Žmonės juokavo, kad pirkėjų Kaziuko mugėje šiemet daugiau nei prekių. Dažnas panevėžietis turgų paliko su ryšulėliu riestainių – už penkių šių skanėstų komplektą pardavėjai prašė 2 eurų.
Kai kurie pirkėjai namus panoro pasipuošti ir spalvotomis verbomis – jų prekyba kaip tik prasideda nuo Šv. Kazimiero dienos. Ne pirmus metus pavasario mugėse šias grožybes pardavinėjanti Birutė džiaugėsi, kad pirkėjų jai šiandien nestinga. Už vieną verbą moteris prašė nuo 3 iki 5 eurų.
„Kaziuko mugei pradedu ruoštis dar vasarą. Augalų turiu savo sode, juos džiovinu ir pinti pradedu nuo sausio, nes bijau, kad anksčiau supynus nepradėtų byrėti. Iš viso šiemet pasidariau 70 verbų – tikiuosi jas parduoti iki verbų sekmadienio“, – „Sekundei“ sakė Birutė.
Moteris taip pat siūlė įdomiai sukomponuotus medelius iš džiovintų sodo augalų ir megztas pirštines. Nors už pastarąsias pardavėja prašė vos 1,5 euro, pirkėjų sulaukė labai mažai. Ši prekyba, anot jos, baigėsi dar žiemą.
Ne itin daug dėmesio sulaukė ir šiaudų sodus, skudurines raganaites bei paveiksliukus pardavinėjusi Vita iš Pumpėnų. Kaziuko mugėse ji dalyvauja daugiau nei trisdešimt metų. Dažnai į šias šventes užsuka ir Panevėžyje. Mat ji priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijai ir daugiausia kuria įvairius suvenyrus.
Šiais metais Kaziuko mugėje jai pavyko parduoti vienintelį šiaudų sodą – tai esą išskirtinė prekė visoje mugėje.
„Kiekvienais metais siūlau panašias prekes. Ruoštis pradedu iš anksto. Bet žmonės daugiau domisi maisto prekėmis: pyragėliais, vaisiais“, – kalbėjo tautodailinkė.
Jos siūtos raganaitės kainavo 12 eurų, o rankų darbo paveikslėliai iš gintaro iki 10 eurų. Paklausta, ar prekės šiemet brango, pašnekovė sakė, kad Panevėžyje daug „neužsiplėši“ – čia panašios kainos laikosi paskutinius dvejus metus.
Pelninga prekyba džiaugėsi tapytojas Ričardas Ničajus iš Panevėžio rajono. Jis už savo kurtus paveikslus prašė nuo iki 10 iki 30 eurų ir nuo ryto pardavė jau kelis autorinius darbus.
Pirkėjų dėmesiu nesiskundė ir renginių organizatorius Mindaugas Baltrūnas iš Panevėžio. Jis su kolege siūlė iš medžio drožtus virtuvės įrankius, suvenyrus iš šiaudų bei įvairius masinės prekybos žaisliukus.
„Kaziuko mugės – šventas reikalas. Šv. Kazimieras yra mano globėjas – su krikštu gavau jo vardą. Todėl visada stengiuosi dalyvauti tokiose šventėse. Prigaminau medinių mentelių, lentelių, šaukštų ir jie gana aktyviai perkami“, – kalbėjo save ne tik medžio, bet ir žodžio meistru vadinantis Mindaugas. O kad įtikintų savo talentu, vyras išsitraukė armoniką ir užgrojo pavasarišką dainą.
Kaziuko mugėje kaip niekad daug šiemet užsiregistravo krepšių pynėjų. Klaipėdietis Saulius atvežė iš vielos pintų krepšių, kurių vienas kainavo 8 eurus. Pirkėjų vyras teigė nepristigęs, jo nuomone, ši prekė itin reikalinga laukiant pirmųjų žemės darbų.
Pavasarinių augalų prekybos, pasak ūkininkų turgaus direktorės Sigitos Šukienės, laukiama prasidedant nuo kitos savaitės. Tačiau ir šiandien jau buvo vynuogėmis prekiaujančiųjų. Pavasariu dvelkė kačiukais pražydę karklai. Už vieną tokią puokštelę buvo prašoma nuo 30 iki 50 centų.
Iš viso į Kaziuko mugę užsiregistravo 150 pardavėjų. Turgaus administracijai teko pasukti galvas, kur juos visus sutalpinti, nes neliko nei vienos laisvos vietos.
„Šiais metais mugėje prekiauti panoro žymiai daugiau prekybininkų nei pernai. Visos vietos užpildytos, kur tik galėjome įleisti šventės dalyvius“, – sakė Panevėžio ūkininkų turgaus direktorė Sigita Šukienė.
Mugės svečius šventės rengėjai vaišino nemokama arbata. Juos linksmino Smilgių kaimo kapela. Kaziuko mugė Panevėžio ūkininkų turguje vyks ir sekmadienį.