„Tiek Banionis, tiek Sondeckis, pagal turimus duomenis, slapta nebendradarbiavo su KGB struktūromis. Tyrimo metu nustatėme, kad nėra objektyviosios pažeidimų pusės, t.y. nėra jokios veikos ir rezultatų. Tuo pagrindu, pasiremdami ir teismų praktika, mes priėmėme tokį sprendimą“, – BNS sakė Liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) šiemet sausį paskelbė, kad D. Banionis ir S. Sondeckis buvo įrašyti į KGB agentų žurnalą. Istorikai pabrėžia, kad agentų registracijos žurnale yra netikslumų, pavyzdžiui, jame yra partizanų, pasirašiusių dokumentus, bet nebendravusių su KGB ir vykdžiusių antisovietinį pasipriešinimą, todėl medžiagą ragina vertinti kartu su kitais istoriniais šaltiniais.
Anot A. Urmono, medžiagą iš LGGRTC komisijai pateikė advokatė Faina Kukliansky. Jis sako, kad Liustracijos komisijos sprendimas atveria kelią minimų asmenų artimiesiems kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo, LGGRTC gali būti prašoma ir paneigti skelbtą informaciją.
Kaip skelbia naujienų portalas lrt.lt, S. Sondeckio sūnus Saulius Sondeckis jaunesnysis sako neatmetantis galimybės kreiptis į teismą, tačiau kol kas nepatvirtina žengsiantis tokio žingsnio. D. Banionio sūnus Raimondas Banionis taip pat sako, kad dėl tolesnių žingsnių artimieji neapsisprendė.
Iš viso Liustracijos komisijoje dirba penki nariai. Komisija veikia visuomeniniais pagrindais.
Liustracijos komisija iš turimų duomenų vertina asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, veiklą, o nustatytu laiku neprisipažinusių asmenų pavardes skelbia viešai.
LGGRTC skelbiamame KGB agentūros archyvinių asmens bylų registracijos žurnale iš viso pateikiama beveik 1700 bylų.
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.
Komentarai
Priimant tokį sprendimą, matyt su Šreko draugu buvote artimi?Kinematografija , juk….