Pirmasis proklamaciją pasirašė vyriausiasis monarcho sūnus ir naujasis sosto įpėdinis princas Williamas, tada – karaliaus sutuoktinė Camilla.
Ši proklamacija yra oficialus aktas. Karolis III, mirus motinai karalienei, automatiškai tapo britų karaliumi.
Pirmoji ceremonijos Šv. Jokūbo rūmuose dalis vyko be monarcho. Paskelbus jį karaliumi, Karolis III davė priesaiką. Jis taip pat įsipareigojo tęsti savo motinos karalienės Elžbietos II darbus.
„Mano motina visą gyvenimą buvo meilės ir nesavanaudiškos tarnystės pavyzdys“, – sakė Karolis III. Jos valdymas esą buvo beprecedentis savo trukme, atsidavimu ir pasiaukojimu. „Labai gerai suvokiu šį didį palikimą ir pareigas bei užduotis, kurios man perduotos, – tęsė monarchas. – Jas perimdamas, stengsiuosi sekti pavyzdžiu, kuris parodytas“.
13.00 val. Lietuvos laiku proklamacija perskaityta iš šv. Jokūbo rūmų balkono. Kiti skaitymai dar vyks Londono Sityje, o sekmadienį – Škotijoje, Šiaurės Airijoje ir Velse.
Žengimo į sostą tarybai priklauso dabartiniai ir buvę vyriausybės nariai, bažnyčios atstovai, teisėjai, karališkosios šeimos nariai ir kiti visuomenės veikėjai. Kažkada vėliau dar įvyks karūnacijos ceremonija. Elžbietos II karūnavimas įvyko 1953-aisiais – praėjus 14 mėnesių po to, kai ji mirus tėvui tapo karaliene.
Komentarai
Jau buvo Rytų frankų karalius buvo Karolis III (IX a.). Tiesa jis vadinosi Karolis III Storasis. Taigi lituanizuojant įnešama painiavos. Anglų kalba – Charles III (tariama Čarlz III).