„Pirmiausia tirsime tuos ėminius, kurie yra paimti ligoninėje gydomiems, taip pat karščiuojantiems pacientams, tai yra tiems, kurie turi simptomų. Tuo metu, pacientai, kurie, pavyzdžiui, grįžo iš užsienio, tyrimų rezultatų tikrai galės palaukti ir ilgesnį laiką. Jiems bet kokiu atveju galioja privaloma izoliacija, tad keliama jų rizika yra žymiai mažesnė nei tų pacientų, kurie gydomi ligoninėje ar gyvena globos namuose“, – sako A. Veryga.
Eiliškumą nustatyti turės ėminius gydymo įstaigose, karščiavimo klinikose paimantys specialistai, į laboratorijas jie pateks jau su pagal požymius suteiktais prioriteto numeriais.
Pasak A. Verygos, sprendimas tyrimus sudėlioti prioriteto tvarka, augant ėminių srautams, būtinas. Tai leis užtikrinti, kad pirmiausia būtų ištirti tų pacientų, kurių keliama rizika yra aukščiausia, ėminiai.
Ministro teigimu, tai nereiškia, kad ėminių tyrimas bus kažkaip stabdomas. Juos, kaip ir iki šiol, bus siekiama ištirti kaip įmanoma greičiau. Skirtumas tik tas, kad pirmiausia bus tiriami tie, kuriuos būtina ištirti greičiau dėl rizikos, o ne tiesiog iš eilės. Tai ypač aktualu augant ėminių srautams.
Pagal požymius nustatyta dešimt eiliškumo prioritetų. Mėginių ėmėjai gydymo įstaigose, karščiavimo klinikose paimtus mėginius įpareigoti pažymėti prioritetinės eilės numeriu ir su jau pažymėtu prioritetinės eilės numeriu juos siųsti į koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančias laboratorijas atskirose pakuotėse.
Šios naujovės numatytos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu.
Siekiant pagreitinti ėminių, paimtų mobiliuosiuose punktuose, ištyrimą, jau priimtas sprendimas į laboratorijas perskirstyti ėminius, atsižvelgus į šių pajėgumus.
Tai reiškia, kad jie bus nukreipiami į mažiausiai tuo metu apkrautas. Už tokį srautų reguliavimą bus atsakingos keturios pagrindinės laboratorijos, kurios, gavusios ėminius, dalį jų tirs pačios, o kitą dalį savarankiškai išskirstys į mažesnes to regiono laboratorijas, turinčias galimybes tyrimus atlikti greičiau.
Lietuvoje patvirtinta 880 koronaviruso atvejų, ištirta 27807 ėminių, iš jų 2208 – per pirmadienį.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pirmiausia mirusiems jiems tai svarbiausia ,neduok dieve nesužinos nuo ko numirė