Teisėsauga oficialiai pranešė turinti duomenų, leidžiančių įtarti, kad meras dar pernai pavasarį susitarė priimti iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidento Alvydo Bieliausko 3000 eurų kyšį mainais pažadėjęs pasirūpinti, kad Savivaldybės įmonės skirtų klubui paramą.
Tačiau pareigūnų dėmesio sulaukė ne tik politikai bei reprezentacinės miesto komandos vadovai, bet, regis, ir nieko bendra neturintieji su krepšiniu. Ne vienoje Panevėžio įmonėje atliktos kratos arba dokumentų poėmiai. STT susidomėjo ir pernai rudenį vienoje miesto kavinių vykusio R. Račkausko gimtadienio svečiais.
Kas šventę organizavo, kiek ir kas už vaišes mokėjo, kas šventę vedė, kiek ir kokio maisto buvo, ar buvo karštų patiekalų, alkoholio, netgi – ar svečiai ragavo torto ir kiek jis kainavo? Nepatvirtintais duomenimis, į tokius klausimus teko atsakinėti į STT iškviestiems šventės dalyviams.
Ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio mero galimai padarytų naujų korupcinių nusikaltimų kontroliuojanti Panevėžio apygardos prokuratūra praėjusį penktadienį pobūvių salėje „Ekrano marios“ atšventė savo veiklos 25-metį. O likus vos trims dienoms iki prokurorų šventės tos pačios pobūvių salės savininkų Ingos ir Sigito Tribuišių įmonėse „Besotis“, „Burbuliukas ir Co“ atliktos kratos, apklausti jie patys ir darbuotojai.
Prokuratūra, užsisakiusi šventę pas verslininkus, tardomus jos pačios kontroliuojamame tyrime, motyvuoja, jog atsisakyti salės nuomos nebuvę pagrindo.
Pasak prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistės Rasos Stundžienės, šiose oficialiose iškilmėse dalyvavo dauguma apygardos prokuratūros darbuotojų, buvę vadovai ir kiti buvę darbuotojai, kitų teisėsaugos institucijų vadovai bei atstovai – iš viso apie 100 dalyvių.
„Iškilmingai paminėti jubiliejines institucijų veiklos sukaktis yra įprasta organizacijų praktika, didinanti darbuotojų motyvaciją, įsitraukimą, lojalumą, gerinanti darbuotojų tarpusavio santykius ir mikroklimatą kolektyve. Atsižvelgiant į tokio pobūdžio renginiui keliamus tikslus, susijusius su personalo motyvacija, iš prokuratūros biudžeto šiam renginiui iš viso buvo skirta 1500 Eur. Iš šios sumos 500 Eur buvo panaudota renginiui tinkamų patalpų nuomai, nes tokio pobūdžio patalpų prokuratūra neturi, likusi suma – renginio dalyvių, 100 asmenų, vaišėms. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad didesnę šio renginio organizavimo išlaidų dalį solidariai apmokėjo šventės dalyviai“, – teigiama prokuratūros atsiųstuose atsakymuose į „Sekundės“ klausimus.
Pasak R. Stundžienės, planuojant renginį domėtasi ne viena potencialia renginio vieta. Tačiau, anot prokuratūros atstovės, patalpų, kurios tiktų tokio pobūdžio renginiui, numatančiam 100 dalyvių, Panevėžyje nėra daug.
„Suprasdami ir vienareikšmiškai pritardami visuomenės keliamiems skaidrumo ir nešališkumo reikalavimams, priimamus sprendimus visuomet vertiname ir galimo interesų konflikto aspektu. Šiuo atveju jokio pagrindo vengti ar atsisakyti patalpų nuomos paslaugų nebuvo ir nėra jokio pagrindo, nes nėra jokio ikiteisminio tyrimo, kuriame asmenims, valdantiems minimas patalpas, būtų pareikšti įtarimai dėl kokios nors nusikalstamos veikos“, – teigia R. Stundžienė.
Inga ir Sigitas Tribuišiai teigia neturintys teisės komentuoti, kas domino jų įmones krėtusius ir darbuotojus apklausinėjusius pareigūnus. Su STT agentais verslininkams teko praleisti visą darbo dieną. Nei I. Tribuišienei, nei S. Tribuišiui įtarimai nėra pareikšti.
STT vizitas sutuoktinius šokiravo.
„Mūsų įmonės nėra dalyvavusios nė viename Savivaldybės viešųjų pirkimų konkurse, nesame nei prašę, nei gavę jokių mokestinių lengvatų, mūsų verslas niekaip nėra susijęs su Savivaldybės reikalais“, – apstulbę Inga ir Sigitas Tribuišiai.
Praėjusią savaitę žurnalistams apsilankius „Burbuliukas ir Co“ įmonėje, akivaizdžiai buvo jaučiamas chaosas. Kai kurie darbuotojai guodėsi ir piktinosi negalintys dirbti tiesioginio savo darbo.
Pasak Tribuišių, 25-erius metus sėkmingai veikiančią bendrovę „Burbuliukas ir CO“, prieš kurį laiką pelniusią geriausios Panevėžio apskrities gamybos ir paslaugų įmonės vardą, didžiąją dalį savo produkcijos eksportuojančią į užsienio šalis, teisėsaugos dėmesys įstūmė į aklavietę. Per kratą paimti vadovų telefonai, keletas įmonės kompiuterių – bendrovė, likusi be svarbiausių duomenų, tapo atkirsta nuo partnerių užsienyje.
„Mes bejėgiai tęsti veiklą, negalėdami valdyti kompiuteriuose saugomos informacijos. Vėluojame išvežti produkciją, o už ją pinigus jau pervedęs užsakovas negauna ne tik gaminių, bet ir negali su mumis susisiekti. Įsivaizduokite, su juo dvejus metus buvo mezgami ryšiai ir dabar, kai gavome pirmąjį užsakymą, dingome jam iš akiračio. Tokia situacija versle reiškia katastrofą“, – pasakojo I. Tribuišienė.
Dabar jiems svarbiausia užduotis – bet kokiais būdais susirinkti verslo partnerių kontaktus, atkurti įmonės darbą.
„Neprieštaraujam, kad teisėsauga nagrinėtų mūsų įmonės duomenis, betgi su šiuolaikinėmis technologijomis galima juos tiesiog nusikopijuoti iš kompiuterių ir leisti toliau mums dirbti“, – stebisi S. Tribuišis.
Sutuoktiniai teigia neturintys atsakymo, kodėl jų įmonės atsidūrė po teisėsaugos didinamuoju stiklu.
Panevėžio meras, regis, yra vienintelė detalė, šiuos verslininkus galinti sieti su Panevėžio STT ir prokurorų atliekamu ikiteisminiu tyrimu dėl galimos korupcijos.
Praėjusiuose savivaldos rinkimuose S. Tribuišis devintu numeriu buvo įrašytas į komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ kandidatų sąrašą. Jis taip pat yra ir Savivaldybės Verslo tarybos narys. Joje Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams (PPAR) taip pat atstovauja prezidentas Sigitas Gailiūnas, generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, įmonės „Panevėžio bičiulis“ akcininkas ir vadovas Nerijus Gvazdauskas.
Paklaustas, kaip patekęs į Verslo tarybą, S. Tribuišis tvirtino buvęs deleguotas PPAR.
Pasak verslininko, jo įsitraukimo į Verslo tarybą ir politiką startu galima laikyti Panevėžio įmonių kilusį masinį nepasitenkinimą dėl miesto Savivaldybės įvesto naujo atliekų tvarkymo mokesčio. Politikams nustačius mokestį ne pagal realiai išvežamų atliekų kiekį, o turimą patalpų plotą, kai kurių Panevėžio įmonių mokamos sumos išaugo keliomis dešimtimis kartų.
Verslui atstovaujančios organizacijos – Panevėžio pramonininkų asociacija, taip pat PPAR stojo į kovą su logiškai nepaaiškinamu mokesčiu.
„Buvau tris kartus kviestas pristatyti problemos dėl Savivaldybės veiklos atliekų tvarkymo sektoriuje. Prekybos, pramonės ir amatų rūmuose man ir sako: jeigu toks aktyvus, deleguosim tave į tą tarybą. Ten visuomeninės pareigos, visi jų kratosi: nors skelbimą į laikraštį dėk – niekas neis“, – pasakoja S. Tribuišis.
S. Tribuišis kategoriškai neigia iš tokių visuomeninių pareigų galintis turėti asmeninės naudos.
„Tai nėra jokios prestižinės pareigos. Į tą tarybą verslas neina dėl savo užimtumo, o dabar turbūt neis ir iš baimės“, – sako S. Tribuišis.
O prie R. Račkausko komandos S. Tribuišis teigia prisijungęs pamatęs politikoje prasmę.
„Mes su šeima stebėjome, kas vyksta Panevėžyje. Matėme kitokį valdžios santykį su miestu. Net nepamenu, ar meras mane pakvietė, ar pats atėjau – tai įvyko savaime. Jei būtume tikėjęsi naudos, seniai būtume pateikę prašymą bent jau atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Jokių lengvatų nesame prašę ir, patikėkit, net neturėjome tokių minčių“, – tvirtina verslininkas.
Anot I. Tribuišienės, jei būtų norėję ieškoti mokestinių lengvatų terpės, seniai turėjo galimybę perkelti gamybą į Angliją, kur veikia dar viena panevėžietės įmonė.
„Bet gimėme, augome, gyvename Lietuvoje ir suprantame, kad tik verslo į valstybės biudžetą sunešti pinigai yra investicija į ligoninę, į kelią, į švietimą“, – sako verslininkė.
Į STT praėjusią savaitę takus mynė ne tik verslininkai. „Sekundės“ šaltinių žiniomis, teisėsauga aktyviai domisi įmonei „Besotis“ priklausančioje kavinėje „Arena Lafa“ pernai rugsėjį R. Račkausko paminėtu 60-uoju jubiliejumi. Jo svečiams irgi teko apsilankyti STT rūmuose.
„O pasakykite, kas blogo į kavinę priimti merą su svečiais, kaip bet kuriuos kitus sukaktuvininkus? Mūsų kavinėse šventes gali užsisakyti kas tik nori“, – paklausta apie mero gimtadienį „Sekundei“ atkirto I. Tribuišienė.
Akcininkė pabrėžė, jog gimtadienis nebuvo kavinės dovana merui – už patiekalus ir gėrimus teko susimokėti kaip ir bet kuriems kitiems lankytojams.
„Su R. Račkausku mus sieja požiūris į būtinybę miestą pakelti į aukštesnį lygmenį. Bet tai tikrai nereiškia, kad mūsų kavinė jį ir svečius vaišintų dykai. Bet kuri institucija gali patikrinti kasos aparatą ir pamatys, kad pinigai buvo įmušti“, – teigė verslininkė.
Anot jos, tai buvo privatus vakaras ir apie jo detales jai kalbėti būtų neetiška.
Visgi apie mero gimtadienį žurnalistams sutiko papasakoti pora jo dalyvių, tačiau su sąlyga, kad bus išlaikytas jų anonimiškumas.
Pasak mero svečių, gimtadienis vyko rugsėjo pabaigoje, darbo dienos – ketvirtadienio vakarą ir nesislapstant: kavinė veikia pirmame aukšte, jos langai iki pat žemės ir bet kuris praeivis galėjo matyti, kas vyksta viduje.
Pašnekovų teigimu, gimtadienio šventės sumanytojas buvo netgi ne pats R. Račkauskas. Tai buvusi jo suburto rinkimų komiteto žmonių idėja.
„Susitarėme, kad vakarui renkamės laisvą aprangos kodą ir jubiliatui dovanų nenešame“, – prisiminė svečiai.
Anot jų, mero gimtadienis nė iš tolo nepriminė puotos – vaišės buvusios kuklios: be padengtų stalų, be karštųjų patiekalų.
„Kažkas atsinešė vieną kitą alkoholio butelį, buvo gal trys ar du tortai, irgi kažkieno atnešti. Net nebuvo stalų su staltiesėmis – ant dviejų ar trijų staliukų išdėlioti padėklai su vieno kąsnio užkandžiais. Per dešimt minučių jų neliko“, – pasakojo vakaro dalyviai.
Anot jų, už kuklias vaišes kavinei sumokėta šiek tiek per 200 eurų – pinigus solidariai susidėjo merui gimtadienį surengę patys jo dalyviai.
„Tai buvo suneštinė šventė. Susirinkome ne pavalgyti, o pabendrauti, jaukiai pasisėdėti. Daug šokome, dainavome, žaidėme“, – tvirtina pašnekovai.
Dalyvių teigimu, gimtadieniui nebuvo samdomi nei muzikantai, nei renginio vedėjas – muzika be atlygio pasirūpino taip pat R. Račkausko suburtam rinkimų komitetui priklausęs vienas Panevėžio didžėjų, o šventę vedė kitas to paties komiteto atstovas.
„Čia ne kokia gausi partija. Mes kaip bičiuliai. Ir tas gimtadienis buvo ne koks oficialus renginys, o tiesiog draugų, bendraminčių susiėjimas. Ten nebuvo jokių oficialių svečių, tik savi“, – tikino jo dalyviai.
Kelias valandas trukęs vakaras neapsiėjo be incidentų. Pasak gimtadienio svečių, apie 22 val. prie parūkyti į kiemą išėjusiųjų prisistatė nepažįstamas, iki pusės nuogas vyrukas. Jis neatrodė draugiškai nusiteikęs. Šventės dalyviai prisiminė, jog šlitiniuojantis vyriškis rūkančiuosius ėmęs įžeidinėti, nerišliai veblenti, rusiškai keikėsi. Jį mačiusiems nekilo abejonių, kad priekabiautojas girtas.
„Kai vienas iš mūsų priėjo arti jo, labai nustebo – nuo to vyruko visiškai nedvokė alkoholiu. Puolėm skambinti į policiją, bet tučtuojau privažiavo mašina, tas keistuolis įsėdęs išvažiavo. Kai atvyko policija, automobilis dar stovėjo prie sankryžos, bet pareigūnai jo nesivijo – kadangi nebuvo nukentėjusiųjų, niekas pareiškimo ir nerašė“, – gimtadienio vakaro įspūdžiais dalijosi svečiai.
Nuo gimtadienio dalyvių iki verslininkų, politikų ir Savivaldybės darbuotojų – tokia plati mero galimą korupciją tiriančios teisėsaugos aplankytųjų amplitudė.
Prieš daugiau nei savaitę STT atliktos kratos Panevėžio mero namuose ir darbo vietoje tebuvo pradėto naujo ikiteisminio tyrimo ledkalnio viršūnė.
STT pareigūnai kaip liudytoją apklausė ir Miesto infrastruktūros skyriaus specialistą Arvydą Šatą.
„Neturiu teisės apie tai kalbėti“, – apie jam tekusį vaidmenį ikiteisminiame tyrime nedaugžodžiavo A. Šatas.
Gali būti, kad specialistas STT ir prokurorus galėjo sudominti dėl savo kitų pareigų. Jis yra Savivaldybės valdomos įmonės „Panevėžio energija“ valdybos narys. Tarp pernai 15-os gavusiųjų šios bendrovės finansinę paramą yra ir krepšinio klubas „Lietkabelis“. Jo dalyvavimui Lietuvos krepšinio lygos finaluose šilumos tiekėja 2019-aisiais skyrė 10 tūkst. eurų.
Pasak A. Šato, kam ir kokio dydžio skirti paramą, sprendžia įmonės valdyba pagal patvirtintą aprašą.
„Mes labai daug kam skiriame paramą. Įmonė gauna nemažai tokių prašymų. „Lietkabelis“ nėra išskirtinis, jis vienas iš daugelio. „Panevėžio energijos“ tinklalapyje yra visa informacija, kam, kiek ir dėl ko skirta parama. Tame nėra nieko slapto“, – teigė A. Šatas.
Šiems, 2020-iesiems, metams skirti finansinę paramą „Panevėžio energija“ krepšinio klubo prašymo nėra gavusi.
Kratos atliktos ir Savivaldybės tarybos sekretoriato darbuotojų, priklausančių R. Račkausko visuomeniniam rinkimų komitetui „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, Gintarės Maskoliūnienės, Vido Savicko, Manto Navaruckio kabinetuose.
Jie ikiteisminiame tyrime apklausti taip pat kaip liudytojai.
Visi trys su žiniasklaida bendrauti atsisakė motyvuodami, jog negalintys komentuoti ikiteisminio tyrimo detalių.
STT agentai praėjusią savaitę suspėjo apsilankyti ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (PPAR). Pasak rūmų direktoriaus Visvaldo Matkevičiaus, krata įstaigoje nebuvo atlikta – tik dokumentų poėmis.
„Paimti dokumentai nėra susiję su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikla. STT pareigūnai Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose kratos neatliko, įtarimų niekam nepareiškė“, – po pareigūnų vizito pranešimą išplatino PPAR.
Tą pačią dieną STT pareigūnų sulaukta ir įmonėje „Lietkabelis“. Jo generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas yra to paties pavadinimo krepšinio klubo vienintelis dalininkas bei PPAR prezidentas.
STT agentai neaplenkė ir reklamos paslaugas teikiančios Panevėžio įmonės „Amalkera“. Anot jos vadovo Alvydo Ivoškaus, pareigūnus domino tik keli dokumentai, susiję su rinkimų kampanijos metu R. Račkausko visuomeniniam rikimų komitetui „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ suteiktomis reklamos paslaugomis per paskutinę savivaldos rinkimų kampaniją.
„Paprašė dokumentų, susijusių su komiteto rinkimų kampanija. Dar paklausiau, kurio komiteto, nes tas pačias paslaugas teikėme abiem“, – teigė įmonės vadovas Alvydas Ivoškus.
Praėjusios rinkimų kampanijos metu lankstinukus, skrajutes, kitas reklamos paslaugas „Amalkeroje“ buvo užsisakę ir R. Račkausko „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, ir Seimo nario Povilo Urbšio „Kurkime jaukų miestą kartu“ visuomeniniai rinkimų komitetai.
Pats A. Ivoškus teigia nebuvęs apklaustas. Anot jo, STT pareigūnai įmonėje ilgai neužtruko – tik tol, kol iš buhalterinės apskaitos programos „Rivilė“ buvo ištraukti juos dominantys dokumentai.
Nei STT Panevėžio valdyba, nei Panevėžio apygardos prokuratūra į klausimus apie miesto įmonėse atliktas kratas, dokumentų poėmius ir susidomėjimą mero gimtadienio detalėmis neatsakė. Teisėsauga teigia ikiteisminio tyrimo nekomentuojanti.
Komentarai
Jei kam kilo minčių dėl šitos istorijos absurdiškumo, tai dabar kils dar daugiau
Chebryte, skirstykimes. Tyrimas baigtas. Tyrejai savo veiksmais patys save jau susidiskreditavo.
Kodėl apklausose teisėsaugą vertinu prastai? Nėra klausimų.
Vienos savaitės ribose tuos pačius ir purto ir pas juos baaaaliavoja? Čia vsio zakonno?
Ar girdejote kada kad stt streikuotu del per mazu atlyginimu? Jie – ne varguoliai gaisrininkai! Padirbus dar ir puota penktadienio vakare….
GĖDA! NEPASITIKI LIAUDIS!
STT yra KGB pastate. Ar tik pastato sienas perėmė? Dvasia kita?
Kas užsakė šitą klounadą? Nesuprantu tik, ar operatyvinio darbo įgūdžiai taip greitai tirpsta, ar amžius įtakos turi?
Jo, nei gėdos, nei sarmatos nebeturi teisėsauga, jeigu liežuvis apsiverčia ištarti.
„BENT KUKLIAI paminėti jubiliejines asmens sukaktis yra įprasta bičiulių praktika, didinanti bendrystės motyvaciją, įsitraukimą, gerinanti bendraminčių tarpusavio santykius ir mikroklimatą bendruomenėje. Atsižvelgiant į tokio pobūdžio renginiui keliamus tikslus, susijusius su ketvirtadienio laisvalaikiu po darbo valandų, iš bičiulių lėšų šiam renginiui iš viso buvo skirta apie 250 Eur. Iš šios sumos apie 20 Eur buvo panaudota gėlėms (konkrečiai – alyvmedžiui) pirkti, nes tokio pobūdžio (alyvmedžio) gėlių bičiuliai savo soduose neturi, likusi suma – renginio dalyvių, apie 100 asmenų, vaišėms (šaltiems sumuštiniams? alui? poros namudinių tortų neskaičiuojant, kadangi sunkoka tiksliai įvardyti miltų iš asmeninio podėlio, kiaušnių ir sviesto iš asmeninio šaldytuvo ir tt. kainą). Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad visą šio renginio organizavimo išlaidų dalį solidariai apmokėjo šventės dalyviai“, – galėtų būti teigiama mero Račkausko jubiliejinio gimtadienio dalyvių atsakymuose į institucijos klausimus.
Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/korupcijos-tyrime-ir-torto-skonis/
Skirtumas sumos dydyje ir tai, kad lėšos ne valdiškos.
Rašo, kad prokuratūros baliuj dalyvavo ir „kitų teisėsaugos institucijų vadovai bei atstovai“. Įdomu STT delegatų irgi buvo? Jei taip, tai situacija išeitų kreiva: darbo metu vieni kitus kontroliuoja, po darbo pašvenčia ir pyst turim sklandų ikiteisminį tyrimą. Visiškas atsitiktinumas, aišku, bet kas galėtų paneigt, kaip sakoma… 🙂
Kas paneigs kad įbauginti žmonės nepadarė nuolaidos už balių?? Kiek karštų, kiek šaltų valgė ir ką gėrė prokurorai? Ar pagal sąskaitas kainos nera mažesnės nei pagal valgiaraštį? Tai tada nuolaida, mano asmenine nuomone, patampa pakiša????????????????????????????
Aš 0,01 Eur čekį už visą balių prokuratūrai išmuščiau by tik ramybėj mane ir mano šeimą su visu verslu palikt.
Tobulai.
Gal Račkauskas prokuratūrą su svečiais stt apibūrė kuo? Ar ji pati ir kita ji pati savu noru ir laisva valia šitaip va?
Pagrindinis lūžis visoje istorijoje buvo, kai Generalinė prokuratūra perėmė bylą iš Panevėžio prokuratūros ir STT valdybos dėl ten esamų grubių pažeidimų šios bylos nagrinėjime ir vykdyme. Galiu pasidžiaugti ir padėkoti tiems žmonėms, kurie ėmė tokią iniciatyvą įgyvendinti, nes tai buvo iš principo sudėtingas sprendimas vien sistemiškai. Kiek supratau prokuratūroje, STT yra decentralizacija, vietinės valdybos turi labai daug iniciatyvos. Kas sukūrė tokią subkultūrą – vietinės Panevėžio prokuratūros ir STT veiklos – čia turbūt galima spėlioti, bet kaip ir aišku.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/19/news/isteisintas-mindaugas-balciunas-atskleide-daugiau-detaliu-7956414/
Kas sukūrė tokią subkultūrą – vietinės Panevėžio prokuratūros ir STT veiklos – čia turbūt galima spėlioti, bet kaip ir aišku. – Subkultūra – įdomiai pavadinote. – Kitaip negalėčiau pavadinti. Bendra kultūra tyrimų yra tikrai kitokia. Požiūris, kurį sutikau Kaune, Vilniuje ypatingai, buvo absoliučiai kitoks. – Žinome, kas tuo metu vadovavo Panevėžio STT valdybai – dabartinis Seimo narys Povilas Urbšys. – Ir garsiausiai šnekėjo. Ir tada, ir dabar. – Jo atsakomybę matote? – Čia sekantis klausimas. Aišku, visą laiką prisidengiama viešojo intereso gynimo lozungais, bet labai įdomu, kokia yra pasaulinė praktika tokiose situacijose. Man gal buvo lengviau pergyventi tą situaciją, nes turėjau labai daug paramos ir panašiai, bet žmonėms iš savivaldybės ar krepšinio federacijos, kurie, visų pirma, finansiškai labai sudėtingai pergyveno šitą situaciją. Net ir ginantis nuo tokio absurdo, jei tu neturėsi profesionalaus teisininko, kurio net pradžioje aš neturėjau… Čia yra paradoksai. Mes tikrai žinome, ką daryti, jeigu dega namas, jeigu susergi. Bet ką daryti, kai tave užgriūna tokios problemos ir neturi net bazinio supratimo, kaip elgtis, kokios tavo teisės, kas tau turi padėti. Ir šia situacija buvo labai pasinaudota. Iš pradžių man buvo suteiktas valstybės advokatas, gynėjas. Aš labai gerbiu tą moterį vien dėl jos amžiaus, ji turbūt buvo pensijinio amžiaus, bet aš jos vardo ir balso taip ir neišgirdau per tas kelias dienas. Pasirodo, kad tos kelios dienos yra lemiamos viso proceso sėkmei.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/19/news/isteisintas-mindaugas-balciunas-atskleide-daugiau-detaliu-7956414/
Man kalbantis su dukra ėmė daužyti duris. „Policija!”, „Krata!” – išgirdau riksmus. Pamačiusi, kad vyrai uniformuoti, atidariau duris, esu įpratusi paklusti įstatymui. Įsiveržė 4–5 žmonės. „Atiduokite telefoną!” – pirmas įsakymas. „Kur pinigai?” – pirmas klausimas. Kaip kalbėjausi su dukra, taip ir padėjau telefoną jo neišjungusi, todėl dukra viską girdėjo”, – prisimena D.Matuzienė. Tuo pat metu buvo atlikta krata ir jos motinos name, po kurios senutė patyrė septintąjį insultą. – Ar prieš tai buvote iškviesta į STT, sulaukėte kokių nors įtarimų? – paklausiau D. Matuzienės. – Absoliučiai nieko! Aš suprantu, kad STT operacijoms būdingas netikėtumo momentas. Iš miego pakeltas ir išgąsdintas žmogus labai pažeidžiamas. Esu labai stipri, gyvenime patyrusi sunkių išgyvenimų. Bet paprastas žmogus gali iškart palūžti. Maniau, kad valstybės išlaikomos tarnybos pareigūnai pirmiausia žmogui, kurio kaltę gali įrodyti tik teismas, turi aiškiai pasakyti, kas jie tokie, ko atėjo, kuo žmogus įtariamas, ir perskaityti jo teises.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2012/11/10/news/stt-gniauztus-pajute-zmones-prabilo-viesai-5169870/
– Ar buvote spiriama duoti parodymus ir prieš savo vyrą? – Vitui buvo pranešta: „Jūsų žmona areštinėje pasikorė.” Kodėl? Ar leistinas toks metodas? Kad V. Matuzas praskystų? Palaužti jį melu? Gal ir buvo tikimasi, kad aš praskysiu ir pasakysiu – viską padarė Matuzas. Po apklausos, kai nekalbėjau apie vyrą, man vėlų vakarą buvo pasakyta: „Jūs nenuoširdi, išsivežame jus į areštinę.” Manė, kad ten palauš.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2012/11/10/news/stt-gniauztus-pajute-zmones-prabilo-viesai-5169870/
Vagnorius pasižymėjo ne tik žvėriukiškom vagnorkom, bet ir žvėriško stt sukūrimu…
Vienas veikėjas sakydavo kad nuteisti galima ir stulpą. Tai Merą, manau , dar paprasčiau. Tiesa sakant, darosi baisu.
Jeigu stulpas Panevėžyje – nuteisti galima ir jo neapžiūrėjus….
Ubšizmas dar ilgai bus?
neabejoju,kad savininkas kavines ir filmuotos medziagos ticharia pasidarė.tik laiko klausimas,kad jis ja istrauks.Turetu vel ji STT prasmanuoti,irasu paieskoti
užsisakydama balių prokuratūra negalėjo nežinoti apie šitą tyrimą ir net jei apklausti verslininkai netapo įtariamaisiais, pas juos švęsti neatrodo etiškai.
Ciniška jeigu etika.
Negirdite?????????????? Nematote???????????????????
Tik?
1. Su meru nesisveikink.
2. Nežinok mero nei vardo nei pavardės.
3. Į mero priėmimus neik.
4.Už Urbšį balsuok.
5. Už Urbšį balsuok.
6. Už Urbšį balsuok.
Kad Urbšys dar sveikinas, o Račkauskas jau nebe. Kas čia pasikeitė?
kad su Urbšiu nebesisveikiname…
Liūdesys ir grauduva beribiai.
Vis galvoju, kaip įvykiai klostėsi kokiame Hamburge apie 1933 metus? Step by step?
Stiprybės ištverti nesąmones.
Prie bajerio mūsų tarnybos 🙂 Prašykit pratęsti mero nušalinimą motyvuodami, kad ne visų jo pusryčių meniu spėjot ištirt. Teismas, jei supratingas, gal iškart iki seimo rinkimų nušalins 😉
O Urbšys ir toliau pietaus ,,La Fa“, kurioje ne kartą ir ne du kartus mačiau? Na ir kas kad stt būtent ją purto?
Dėkui už drąsų straipsnį, Nes iki šiol daugumą laidų TV ir pan. kaip STT redaguotos. Korupcija, Nusikaltėlis. Gelbėtojas – Urbšys, Nes Urbšys geras ir vis kovoja:)
Don Kichotas irgi vis kovojo. Bet ten jau klinika buvo, ko gero 😉
STT lyginam su KGB, o korupcijos Lietuvoje nėra 🙂
Korupcijos yra, bet nelieka laiko tirt, kai dėmesys sutelktas į mero gimtadienį 😉 Prioritetai keistoki, bet čia Panevėžys, ne šiaip sau nuo seno tyrimais skambam 😉
Niekas, kaip suprantu, nelygina ir nebando lyginti, nes nėra tam pagrindo. Sovietmečiu eucharistijos bičiuliai (tokia slapta katalikiško jaunimo grupė) gimtadieniais su dainomis ir šokiais pridenginėdavo Sadūnaitės, kitų disidentų paskaitas. Ir saugumas tokių gimtadienių Panevėžyje, Panevėžio rajone nelietė.
gerbiami sliekai,ar jus kada nors yra rades koks zvejys asfalte?
jeigu tas žvejys iš tos įstaigos, tai tada … ir vaikiukai sliekiukai paliko našlaičiukai.
Negi nematote –
„Kažkas atsinešė vieną kitą alkoholio butelį, buvo gal trys ar du tortai, irgi kažkieno atnešti“ –
čia gi pats tikriausias KYŠIS. Ir dar alkoholis! O dar muzika be atlygio !!!
Eidamas į gimtadienį, važiuodamas į vestuves ir šlepsėdamas į svečius VIEŠAI PAŽADU daugiau niekada nebesinešiu butelio, o žmonai uždrausiu nešti saldainių, pyragą ar – neduokdie – tortą.
gerbiami žvejai,ar teko kada rasti slieką asfalte?
„institucijų veiklos sukaktis yra įprasta organizacijų praktika, didinanti darbuotojų motyvaciją, įsitraukimą, lojalumą, gerinanti darbuotojų tarpusavio santykius ir mikroklimatą kolektyve….“
Ar girdime visi,kaip įstaigose reikia kelti darbuotojų motivaciją,gerinti tarpusavio santykius????
jo jo,imetei litriuka su kolegomis ir zudytis noras praėjo
Bet koks didžiulis noras atlaisvinti mero kėdę, nepaisant nieko… Baisu…
Priskaičiuoju tokias noro atlaisvinti mero kėdę apraiškas:
1. Beveik metų ikiteisminis tyrimas su nušalinimu.
2. Triukšmas mieste ir seime dėl netiesioginio valdymo – tai yra dėl naujų rinkimų.
3. Suvalgyto jubiliejinio torto cheminės sudėties analizė praėjus 4 mėnesiams.
4. Opozicijos obalsiai soc tinkluose ir kitur.
5. Blia blia blia kažkur kažkas kažkaip su kažkuo ir dėl kažko.
Yra filmų, kur iš labai didelio šventinio torto išlipa jame pasislėpusi gražuolė mergina.
O kokio dydžio torto reikėtų ,,Lietkabelio“ krepšiniui?
Kratos?
Urbšys su sava STT kompanija smaginasi Panevėžyje, bet kažkas turi jį sustabdyti, kiek jis gali kenkti Panevėžiui
Bet netikėtai papeikimas Ž.Krampalcui ir kitiems nubaustiesiems buvo panaikintas, o jis pats net paaukštintas – paskirtas STT Panevėžio valdybos vadovu.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2018/10/29/news/kaltintoju-is-panevezio-mundurai-su-daug-demiu-sukurptos-bylos-skandalingai-zlunga-teismuose-8032966/
Operatyvinę bylą prieš R.Savicką STT Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo netrukus po to, kai šis teisėjas pareiškė norą dalyvauti konkurse užimti Panevėžio apygardos teismo pirmininko postą.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2018/10/29/news/kaltintoju-is-panevezio-mundurai-su-daug-demiu-sukurptos-bylos-skandalingai-zlunga-teismuose-8032966/
Kai leidimai sekti abu sutuoktinius buvo gauti, STT agentai ne tik galėjo klausytis jų kabinetuose vykstančių pokalbių, bet ir sužinoti daugelį įstatymo ypač akylai saugomų teismo paslapčių.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2018/10/29/news/kaltintoju-is-panevezio-mundurai-su-daug-demiu-sukurptos-bylos-skandalingai-zlunga-teismuose-8032966/
VISKA RANDA.
Panevėžys kaip buvo blogo kvapo miestas, taip ir liko. Tik anksčiau nusikaltėliai gatvėmis lakstė, o milicininkai Tulpių 60 sėdėjo. Dabar nusikaltėliai sėdi prokuratūroje ir STT, o normaliems žmonėms vietos mieste nebeliko.
dabar aišku kas miestą valdo ir kas kam turi paklusti. Dar kažkokius rinkimus žaidžiam.