Site icon sekunde.lt

Aptriušusias klases užleis statybininkams

Iki rugsėjo 1-osios likus vos kelioms dienoms vienoje didžiausių Panevėžio mokyklų – „Vilties“ progimnazijoje – visu smarkumu kaukši plaktukai ir ūžia grąžtai. Paprastai švietimo įstaigos remonto darbus stengiasi baigti iki mokslo metų pradžios, tačiau iš pagrindų modernizuojamoje progimnazijoje mokiniai ir pedagogai dar ilgai klasėmis dalysis su statybininkais, o pradinukai glausis kitose švietimo įstaigose.

Dalį klasių užleidus statybininkams, didžioji dalis „Vilties“ pradinukų mažiausiai metus turės mokytis gretimose švietimo įstaigose – Muzikos bei M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklose.

 

Iki rugsėjo 1-osios likus vos kelioms dienoms vienoje didžiausių Panevėžio mokyklų – „Vilties“ progimnazijoje – visu smarkumu kaukši plaktukai ir ūžia grąžtai. Paprastai švietimo įstaigos remonto darbus stengiasi baigti iki mokslo metų pradžios, tačiau iš pagrindų modernizuojamoje progimnazijoje mokiniai ir pedagogai dar ilgai klasėmis dalysis su statybininkais, o pradinukai glausis kitose švietimo įstaigose.

„Vilties“ progimnazijos direktorė Danutė Valiukienė viliasi, kad mokyklos bendruomenė bus supratinga ir susitaikys su laikinais nepatogumais, kurie neišvengiami atnaujinant patalpas.

„Viltis“ renovacijos laukė dar nuo 2003 m. Pasak direktorės, kone kiekvieną dieną buvo maitinama pažadais, kad mokykla bus tvarkoma, tačiau tik dabar jiems buvo lemta išsipildyti.

Bene didžiausias iššūkis mokyklai – kaip organizuoti mokymo procesą, kad nenukentėtų mokslo kokybė, o statybininkai ir moksleiviai su pedagogais vieni kitiems netrukdytų.

„Organizacinių problemų išties daug. Tikriausiai kaip kompensacijos sulaukėme ne bet kokios, o visiškos renovacijos, net gausime naują mokymosi įrangą. Pati sunkiai beužmiegu, akyse – vien remontai. Bet grožio nesukursi be laikinų nepatogumų. Labai tikiuosi, kad tą supras ir vaikai, tėveliai, juk dėl jų viskas ir daroma“, – kalbėjo D. Valiukienė.

Net dvylika kabinetų ir aktų salę bei biblioteką atidavus statybininkams, mokiniai nebetelpa mokykloje. Mat šiemet joje mokysis rekordinis skaičius vaikų – beveik 800. Nuspręsta, kad pirmokai bei penktos–aštuntos klasės lieka progimnazijoje. Tik ne mokiniai vaikščios po mokytojų kabinetus, o šie ateis pas vaikus. Net mokytojų kambarys užleidžiamas moksleiviams. Rangovai pažadėjo triukšmingus darbus atlikti tik pasibaigus pamokoms.

Emigruos metams

Antrokams, trečiokams ir ketvirtokams likus be klasių, dar vasaros pradžioje buvo ieškoma, kas juos su mokytojais priglaus po savo stogu. D. Valiukienės teigimu, rinktasi iš trisdešimties variantų – nuo Atvirojo jaunimo centro iki Panevėžio kolegijos patalpų. Svarstyta prašytis net į mažesnes progimnazijas, bet tokiu atveju kiltų bėdų, mat dalykų mokytojai gali nespėti važinėti per visą miestą. Priimti pradinukus sutikusioje Muzikos mokykloje, besiribojančioje su „Vilties“ progimnazija, mokysis visos keturios trečiokų klases, o antrokai ir ketvirtokai laikinai apsistos M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje.

D. Valiukienė neslepia, kad šie mokslo metai, kai teks mokykla dalytis su statybininkais, pareikalaus susitelkimo ir kantrybės.

„Kaip sakoma, nelaimėje pajusi tikrą žmogiškumą. M. Rimkevičaitės profesinė mokykla davė net savo autobusą, kad galėtume atsivežti vaikams pritaikytus baldus, interaktyvias lentas, multimedijas. Turėsime mokėti nuomos mokestį, bet nemokamų pietų nebūna“, – sakė D. Valiukienė.

Jos teigimu, tiek Muzikos mokykloje, tiek M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje puikios sąlygos vaikams sportuoti ir šokti.

O pasilikusieji „Vilties“ progimnazijoje taip pat turės sporto salę – ją numatyta remontuoti tik kitąmet.

Pietauti grįš į savo mokyklą

Dar vienas iššūkis – mokinių maitinimo organizavimas. „Vilties“ progimnazijoje valgykla jau baigiama remontuoti ir vaikus pradės maitinti laiku, o mokiniai, kurie iškelti į kitas mokyklas, bus vedžiojami valgyti į „Viltį“. Mat nei Muzikos, nei M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos savo valgyklos neturi. Kaip išeitis buvo siūloma vaikams tiesiog atvežti pietus, tačiau tam reikia įveikti didžiulius biurokratinius barjerus. „Vilties“ progimnazijoje dirbantys maitinimo organizatoriai nesunkiai būtų gavę leidimą išvežioti maistą, bet M. Rimkevičaitės profesinei mokyklai gauti pažymėjimą, jog čia vaikai galėtų pietauti, būtų sudėtingiau. Mat pagal visus higienos reikalavimus turi būti skirta atskira patalpa, atitinkanti visus reikalavimus.

„Muzikos mokykla beveik mūsų kieme, o iki M. Rimkevičaitės mokyklos – vos penkios minutės kelio, be to, pakeliui nėra ir judrių gatvių“, – motyvavo D. Valiukienė.

Tiesa, jau pasigirdo tėvų nuogąstavimų, ar jų atžalos spės pavalgyti. „Vilties“ direktorė ramina, kad pradinukų mokytojos turi galimybę koreguoti pertraukų laiką, tad niekas nevalgęs neliks.

Būtent dėl maitinimo organizavimo buvo nuspręsta „Vilties“ progimnazijoje palikti pirmokų klases. Pasak direktorės, pirmokai paprastai valgo du kartus, mat didesnioji jų dalis lanko pailgintos dienos grupę. Vedžioti juos dukart per dieną į valgyklą būtų sudėtinga.

Tvarkėsi visos mokyklos

Panevėžio savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis teigė, kad šią vasarą daugelyje mokyklų vyko remonto darbai – Savivaldybė kiekvienai įstaigai lėšų skyrė pagal besimokančiųjų skaičių – po aštuonis eurus nuo vieno mokinio. Taip pat prisidėjo dalis iš suaukotų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

„Pačios įstaigos savo nuožiūra sprendė, ką reikėtų patvarkyti ar suremontuoti. Daugelyje atliktas kosmetinis remontas, o, pavyzdžiui, M. Karkos mokykloje, keičiami vandentiekio vamzdynai. Visgi daugiausia investicijų prireikė „Vilties“ progimnazijai modernizuoti ir J. Miltinio mokyklos stadionui įrengti“, – pasakojo E. Kuchalskis.

J. Miltinio gimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcija atsiėjo 61,4 tūkst. Eur – lėšomis pasirūpino Panevėžio savivaldybė su Kūno kultūros ir sporto departamentu. Jo atidarymas planuojamas rugsėjo pradžioje.

O „Vilties“ progimnazijos modernizavimo pabaigos teks laukti iki 2021 m. kovo. Mokyklai atnaujinti Savivaldybė gavo beveik 707 tūkst. Eur. Už juos bus kuriamos modernios, saugios ugdymo ir mokymosi erdvės: suremontuotas 31 kabinetas, biblioteka bei skaitykla, aktų ir sporto salės. Bus tvarkoma valgykla ir koridoriai – atsiras energiją taupančių priemonių, pritaikytų specialiuosius poreikius turintiems mokiniams. Bus nupirkta įrangos ir baldų. Miesto biudžeto lėšomis bus šiltinamas pastatas, keičiamas stogas, atnaujinama šildymo ir vėdinimo sistema, elektros instaliacija, įrengta apsaugos sistema, lietaus tinklai, pastatas pritaikomas neįgaliesiems. Šių darbų vertė – 1,7 mln. Eur.

Exit mobile version