„Nieko nėra liūdniau už liūdnus italus. Stengiamės būti budrūs. Laikomės elementarių higienos reikalavimų, be reikalo neiname iš namų ir nesiblaškome mieste“, – apie šiomis dienomis sulėtėjusį tempą pasakoja buvusi panevėžietė.
Nors ji įsikūrusi kiek daugiau nei 80 kilometrų nuo Lombardijos ar Veneto regionų, kuriuose fiksuotas pagrindinis ir didžiausias viruso židinys, D. Zampardo prieš kelias dienas ryte pabudo irgi karantino sąlygomis. O vakar paskelbta ir apie pirmąjį užsikrėtimo virusu atvejį Ligūrijos regione, Genujos priemiestyje. Nors Genujoje žmonėms dar leidžiama judėti be apribojimų, tačiau jau uždaryti darželiai, mokyklos, universitetai, bibliotekos, sporto salės, muziejai, uždrausti vieši renginiai, sporto varžybos. Visuomeninio transporto priemonės – metro, traukiniai, autobusai, nuolat skrupulingai dezinfekuojami.
„Turiu pilateso studiją. Genujos meras dar pirmadienį paskelbė ypatingąją padėtį, teko laikytis išleisto potvarkio ir uždaryti studiją kol kas savaitei“, – pasakoja D. Zampardo.
Kad virusas po truputį paralyžiuoja nerūpestingą Italijos gyvenimą, anot Dianos, rodo ir ištuštėjusios gatvės.
„Panikos nėra, bet gatvės tikrai ištuštėjusios, kursuoja pustuščiai autobusai, žmonės vengia susibūrimų, neina į maitinimo įstaigas, kaip būdavo įprasta. Patikėkit, nei gera nuotaika, nei nuotykiais čia kol kas nekvepia“, – teigia D. Zampardo.
Ji neseniai bendravo su drauge, įsikūrusia pačiame koronaviruso židinyje, Veneto regione. Ten, pasak Dianos, išties juntama panika, parduotuvių lentynos tiesiog šluojamos ir atrodo kaip po karo.
Italijos žiniasklaidoje publikuojamos nuotraukos iš viruso protrūkio epicentre esančių prekybos centrų. Tuščios maisto lentynos byloja, jog italai ruošiasi blogiausiam scenarijui. Pati Diana tikina besistengianti išlaikyti šaltą protą. Nors, anot buvusios panevėžietės, jų rajono prekybos centruose perkamumas padidėjęs, visgi dar nechaotiškas.
„Kai kuriose Genujos vietose parduotuvių lentynos šluojamos – teko matyti nuotraukas socialiniuose tinkluose. Bet dėl maisto atsargų nepanikuojame. Lankiausi savo rajone prekybos centre, ten irgi prekių sumažėję. Trūksta greitai negendančių produktų, buities prekių – cukraus, pastos nebėra“, – pasakoja D. Zampardo.
Nepaisant to, jog medicininių kaukių perkamumas visame pasaulyje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų, o paskutines jų dėžutes skaičiuoja ir Lietuva, Genujoje, anot Dianos, jų dar galima įsigyti vietos vaistinėse.
„Masinio kaukių dėvėjimo mūsų mieste nepastebėjau, bet pavieniai žmonės jas tikrai turi“, – sako pašnekovė.
D. Zampardo įdėmiai seka informaciją dėl viruso plitimo Italijoje. Antradienio vakarą pranešta apie vienuoliktą koronaviruso auką šalyje. Oficialiai jau patvirtinti 284 koronaviruso atvejai Italijoje ir tai yra didžiausias sergančiųjų skaičius Europoje.
Nuo penktadienio šioje šalyje fiksuotas žaibiškas viruso šuolis – nuo šešių atvejų iki 284.
Šešios viruso aukos buvo iš šiaurinio Lombardijos regiono. Pagrindinis Lombardijos miestas yra Milanas. Šiame regione taip pat įsikūrę turistiniai miestai, tokie kaip Bergamas ir Komas.
„Situacija tikrai įtempta ir ganėtinai rimta. Yra mirčių atvejų. Duomenys nuolat kinta, nes infekuotųjų gali būti ir daugiau“, – neramios mintys neapleidžia Italijos lietuvės.
Dar labiau įtampą sėja tai, jog vis dar nerastas nuliniu pacientu vadinamas žmogus, pernešęs virusą į Šiaurės Italiją.
Dėl sparčiai plintančio ir itin lakaus viruso Italijoje laikinai draudžiama vykti į koronaviruso apimtas savivaldybes ir išvykti iš jų.
Atsižvelgdama į naujausią informaciją, gautą iš Italijos institucijų, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) pirmadienį paskelbė šią šalį įtraukianti į sąrašą tų, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą. Visi pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.
Vis dar pasigirsta skeptikų, nerimtai vertinančių padėtį Šiaurės Italijoje, esą pasaulyje tiesiog dirbtinai keliama panika. Tokie pasisakymai buvusiai panevėžietei D. Zampardo kelia pyktį ir netgi šokiruoja. Ją stebina, kad žmonėms dar taip trūksta sąmoningumo.
„Bandai pasakyti: nevyk, nekeliauk, netgi piktai rėži, bet jie neklauso. Esu šokiruota, jog žmonės taip nevertina savo ir kitų sveikatos. Virusas juk nematomas, kas žino, kaip bus toliau“, – emocijų neslepia D. Zampardo.
Drąsuoliams keliautojams Diana pataria įvertinti situacijos rimtumą. Jų atostogos Italijoje gali virsti priverstiniu įkalinimu karantine neapibrėžtam laikui.
„Italijos vyriausybė gali bet kuriuo metu keisti savo nurodymus priklausomai nuo situacijos rimtumo, o to nuspėti kol kas neįmanoma. Manau, reikėtų susilaikyti nuo kelionių į Italiją, kol padėtis nebus stabili ir virusas taps valdomas“, – sako D. Zampardo. – Italija – nesibaigianti šventė, bet ne dabar. Palaukit ir atvažiuokit kada ir vėl galėsite mėgautis Italija.“
Visame pasaulyje, naujausiais duomenimis, iš viso patvirtinta jau daugiau nei 80 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų, taip pat registruota ir 2,7 tūkst. mirčių.
Komentarai
Jus ir nerasit to nulinio paciento, niekas jo ir neiesko… Jezau 😀 21 amzius, binladena rado viruryje dikynes, o cia nesugeba paciento surasti… Per kamers ir dar visokias kitas technologijas 😀 Cia specialaii sukurta, kad senyvo amziaus zmones isnaikint… Kodel dazniausiai mirsta tik pagyvene ? Del to nes, ju per daug, o jaunus gaila naikint vien del to nes, nebus kas turtuoliam pinigus uzdirbs… Va viskas tuo ir pasakyta..
Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/koronavirusas-keicia-zaidimo-taisykles/