tiesiog vyksta. Ir jų skaičius nemažėja. Pavyzdžiui, per pirmąjį ketvirtį kibernetinių incidentų Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 1000, tai yra daugiau nei pernai, ypatingai tokių sudėtingesnių“, – žurnalistams trečiadienį teigė A. Anušauskas.
„Turiu pasakyti, kad Krašto apsaugos ministerijos internetinė svetainė tik buvo paleista, jei neklystu, gegužės pirmomis dienomis, po penkių dienų jau patyrėme masyvią kibernetinę ataką. Tai, aišku, mes turime galimybių visa tai atremti, bet pats faktas, kad tai vyksta nuolat“, – pažymėjo jis.
Todėl ministras tikina Rusijos programišių grasinimų nesureikšminantis, tačiau, pasak jo, Lietuva turėtų daugiau investuoti į kibernetinio saugumo stiprinimą.
„Aš grasinimų nesureikšminu, nes kiekviena valstybė dabar kibernetiniam saugumui skiria ypatingą dėmesį, Lietuva – taip pat. Aš manau, kad ir Lietuva turėtų investuoti daugiau resursų į šią sritį, nes krašto apsauga negali visų valstybės civilių institucijų aprūpinti tuo, kuo reikia, kiekviena institucija turi taip pat tuo rūpintis“, – sakė A. Anušauskas.
Ministras taip pat atkreipia dėmesį, kad labai skiriasi kibernetinių atakų pobūdis.
„Apsauga yra sustiprinta priklausomai nuo kibernetinių atakų pobūdžio. Tiesiog atkreipiu dėmesį, kad jos yra labai skirtingos, kartais derinamos kiberatakos su informacinėmis atakomis, pralaužiant kokią nors užtvarą įdedama klaidinanti informacija. Taip kad viskas priklauso nuo to, kokia kibernetinė ataka ar tiesiog mėginimas sustabdyti kokios nors institucijos elektroninių paslaugų teikimą, ar mėginimas patekti į vidų ir išpumpuoti slaptus arba neviešus duomenis“, – teigė A. Anušauskas.
Nuo gegužės 16 d. Rusijos Federacijos informaciniuose kanaluose skleidžiama informacija apie paskelbtą kibernetinį karą dešimties šalių vyriausybėms.
„Šiandien oficialiai paskelbiame kibernetinį karą dešimties šalių vyriausybėms. Nuo šiol mūsų atakų objektai bus JAV, JK, Vokietija, Italija, Latvija, Rumunija, Lietuva, Estija, Lenkija ir Ukraina“, – skelbia Rusijos „Killnet“ programišiai.