Site icon sekunde.lt

„Lietkabelis“ po atkaklios kovos nusileido grupės lyderiui

K. Kavolėlio nuotr.

Šį vakarą Eurocup krepšinio taurės turnyro rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Miuncheno „Bayern“. Susitikimą po dramatiškos kovos rezultatu 88:87 (20:19, 13:15, 25:23, 30:30) laimėjo svečiai.

Vokiečiai į Panevėžį atvyko būdami grupės lyderiais. „Bayern“ komanda Eurocup turnyre buvo laimėjusi visus šešis žaistus susitikimus. „Lietkabelio“ ekipa savo sąskaitoje turėjo tris pergales ir tiek pat pralaimėjimų. Pirmojo rato rungtynes, vykusias Miunchene, „Bayern“ laimėjo užtikrintai rezultatu 93:57. „Bayern“ užtikrintai pirmauja ir Vokietijos čempionate, kur per 12 sužaistų rungtynių patyrė vos vieną pralaimėjimą.

Rungtynes Panevėžyje trenerio A. Štalbergo auklėtiniai pradėjo tokiu starto penketu: L. Williamsas, A. Juškevičius, Ž. Peineris, D. Lavrinovičius ir V. Čepukaitis.

Susitikimo pradžioje vyko lygus žaidimas ir kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje, rezultatas buvo lygus – 9:9. Ir toliau kova vyko taškas į tašką, o pirmajį ketvirtį rezultatu 20:19 laimėjo svečiai. Jau tapo įprasta, kad pastaruoju metu rezultatyviai žaidžia „Lietkabelio“ gynėjas Adas Juškevičius. Šis krepšininkas per pirmąsias dešimt žaidimo minučių savo komandai pelnė 8 taškus ir buvo rezultatyviausias žaidėjas aikštėje.

Antrajojo kėlinio pradžioje du taškus pelnė S. Jasaitis, tris pridėjo A. Juškevičius, o atkarpą laimėję 5:0, panevėžiečiai išsiveržė į priekį 24:20. Tada pirmosios minutės pertraukėlės paprašė varžovų treneris Aleksandras Džordževičius. Tai „Bayern“ krepšininkams padėjo. Svečiai pelnė 7 taškus be atsako ir jau buvo priekyje – 27:24. Po to žaidimas vėl tapo lygus ir nei vienai komandai nepavyko įgyti kiek didesnės persvaros. Abi ekipos atakavo netaikliai, darė daug klaidų. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 34:33 – „Lietkabelio“ klubo naudai.

Antroji rungtynių pusė panevėžiečiai pradėjo be atsako pelnę 4 taškus ir įgijo didžiausią persvarą šiame susitikime 38:33. Svečiai nepalūžo ir pelnę 5 taškus paeiliui vėl buvo priekyje – 39:38. Kaip ir pirmoje rungtynių pusėje, po pertraukos aikštėje vyko labai atkakli kova. Sužaidus pusę laiko trečiajame kėlinyje švieslentėje žibėjo skaičiai 47:47. Pačioje kėlinio pabaigoje kiek tiksliau sužaidė svečiai ir prieš paskutinį mačo ketvirtį jie turėjo minimalią vieno taško persvarą – 58:57.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Ir vėl pirmaujanti komanda kelis kartus keitėsi nuo pat ketvirčio pradžios. Po dviejų A. Juškevičiaus tritaškių panevėžiečiai pirmavo 70:66. Aktyvi „Lietkabelio“ žaidėjų gynyba kainavo brangiai. Panevėžiečiai sužaidus kiek daugiau nei tris minutes jau turėjo keturias komandines pražangas. Aktyviai rungtyniaudami svečiai gana greitai vėl susigrąžino persvarą ir likus žaisti keturias minutes iki finalinės sirenos jau buvo priekyje  – 77:70.

Audringai žiūrovų palaikomi, panevėžiečiai kovėsi pagirtinai ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 76:79.  Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti pusantros minutės, svečių persvara siekė vos tris taškus – 81:78. Prasidėjus paskutinei mačo minutei L. Williamsas sumažino atsilikimą iki minimumo – 80:81. Vis dėlto rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė svečiams, kurie išplėšė dramatišką pergalę rezultatu  88:87.

Daugiausiai taškų – 21 „Lietkabeliui“ pelnė A. Juškevičius.