Liepsnos kėsinosi be namų palikti tris šeimas

Liepsnos kėsinosi be namų palikti tris šeimas

 

Įtampos ir baimės naktį išgyveno Staniūnų gatvės gyventojai, užsiliepsnojus dviaukščiam medinukui. Vienas iš jo gyventojų be sąmonės išvežtas į ligoninę. Gaisras kilo socialiniame bute, dūmų detektoriaus jame nebuvo. Kaimynai neslėpė, kad tokios nelaimės ir buvo galima tikėtis, mat šiame būste ugnis įsiplieskia nebe pirmą kartą.

Apie tai, kad Staniūnų gatvės keturių butų mediniame name kilo gaisras, ugniagesiams gelbėtojams pranešta ketvirtadienio vakarą apie pusę vienuoliktos. Atvykus pirmiesiems ekipažams, pro buto antrame aukšte langus veržėsi tiršti juodi dūmai. Pradėjus gesinimo darbus, po dešimties minučių prie užsidegusio buto durų rastas sukniubęs ir sąmonę praradęs vyras, kuris čia ir gyveno. Jis perduotas medikams ir greitosios automobiliu išvežtas į ligoninę.

Ugniagesiai gelbėtojai iš medinuko evakavo gyventojus. Iš viso name keturi butai. Du iš jų – socialiniai. Tačiau iš pastarųjų apgyvendintas tik vienas. Numalšinus gaisrą paaiškėjo, kad liepsnos sunaikino visus jo viduje buvusius daiktus, baldus, taip pat išdegė dalis grindų, aprūko sienos.

Nuo gaisro nukentėjo ir apačioje gyvenantys žmonės – jų būstas sulietas vandeniu. Ir kitą dieną po gaisro tvyrojo stiprus degėsių kvapas, aplinkui mėtėsi iš antrojo aukšto išmesti sudegę baldai ir namų apyvokos daiktai.

Atvykę ekspertai nustatė, kad pirminė gaisro priežastis – socialiniame būste netvarkinga ar be priežiūros palikta krosnis. Elektros jo gyventojas jau kurį laiką neturėjo – buvo išjungta. Ugniagesių išgelbėtas iš degančio butovyras gydomas ligoninėje.

Dingusio detektoriaus mįslė

Kodėl socialiniame būste kilo gaisras, aiškinasi ir jo savininkė – Panevėžio savivaldybė. Anot Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Rimšienės, iš šiame name esančių dviejų socialinių būstų viename jų jau kurį laiką niekas negyveno, mat neseniai buvo iškeldinti ankstesni nuomininkai, o kitame – vienas vyras.

„Pirmame bute elektros tikrai nebuvo, nes negyvenamame būste ji buvo išjungta. Bet kodėl jos nebuvo sudegusiame bute, negaliu atsakyti, galimai dėl skolų už komunalines paslaugas. Bet nuomą gyventojas mokėjo sąžiningai“, – teigė R. Rimšienė.

Jeigu šiame mediniame name esančiame socialiniame bute būtų buvęs, kaip privalėjo, įrengtas dūmų detektorius, nuostoliai galėjo būti mažesni.

Anot specialistės, prieš kiekvieną šildymo sezoną socialiniuose būstuose patikrinami kietojo kuro katilai. Prieš 2018 m. šildymo sezoną sulaukta rašto, kad šiame bute krosnis neatitinka priešgaisrinių reikalavimų, ji buvo pakeista visai nauja. R. Rimšienės teigimu, medinio dviaukščio namo abiejuose socialiniuose būstuose privalėjo būti įrengti dūmų detektoriai. Dar praėjusiais metais įmonė Panevėžio butų ūkis buvo įpareigota tą padaryti namuose be patogumų ar su daliniais patogumais, šildomuose kietuoju kuru. Gaisro nusiaubtame bute krosnis, pasak specialistės, irgi turėjo būti tvarkinga.

„Skambinau Panevėžio butų ūkiui ir paaiškėjo, kad į šitą socialinį butą specialistai patekti negalėjo, niekas jiems neatidarė durų, todėl įrengti dūmų detektoriaus nebuvo galimybių“, – aiškino specialistė.

Ji teigė apie gaisrą Savivaldybei priklausančiame socialine būste išgirdusi tik iš žurnalistų. Bus sprendžiama, ką daryti su socialiniu būstu ir jo nuomininku, likusiu be pastogės.

„Neprisimenu tokio atvejo, kad gaisras būtų kilęs socialiniame bute. Paprastai tokiais atvejais komisija įvertina, kiek kainuotų būsto remontas ir ar apskritai jį verta tvarkyti. Kol kas laukiame oficialaus tyrimo išvadų. Jeigu paaiškėtų, kad dėl gaisro kaltas pats nuomininkas, teismas turėtų nuspręsti, kas privalo atlyginti nuostolius“, – teigė R. Rimšienė.

Dega ne pirmą kartą

Šalia degusio medinuko gyvenantys žmonės pasakojo, kad tokios baigties ir buvo galima tikėtis. Savo vardo nenorėjęs sakyti kaimynas pasakojo, kad po mamos mirties sudegusio buto nuomininkas gyveno vienas kaip pirštas. Vyras niekur nedirbo, bet mielai sutikdavo patalkininkauti kaimynams prie namo statybų ar pagelbėdavo ūkio darbuose. Tačiau pats nebuvo tvarkingas – nuo konteinerių ar statybviečių nuolat tempdavosi įvairius lentgalius bei skudurus, kuriais ir šildydavosi namus.

„Nepiktybinis, labai ramus žmogus, bet gyveno asocialų gyvenimą. Kiti pasakojo, kad nerūkė, tai gal užsidegė nuo kokios žvakės, nes jau ilgą laiką jam išjungta elektra“ – pasakojo kaimynas.

Jo teigimu, tai jau ne pirmas kartas, kai čia kilo gaisras. Paskutinį kartą ugniagesiai gelbėtojai čia skubėjo pavasarį. Tąkart pats būsto šeimininkas, besitvarkęs sandėliuke, pastebėjo pro langus besiveržiančius dūmus, tad gaisras nespėjo įsiplieksti.

„Šįkart gaisrą pamačiau tik tada, kai jau buvo sulėkę ugniagesiai gelbėtojai ir pro balkoną metė nuodėgulius. Bet kai žmogaus toks gyvenimo būdas, to ir buvo galima tikėtis“, – neslėpė kaimynystėje gyvenantis vyras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų