Ji taip pat teigia, jog grįžtantieji galės būti testuojami greitaisiais antigenų testais.
„Trečiadienį Vyriausybei teiksiu pasiūlymą nuo gegužės 3 dienos leisti grįžti 5-8 klasių, o nuo gegužės 10 dienos – 5-11 klasių mokinius“, – savo „Facebook“ paskyroje antradienį informavo ministrė.
Anot jos, praėjusią savaitę susitikimuose merai kaip pagrindinę problemą įvardijo testavimo dėl COVID-19 pajėgumus, sveikatos specialistų ir laboratorijų trūkumą, taip pat sudėtingą ir mokinių testavimo procedūrą.
Ministrė pažymi, kad praėjusią savaitę Vyriausybė priėmė keletą svarbių sprendimų, kurie savivaldybėms turėtų palengvinti grąžinimo procesą, t.y. leido supaprastintą testavimo procedūrą ir įteisino greitųjų antigeno testų naudojimą.
Anot jos, pastarosiomis dienomis kartu su Sveikatos apsaugos ministerija rastas ir dar vienas sprendimas, galintis palengvinti testavimo procedūrą, t.y. testavimą greitaisiais antigeno testais bus galima organizuoti mokyklose nedalyvaujant sveikatos specialistui – procedūrai nereikia laboratorijos, o testus gali atlikti patys moksleiviai mokyklose.
„Mokyklos galės rinktis iš trijų variantų: kaupiniai, antigenų testai, prižiūrint sveikatos priežiūros specialistui ir antigenų testai, prižiūrint mokyklos darbuotojui, bet ne sveikatos priežiūros specialistui ir nesuvedant duomenų į e.sveikata sistemą“, – nurodo J. Šiugždinienė.
Ji pažymi, kad greituoju antigeno testu nustačius susirgimą, vaikas turės dar kartą pasitikrinti PGR testu mobiliame punkte. Jei COVID-19 bus nustatytas ir čia, vaikas turės likti namuose 14 dienų. Tiek laiko turės į nuotolinį ugdymą grįžti ir visa klasė, tačiau kitos klasės galės toliau mokytis mokykloje.
„Tai reiškia, jog dabar turime daugiau galimybių užtikrinti saugų 5-11 klasių sugrįžimą. Sprendimas dėl grįžimo algoritmo ir terminų yra ant Vyriausybės stalo ir bus svarstomas trečiadienį“, – sakė ji.
Ministerijos duomenimis, nors viena vakcinos doze paskiepyta apie 80 tūkst. švietimo įstaigų darbuotojų.
Ministrė vis dėlto pažymi, jog kai kuriose savivaldybėse, pavyzdžiui, Vilniuje situacija išlieka itin įtempta dėl užpildytu sergantiesiems koronavirusu skirtų lovų, ir žada, jog galutinius sprendimus dėl moksleivių grįžimo „priims pačios savivaldybės, įvertinusios savo galimybes“.
Šiuo metu į mokyklas leidžiama eiti daliai šalies pradinukų, abiturientams.
Komentarai
O koks planas dėl pradinukų? Galvoju, kad pirmokai su abiturientais labiausiai kenčia.