„Mes Silicio slėnyje, ieškodami, ko trūksta, kad startuoliai suklestėtų, daug konsultuojamės su pradedančiaisiais verslininkais”, – kalbėjo ji, ragindama startuolius kurti tai, kas suteikia prasmę jų šaliai.
„Innovation Authority of the Republic of Israel” ICT sektoriaus vadovas Eli Baran paaiškino Izraelio šalies fenomeną inovacijų srityje. Pasakodamas apie tai, ko reikia startuoliams, kad pritrauktų finansavimą, jis akcentavo inovacijų svarbą ir atskleidė, kad Izraelis šalies startuoliams ir inovacijų kūrimui skiria apie 400 000 mln. Eurų.
Nyderlandų Karalystės Ūkio ministerijos vyriausiasis patarėjas startuolių politikos klausimais Jan Dexel, primindamas, kad Nyderlandai yra laikomi konkurencingiausia rinka pasaulyje, atskleidė sėkmingo startuolio ir proporcingai augančios ekosistemos vaidmenį šalyje. Jis pabrėžė, kad rizikos kapitalo fondų investavimas tampa vis svarbesnis, todėl startuoliai turi skatinti juos varžytis tarpusavyje.
Jan Dexel taip pat papasakojo apie nacionalinę Nyderlandų platformą, skirtą vietiniams startuoliams dalintis patirtimi ir padėti mokytis mažiau išvystytas ekosistemas turinčių šalių startuoliams.
Po pagrindinių pranešimų startuolių politikos konferencijoje vyko panelinė diskusija, kurioje Ūkio ministerijos viceministrė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, Latvijos ūkio ministerijos sekretorius Raimonds Aleksejenko ir advokatų kontoros „Triniti“ vykdantysis partneris Linas Sabaliauskas kartu su pranešėjais aptarė, ko reikia, kad Baltijos šalyse kurtųsi daugiau verslo akseleratorių.
Pirmoji Lietuvoje startuolių politikos konferencija, pasak jos organizatorės „Startup Lithuania“ vadovės Rimantės Ribačiauskaitės, sieks kasmet suburti užsienio šalių startuolių ekspertus ir Baltijos šalių atstovus ieškoti būdų, kaip kartu pagerinti Lietuvos startuolių ekosistemą, stiprinant jaunus lietuviško kapitalo verslus ir pagal startuolių vizos programą pritraukiant trečiųjų šalių atstovus.