Lietuvoje, kaip ir kai kuriose Europos Sąjungos šalyse, teisės aktai įpareigoja vaistines iš gyventojų priimti naikintinus vaistus. Informuoti apie tai turi ir pačios vaistinės – jose, matomoje vietoje, turi būti pateikta informacija apie tokią galimybę.
„Dažnai žmonės nežino, ką daryti su nebenaudojamais vaistais, kur juos galima išmesti, kaip tinkamai juos sunaikinti, nesukeliant pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai. Visi gyventojų į vaistines atnešti nebereikalingi vaistai turi būti priimami nemokamai. Jei vaistinės minėtų vaistų nepriimtų, gyventojai apie tai gali pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos“, – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus.
Pasak jo, pasenusių ar pasibaigusio galiojimo vaistų kaupimas namuose padidina apsinuodijimų tikimybę, o netinkamas atsikratymas jais, kai seni vaistai metami kartu su buitinėmis šiukšlėmis, daro žalą aplinkai.
„Mus supančią aplinką reikia saugoti, todėl nereikalingi vaistai turi būti renkami atskirai nuo komunalinių atliekų ir atiduodami vaistinėms, kurios perduotų juos saugiai sunaikinti. Tuomet būsime tikri, kad įvairios kenksmingos medžiagos nepateks į mus supančią aplinką. Taip pat norime atkreipti mažamečius vaikus auginančių tėvelių dėmesį ir į tai, kad, vaikams radus namuose nereikalingų vaistų, gresia pavojus jais apsinuodyti“, – teigia E. Stropus.
Specialistai rekomenduoja namų vaistinėlę peržiūrėtų reguliariai. Jeigu joje randami pasibaigusio galiojimo arba tiesiog nereikalingi vaistai, žmonės nedelsdami tokius turėtų atnešti į bet kurią Lietuvos vaistinę.
Komentarai
Mažiau pirkti reikia tų vaistų tai nebus problemos “ kur juos dėti?“. Žmonės nesirenka sveiko gyvenimo-o saujomis ryja vaistus.Arba perka „spalvotas kreidutes“ – papildais vadinamus.Geriau vaisių nusipirktų tai jų žieves ir likučius į kompostą galėtų sumesti.Ramių švenčių visiems.