Erškėtuogės – kuklus krūmas, tačiau nuo seno jo dosnios uogos naudojamos įvairiausioms ligoms gydyti. Uogų užpilai padeda, jei yra virškinimo, širdies, kraujagyslių, odos ir kitokių problemų. Yra įrodymų, kad erškėtuogių uogų arbata turi priešvėžinį poveikį.
Erškėtuogių vaisiuose yra didelė vitamino C koncentracija. Vitaminas C yra svarbus kovojant su uždegimu, stresu. Vaisiuose esantys flavonoidai ir taninai turi antivirusinį, antibakterinį ir antiuždegiminį poveikį. Erškėtuogėse esantys cheminiai junginiai formuoja žarnyno mikroflorą, kuri nepalanki patogeniniams mikroorganizmams. Rutinas, esantis erškėčių uogose, stiprina kapiliarus.
Erškėtuogėse yra hiperozido, kvercetino, kurie optimizuoja širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijas. Pavyzdžiui, hiperozidas skatina mineralinio kalio (K) pasisavinimą, kuris yra būtinas širdžiai ir reguliuoja jos funkcijas.
Kiti vitaminai ir mineralai, flavonoidai ir karotenoidai teigiamai veikia kraujo kūnelių gamybą, lėtina kraujo krešulių susidarymą, mažina tikimybę susirgti vainikinių arterijų liga, ateroskleroze, miokardo infarktu.