M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ antrojoje rungtynių pusėje palaužė „Šiaulius“

Antrąją pergalę paeiliui Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (12/8). Šeštadienį panevėžiečiai savo žiūrovų akivaizdoje 95:83 (23:21, 14:23, 34:20, 24:19) palaužė tris kėlinius atkakliai kovojusią „Šiaulių“ (3/18) ekipą. Šiauliečiams tai buvo jau ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės šiose pirmenybėse.

„Lietkabelio“ gretose debiutavo V. Kariniauską pakeitęs vienas Nigerijos rinktinės lyderių Ikenna Iroegbu, tačiau dėl traumos rungtyniauti negalėjo Marko Čakarevičius.

Jau nuo pirmųjų minučių Panevėžio ekipa diktavo savo sąlygas. Stefano Sinoveco metimas iš po krepšio leido šeimininkams nutolti rezultatu 16:5. „Lietkabeliui“ puikiai sekėsi pelnyti taškus greitose atakose – daugelis panevėžiečių atakų baigdavosi taikliais dvitaškiais. Vis dėlto, šiauliečiai nenuleido rankų. Svečių įžaidėjas Saah Nimley smeigė tritaškį ir pridėjo vieną taiklų baudos metimą. Didelę persvarą išbarstęs „Lietkabelis“ po pirmųjų 10 minučių pirmavo tik dviem taškais (23:21).

Nenado Čanako auklėtiniams antrasis kėlinys klostėsi daug sudėtingiau. Šiaulių ekipos aukštaūgis Antanas Udras įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą (30:30). Tuo tarpu panevežiečiams rasti kelią link varžovų krepšio darėsi vis sunkiau. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 0,4 sek. S. Nimley išprovokavo varžovo pražangą metimo metu bei realizavo 3 baudų metimus. Po pirmosios rungtynių dalies „Šiauliai“ pirmavo net 7 taškais (37:44).

Trečiąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo spurtu 11:3, kuris leido vėl pirmauti aikštelės šeimininkams (48:47). Šiauliečiai kitoje atakoje prarado kamuolį, užsidirbo nesportinę pražangą, o S. Sinovecas realizavo dar du baudų metimus. Nors ilgą laiką komandos kovojo taškas į tašką, Panevėžio ekipa pradėjo naudotis varžovų nuovargiu. Žiga Dimecas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga ir ekipas skyrė jau 7 taškai – 66:59. „Lietkabelio“ naujokas Ikenna Iroegbu su kėlinio sirena smeigė dvitaškį ir prieš lemiamas 10 minučių panevėžiečiai pirmavo rezultatu 71:64.

Ketvirtojo kėlinio metu Panevėžio komandai pavyko išlaikyti stabilią persvarą, tuo tarpu šiauliečiams pristigo jėgų mesti rimtesnį iššūkį. „Lietkabelis“ švenčią 12-ąją pergalę čempionate – 95:83.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis 25, Ikenna Iroegbu 14, Mindaugas Kupšas (7 atk. kam.) 12.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 21, Karolis Lukošiūnas 13.