Site icon sekunde.lt

Keisčiausi pasaulio muziejai

Turėtume pripažinti, jog tikslaus viso pasaulio muziejų skaičiaus niekas nežino – net UNESCO. Kolekcijos ir ekspozicijos auga šviesos greičiu. Jų randasi ir privačių, ir valstybinių. Daugelyje muziejų, be rimtų daiktų, eksponuojami keisti, nevykę ir net absurdiški dalykai. Tačiau jeigu tokie muziejai egzistuoja, vadinasi, kažkam jų išties reikia.

 

Turėtume pripažinti, jog tikslaus viso pasaulio muziejų skaičiaus niekas nežino – net UNESCO. Kolekcijos ir ekspozicijos auga šviesos greičiu. Jų randasi ir privačių, ir valstybinių. Daugelyje muziejų, be rimtų daiktų, eksponuojami keisti, nevykę ir net absurdiški dalykai. Tačiau jeigu tokie muziejai egzistuoja, vadinasi, kažkam jų išties reikia.

Iškalbingas faktas apie muziejų lankytojus: viename naujai atidarytame Londono muziejuje, kaip įprasta tokiose vietose, buvo ir svečių knyga. Pirmasis vyras, parašęs joje, buvo pensininku prisistatęs Hubertas Leningas. Prie rubrikos „Dėl kokios priežasties jūs aplankėte mūsų muziejų?“ jis parašė: „Man kuo skubiausiai reikėjo į tualetą, o čia galima nemokamai.“

Arba dar: žmonės iš viso pasaulio užsuka į Islandiją, kad išvystų… mėsainį.

Jau dešimtmetį Islandijos gyventojai ir turistai stebi „McDonald’s“ mėsainio irimo procesą. Praėjus dešimtmečiui po to, kai Islandijoje buvo uždarytas paskutinis „McDonald’s“ restoranas, žmonės vis dar stebi, kaip lėtai yra paskutinis restorane užsakytas patiekalas – iš pažiūros nesunaikinamas mėsainis su bulvytėmis, saugomi po stikliniu gaubtu.

Amerikiečių greitojo maisto tinklas uždarė savo tris Islandijoje veikusius restoranus per 2009 metų finansinę krizę, o Islandija tapo viena iš nedaugelio Vakarų šalių, kurioje bendrovė nevykdo veiklos.

Tų pačių metų spalio 31 dieną, prieš pat restorano uždarymą, Hjorturas Smarasonas nusipirko patiekalą, norėdamas jį išsaugoti.

„Buvau girdėjęs, kad „McDonald’s“ produkcija nesuyra, todėl norėjau patikrinti, ar tai tiesa“, – teigė jis.

Pirmiausia mėsainį su bulvytėmis vyras laikė savo garaže, o paskui paskolino Islandijos nacionaliniam muziejui. Po kurio laiko produktai buvo perkelti į vieną viešbutį šalies sostinėje Reikjavike. Dabar mėsainis eksponuojamas kaip meno kūrinys po stikliniu gaubtu svečių namuose „Snotra House“ pietų Islandijoje.

O ar jūs esate didelis muziejų gerbėjas? Tikriausiai ne kartą jų lankymas jums sukėlė didžiulį nuobodulio priepuolį ir dar nuo mokyklinių laikų tai asocijuojasi ne su malonumu, bet labiau su prievole. Šis keisčiausių ir absurdiškiausių pasaulio muziejų sąrašas turėtų įtikinti net ir didžiausius muziejų skeptikus, kad juose nuobodu nebūna.

Falologijos muziejus

Toje pačioje Islandijoje turistai galėtų atrasti dar ne vieną egzistuojantį muziejų perliuką. Pavyzdžiui, Islandijos sostinėje Reikjavike galite aplankyti muziejų, turintį didžiausią penių kolekciją pasaulyje. Šiuo metu kolekciją sudaro beveik 300 Islandijoje gyvenančių gyvūnų rūšių peniai ir jų dalys – konservuoti banginių, vėplių, lokių ir kitų gyvūnų organai, muziejuje gausu falą vaizduojančių meno kūrinių. Tiesa, į formaliną stikliniame inde 2011-aisiais buvo panardintas ir garbaus amžiaus islando penis, tapęs bene pagrindiniu šio muziejaus eksponatu.

Eksponatu vardan meno sutiko pasidalyti velionis Palo Arasonas, kuris mirė sulaukęs 95-erių.

Šio muziejaus steigėjas ir direktorius yra buvęs mokytojas iš Reikjaviko – Sigururas Hjartarsonas ir jo sukurtas Islandijos falologijos muziejus garantuotai yra vienas keisčiausių veikiančių muziejų mūsų Žemėje.

Mirusiųjų sielų muziejus

Romoje įkurtas Mirusiųjų sielų muziejus. Jame eksponuojami iš visos Europos surinkti sielų egzistavimo įrodymai. Čia galima užmesti akį į vaiduoklių, jų kojų ar rankų atspaudų nuotraukas, išvysti knygų, paveikslų ar drabužių su jau ne šios žemės gyventojų paliktais pėdsakais. Muziejuje yra keistų ir nepaaiškinamų reiškinių įrodymų ar su jais susijusių daiktų. Ar baisu? Priklauso nuo fantazijos lakumo.

Blogo meno muziejus

Blogo meno muziejuje vietos atsiranda tik geriausiesiems iš blogiausių eksponatų. JAV, Masačusetse, galite užsukti į Blogo meno muziejų. Nors dėl išsiskiriančių žmonių požiūrių retai kada lengva sutarti dėl meno kūrinių vertės, tačiau žvelgiant į šio muziejaus eksponatus neliks abejonių – kažkam tikrai nepavyko. Muziejaus kolekciją sudaro ne tik tiesiog netalentingų kūrėjų darbai, čia rasite ir pripažintų menininkų nesėkmių, kurios tikrai sustiprins pasitikėjimą savo kūrybiniais gabumais.

Muziejaus kolekcijoje jau sukaupta daugiau kaip 600 labiausiai netikusių paveikslų ir skulptūrų, kurie greičiausiai būtų atsidūrę šiukšlių dėžėje.

Apatinių muziejus

Briuselyje, Belgijoje veikia Apatinių kelnaičių muziejus. Belgų menininkas Janas Biukua savo darbuose visad naudojo daug apatinių, o 2009 metais, surinkęs garsių žmonių kelnaičių kolekciją, Briuselyje atidarė muziejų, kuriame atskleidžiama, kaip pats sako, apatinių „poezija“.

Vertingiausias muziejaus eksponatas yra įrėmintos išblukusios mėlynos vyriškos apatinės kelnaitės su baltais dryželiais, kažkada esą priklausiusios Belgijos finansų ministrui Didjė Reindersui.

D. Reindersas tiesiog padovanojo kelnaites muziejui. Net jei ir taip, vargu ar ministras tikėjosi, kad jos atsidurs greta siaurikių, kurios esą priklausė buvusiai belgų pornožvaigždei Brižit Lahai?

Muziejuje yra dar 10 įžymybių apatinių, kurių daugumą padovanojo Belgijos menininkai, dainininkai ir politikai. Beje, taisyklė yra tokia, kad jų savininkai juos turėjo dėvėti bent vieną dieną.

Greta įžymybių kelnaičių demonstruojami ir meno kūriniai, kuriuos J. Biukua sukūrė per pastaruosius 25 metus ir kuriuose vaizduojamos įžymybės ir, kaip pripažįstama, joms nepriklausę apatiniai. Pavyzdžiui, galima pamatyti buvusį JAV prezidentą Džoną F. Kenedį, buvusią britų ministrę pirmininkę Margaret Tečer ir Adolfą Hitlerį su kelnaitėmis ant galvų.

J. Biukua ypač didžiuojasi buvusio Prancūzijos prezidento Nikola Sarkozi portretu, kuriame jis pavaizduotas su raudonos, baltos ir mėlynos spalvų maudymosi kelnaitėmis ant galvos. Menininkas sako, kad puošeiva prezidentas jame atrodo kaip Napoleonas.

Nutrūkusių santykių muziejus

Kroatų pora Olinka Vištica ir Draženas Grubišičas pasibaigus jų meilei pasielgė neįprastai – užuot pasukę skirtingais keliais, buvę mylimieji įkūrė Nutrūkusių santykių muziejų. Rožiniai pūkuoti antrankiai, galvos masažuoklis, minkštas zuikutis, meilės laiškai, sužadėtuvių žiedai, masažiniai aliejai, vyno buteliai, apatiniai – šie daiktai kartu su daugybe kitų sudaro vientisą muziejaus ekspoziciją. Kiekvienas eksponatas yra kažkieno nutrūkusių santykių liudininkas.

Ieškote būdo, kaip atsigauti po nepavykusių santykių? Jums gali padėti Nutrūkusių santykių muziejus Kroatijoje, Zagrebe. Iš po pasaulį keliaujančios ekspozicijos muziejus evoliucionavo į tikrą žlugusių santykių meką.

Muziejaus lankytojai gali palikti ir savo žlugusius santykius simbolizuojantį artefaktą, taip galbūt šiek tiek palengvindami savo pačių nuoskaudas. Beje, visi objektai muziejuje anoniminiai. Prie kiekvieno jų yra trumpas poros, kuriai daiktas priklausė iki skyrybų, santykių aprašymas.

Parazitologijos muziejus

Jeigu kada svajojote iš arti pamatyti askaridę ar utėlę, turite progą tai padaryti Japonijoje, Tokijuje įsikūrusiame Parazitologijos muziejuje. Čia ne tik išvysite beveik devynių metrų ilgio kaspinuotį, tačiau dovanų krautuvėlėje galėsite ir įsigyti marškinėlius su jo atvaizdu! Muziejuje sužinosite apie parazitus, apie kurių egzistavimą anksčiau nieko nenutuokėte. Taip pat muziejuje pateikiami detalūs anatomijos žemėlapiai, vaizduojantys parazitų gyvenimo ciklą pilvo bei kitose kūno ertmėse, ir siaubingos nuotraukos su realiomis infekcijų pasekmėmis.

Neabejojame, po apsilankymo norėsite bent du kartus dažniau plauti rankas ir tvarkyti namus.

Plaukų muziejus

Galipas Korukca yra turkų puodžius, nusprendęs surinkti kuo daugiau įvairių moterų plaukų visame pasaulyje ir įkurti plaukų muziejų. Šios idėjos pagalba menininkas tikėjosi nelikti nepastebėtas ir įsiamžinti meno istorijoje. Muziejus įkurtas Avanos urve, Turkijoje. Jame jau eksponuojama daugiau nei 16 000 moterų plaukų pavyzdžių, sukabintų ant pastato sienų ir stogo.

Exit mobile version