„Palyginus praėjusius metus, šventėje pirkėjų mažiau nei anksčiau“, – apgailestavo turgaus direktorė Aldona Janavičienė. Bet pačiai vadovei darbo netrūko, mat pardavėjų šiais metais buvo gerokai daugiau pernai.
Mugėje prekiauta ir jau įprastais turgaus produktais, ir šventiniais: ta proga prekystaliai lūžo nuo tautodailės dirbinių, rankdarbių, žaislų, saldėsių ir, žinoma, Kaziuko mugės simboliu – riestainiais. Jų kaina turguje svyravo nuo 60 centų už vieną iki pustrečio euro už visus penkių gardėsių karolius.
„Kas grįžta iš Kaziuko mugės be barankų? Jomis prekiauju jau kelintus metus ir visada gana neblogai sekasi. Ir šiemet pirkėjų užtenka!“ – Sekunde.lt tikino kepinių pardavėja Daiva iš Panevėžio.
Moteris prisipažino nemėgstanti šalčio, bet tokią dieną esą kažkodėl net skruostus gnaibantis šaltukas pasimiršo – šildė ir saulutė, ir mugės lankytojų nuotaika.
Šventės metu taip pat galima buvo nusipirkti Kaziuko pyrago, Kaziuko sausainių. O prie jų mugės organizatoriai siūlė šiltos arbatos. Kas norėjo stipriau užkąsti, turėjo progą pasivaišinti karštos žuvienės dubenėliu. Svečius linksmino muzika.
Apie artėjantį pavasarį turguje pranašavo ir ant turgaus prekystalių pražydusios pirmosios verbos. Jų kaina svyravo nuo 2 iki 5 eurų, bet daugelis pirkėjų skubėjo nusipirkti artėjančių šv. Velykų simbolį.
Augalų muge nuo praėjusios vasaros prikaupė ir arbatžolių pardavėjai. Panevėžietė Laima pasakojo jų prisisėjanti kasmet savo kieme, o paskui siūlanti turgaus lankytojams ir taip prisidurianti prie pensijos. Už vieną „džiovintos sveikatos“ maišelį moteris prašo nuo beveik pusantro iki 2 ar 3 eurų.
Būta Kaziuko mugėje ir svečių. Anksčiau Panevėžyje gyvenęs, o dabar iš Saločių atvažiavęs Vilmantas Jurgėlas šventei pats iš medžio pridrožė rūpintojėlių, kitų dirbinių.
„Ne tik „dievuliukų“, bet, va, ir velnią turiu!“ – šypsojosi medinę pypkę rodydamas tautodailininkas.
Savo kūrinius autorius įvertino nuo 50 iki 15 eurų. Žmonių, pasak V. Jurgėlo, tokia kaina negąsdino. Ir išties: dar besišnekučiuojant prie prekystalio suko ne vienas pirkėjas, gyrė meniškas prekes, o vienas kitas panoro jų ir įsigyti.
Paprastesni virtuvei reikalingi medžio dirbiniai turguje šią dieną kainavo nuo 2 eurų. Daugelis mielai pirko naują šaukštą, įdomiai išdrožinėtą lentelę.
„Visokių smulkmenų prisipirkau. Vaikui – molinis švilpukas, dar turim medinę gėlytę, megztas pirštines ir, aišku, barankų“, – pasakojo Sekundei.lt iš turgaus su mažyliu vežimėlyje keliavusi panevėžietė Justina.
Pašnekovė prisipažino labai mėgstanti Kaziuko mugę ir ją lankanti kiekvienais metais. Šiemet trijų vaikų mama šventinėms išlaidoms skyrė 20 eurų ir už visus juos prisipirko lauktuvių šeimai.
Du pilnus krepšius pirkinių į savo automobilį prie turgaus krovęs ūkininkas iš Upytės Petras juokėsi dar nusipirkęs ir maišą saulėgrąžų – paukščiams. Bet mugėje esą dar palikęs klaidžioti žmoną. Ši jau, pasak sutuoktinio, prisipirks, ko norėsianti. O smulkmenų ūkyje, anot jo, ir taip netrūksta. Tačiau ponas Petras prisiminė, kad jam visai praverstų naujas krepšys bulviakasiui – jis turguje jau nužiūrėjo tokį didelį ir patogų daiktą.
Tačiau sutikti būrių Kaziuko mugės lankytojų su krūvomis pirkinių rankose nepavyko. Daugelis namų link traukė tuščiomis, kiti nešėsi po vieną kitą suvenyrą.
„Nesuprantu, ar čia vyksta Kaziuko mugė, – nei koncerto negirdžiu, ir žmonių ne tiek daug“, – teko nugirsti skundą prie riestainių pardavėjos. Bet ši pirkėjui tik pagūžčiojo pečiais – esą pavasario pradžią skelbiančios Kazimerinės ir be koncertų ateina, – ir prikrovė pilną maišiuką keptų gardėsių.