Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą grąžinti 5-11 klasių moksleivius į mokyklas, viena pagrindinių naujovių – grįžtantiems pakaktų periodiškai atlikti greituosius antigeno testus dėl COVID-19.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teikiamame projekte numatyta, kad ugdymas mokyklose 5–11 klasėms „vykdomas mišriu būdu“, o be numatytos prievolės kontaktiniu būdu dirbančius įstaigų darbuotojus ir moksleivius tikrinti profilaktiniu tyrimu, įtraukta ir galimybė atlikti „savikontrolę galimai koronaviruso infekcijai nustatyti, kai antigenų testais testuotųsi patys“.
Siūloma, kad visi sprendimai įsigaliotų nuo gegužės 10-osios, nors antradienį švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė svarstė, jog dalis, t.y. 5-8 klasių moksleiviai, galėtų grįžti jau nuo pirmadienio, kartu su abiturientais.
Taip pat siūloma įtvirtinti, kad pedagogams ir moksleiviams, besimokantiems labiausiai koronaviruso paveiktose savivaldybėse, testuotis nereikia, jei užsiėmimai vykdomi atvirose erdvėse. Tai galiotų visoms klasėms ir būtų aktualu tose savivaldybėse, kur dviejų savaičių naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų viršija 200 atvejų.
Numatyta koreguoti ir patį „švelnesnio“ režimo savivaldybių, kuriose ugdymą galima vykdyti be privalomo testavimo, sąrašą, iš jo išbraukiant šešias savivaldybes: Joniškio, Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Šakių rajonų bei Šiaulių miesto. Sąraše atsirastų Jurbarko, Šilalės ir Telšių rajonai ir iš viso būtų mažiau nei trečdalis – 18 savivaldybių.
Taip pat būtų leidžiama vykdyti stojamuosius egzaminus moksleivius atsirenkančioms įstaigoms ir baigiamuosius egzaminus mokyklose pagal užsienio šalių ugdymo programas, jei šiuose patikrinimuose dalyvauja ne daugiau kaip 10 mokinių.
Šiuo metu į mokyklas leidžiama eiti daliai šalies pradinukų, nuo pirmadienio – abiturientams.