Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Rasos Meištės teigimu, kario kūną policijos pareigūnai aptiko giliai miške, atokiai nuo per jį vedančio asfaltuoto pėsčiųjų tako.
Pasak policijos atstovės, paaiškinimo, kas galėjo jauną, kolegų gerbiamą paramediką pastūmėti tokiam žingsniui, nėra. Atsisveikinimo raštelio nerasta.
Trečiadienį pasigesto jaunuolio ieškojo gausios policijos ir karių pajėgos.
Policijos pareigūnai, kinologai ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai dingusio 27-erių kolegos Staniūnų gyvenvietės prieigose ir miškelyje trečiadienį ieškojo iki vėlumos, tačiau vaikino pėdsakų aptikti nepavyko. Paieška toliau buvo tęsiama ketvirtadienį, vos prašvitus.
Policija pranešimo apie dingusį karo paramediką iš Bendrojo pagalbos centro sulaukė trečiadienį, apie 12.45 val.
„Iš karto buvo susisiekta su jo artimaisiais, jie neturėjo informacijos apie jaunuolio buvimo vietą, jo paties telefonas buvo neaktyvus“, – teigė policijos atstovė spaudai Rasa Galkauskienė.
Kario pasigedo kolegos, kai šis trečiadienį ryte nepasirodė savo darbo vietoje – Pirminės karių sveikatos priežiūros centre Pajuostyje. Nesulaukę kolegos darbe, kariai puolė patys jam skambinti, tačiau jaunuolio mobilusis telefonas buvo išjungtas. Niekas neatidarė ir jo nuomojamo buto durų Panevėžyje. Vaikinas nebuvo sukūręs šeimos ir gyveno vienas.
„Tai išskirtinio pareigingumo žmogus su didžiuliu atsakomybės jausmu. Jam absoliučiai nebūdinga vėluoti. Dėl to iš karto ir sunerimome“, – teigė Pirminės karių sveikatos priežiūros centro viršininkas, majoras Vygintas Sereika.
Sunerimę kolegos susisiekė su artimaisiais, tačiau ir jie apie jaunuolį žinių neturėjo. Artimieji prisiminė, jog vaikinas buvo užsiminęs važiuosiantis pabėgioti. Jis buvo įpratęs sportuoti miesto pakraštyje, greta Velžio kelio esančiame Staniūnų miškelyje.
Iš tiesų šalia miškelio buvo rastas vaikino automobilis „Honda Accord“.
Pasak mjr. V. Sereikos, vaikinas centre tarnavo nuo 2014-ųjų, buvo įgijęs pilną karo paramediko parengimą, kėlė kvalifikaciją, tobulinosi ir turėjo ateities planų. Viršininko teigimu, niekas iš kolegų nepastebėjo jokių blogų signalų.
„Mūsų kolektyvas nedidelis, kasdien pabendraujame. O dar praėjusį ketvirtadienį vyko bataliono gimtadienio šventė, kur ne tarnybos aplinkoje galėjome pasišnekučiuoti. Jis buvo puikios nuotaikos. Nei aš, nei karo psichologė, nei kiti kariai nepastebėjome nieko neįprasta“, – teigė V. Sereika.
Pagalbos telefonai:
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 – 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 – 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Emocinė parama internetu „Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskai Atsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas