Site icon sekunde.lt

Kartingai: įdomūs faktai

Kartingai – smagi pramoga, kasdien paįvairinanti šimtų žmonių kasdienybę. Vis dėlto, net ir tie, kurie šią pramogą renkasi ypač dažnai, neretai dar nežino svarbių faktų apie ją. Tad kviečiame sužinoti apie tai daugiau.

Kas yra kartingas ir ką reiškia žodis kartas?

Daugybė žmonių mielai renkasi šią pramogą ir žino, kad jų pasirinkus jų lauks smagus be atraktyvus  pasivažinėjimas. Tačiau, ką dar svarbu žinoti? Kartingu yra vadinama techninė sporto šaka arba tiesiog mikrolitrinių lenktyninių automobilių lenktynės. Na, kartu yra vadinamas supaprastintos konstrukcijos mikroautomobilis, kuris neturi kėbulo. Toks automobilis turi sutvirtintą rėmą iš plieninių vamzdžių, mažo skersmens ratus, o taip pat – padangas lygiu paviršiumi. Lingių bei amortizacinių mechanizmų šios transporto priemonės neturi, o tokie elementai, kaip akumuliatorius, starteris, sankaba ar žibintai nėra būtini. Dažniausiai yra varomi dvitakčiais varikliais. Dėmesį verta atkreipti, jog šiandien kartų pasirinkimas yra labai didelis ir juos galime skirstyti pagal įvairius kriterijus. Pavyzdžiui, pagal darbinį variklio tūrį, kartai gali būti skirstomi į iki 60, iki 85, 100, 125, 200, 250 cm3. Kartais  lenktyniauti galima specialiose 700 – 1500 m ilgio trasose arba kartodromuose. Juos šiandien rasti galite ir didžiausiuose mūsų šalies miestuose.

Kaip kartai išplito Lietuvoje?

Kaip šis pasirinkimas išplito mūsų šalyje, žinoma taip pat dar nedaugeliui. Visiškai neaišku, kokia kartų bei kartingų istorija būtų susiklosčiusi mūsų šalyje, jei 1961 metais nebūtų įvykusi svarbi mūsų kaimynų latvių kelionė į Lietuvą – šaltiniai teigia, kad būtent tų metų vasarą buvo surengtos nors ir kuklutės, tačiau pirmosios parodomosios gokartų lenktynės mūsų šalyje. Po šių lenktynių ir buvo ir pasklido informacija apie gokartus po Kauno apylinkes, o vėliau ir po visą šalį. Šios pirmosios lenktynės sulaukė labai didelio žmonių susidomėjimo ne tik todėl, kad tai buvo visiškai naujovė tuometinėje Lietuvoje, bet ir todėl, kad buvo žavimasi  kartingų lengvumu bei manevringumu, o taip pat išskirtine išvaizda.

Kada Lietuvoje įvyko pirmosios kartingo pirmenybės?

Didelį susidomėjimą sukėlusios parodomosios varžybos ne tik sukėlė atgarsius visoje šalyje, bet ir sudomino tūkstančius stipriosios lyties atstovų, kurie ėmėsi realių veiksmų. Tad, nieko keista, kodėl pirmųjų kartingo pirmenybių mūsų šalyje jau nebereikėjo ilgai laukti: jau 1962 metais gegužės 25 dieną  buvo surengtos pirmosios kartingo pirmenybės. Jos įvyko Vilniaus Vingio parke ir sulakė dar didesnio dėmesio nei parodomosios varžybos. Varžėsi 3 dalyviai – iš Maskvos, Minsko bei Lietuvos, pastarasis ir tapo nugalėtoju.

Kad įvyko šios sporto šakos atgimimas mūsų šalyje?

Vis dėlto, kartingai, kokius matome šiandien, ir anuometiniai kartingai labai skyrėsi vieni nuo kitų, skyrėsi ir šios sporto šakos kultivavimas. Kalbant apie dabartinius kartingus, kokius matome šiandien bei šios sporto šakos šiandienines ypatybes, ypač svarbu  paminėti 1994 – uosius metus, nes būtent šie metai ir yra laikomi kartingų atgimimu mūsų šalyje.

Na, o šiuo metu mūsų šalyje jau veikia daugiau nei 10  kartingų  klubų, tai pat aktyviai plėtojamas ir tarptautinis bendradarbiavimas.

Į ką atkreipti dėmesį,  nusprendus įsigyti kartą?

Ne paslaptis ir tai, kad tokie pirkiniai kaip kartas, yra tikrai ne kasdieniai, todėl, jei nusprendėte ir jūsų tokį įsigyti, prieš tai reikėtų pasidomėti, kokią transporto priemonę įsigyti. Taikliausia investicija bus tuo atveju, jei pasikonsultuosite su šios srities specialistais. Taip pat reikėtų atsakingai įvertinti, kokia yra galinė ašis bei stabdžių sistema, variklis bei padangos. Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar variklis nėra homologuotas.

Exit mobile version