Iki 2018 metų spalio iš dviejų hektarų teritorijos ketinama išvalyti užsilikusius teršalus, jai sutvarkyti bus skiriama 304 tūkstančiai eurų.
Projekto vadovas Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos direktorius Albertas Charževskis „Sekundei“ patvirtino, kad dar 2016 metų gruodžio mėnesį buvo pasirašyta teritorijos tvarkymo sutartis ir pradėti pirmieji švarinimo darbai. Pasak jo, nors ir nebuvo gauta jokių gyventojų skundų, veiksmų tvarkyti teritoriją norėta imtis jau seniai, tačiau vis stigo lėšų.
„Užteršta žemė yra karinės teritorijos viduryje, kur nuolat vyksta įvairios pratybos ir mokymai. Ja naudojasi Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariškiai ir kiti šalies gynėjai, todėl svarbu, kad žemė būtų sutvarkyta“, – kalbėjo projekto vadovas.
Iš Europos Sąjungos paramos fondų šiam projektui skirta 289 tūkst. eurų, dar 15 tūkst. eurų bus gauta iš Krašto apsaugos ministerijai skirto valstybės biudžeto. Už visus 304 tūkst. Eur planuojama iš žemės pašalinti teršalus ir nuo sovietmečio užsilikusias nuolaužas. Naujų objektų statyti kariniame dalinyje nėra numatyta.
Prieš keliasdešimt metų Pajuostyje įkurta aviacinių degalų bazė, joje stovėjo ne viena didelė naftos produktų cisterna. Panevėžyje karinę tarnybą atlikęs A. Charževskis puikiai prisimena tarnybos pradžią ir apleistą karinio dalinio teritoriją.
„Pamenu, kad jau 1993 metais degalų bazė nebebuvo eksploatuojama, tačiau vis dar stovėjo didelės talpyklos, kurių viduje buvo galima rasti naftos liekanų. Tuomet niekas nesaugojo gamtos, o kai kuriose teritorijos vietose netgi buvo galima pakasus kastuvu matyti, kaip, lyg kokiuose Arabų Emyratuose, iš žemės veržiasi nafta“, – kalbėjo A. Charževskis.
Net išgabenus cisternas teritorija liko užteršta. Joje vis dar galima aptikti ne tik naftos likučių, bet ir betono gabalų ir kitų talpyklų detalių, kurios irgi bus sunaikintos.
„Visos liekanos nekelia pavojaus nei žmonėms, nei gamtai. Tačiau, nors gamta ir sugeba išsivalyti savaime, gavę lėšų nusprendėme jai pagelbėti ir pagreitinti procesą “, – teigė A. Charževskis.
Komentarai
geros naujienos, gal dar ir miške spygliuotų vielų liekanas nuo keliukų ir krūmų surankios. Būtų gerai, nes dabar ir dviračiu baisu važiuot, ir gyvūnai bėgdami susižeidžia. Stulpai supuvo, o spygliuotų tvorų pilnas miškas
O kas jums trukdo patiems tas vielas po truputi surankiot?
O kažkada ten skraidė lėktuvai…
O iš Europos Sąjungos paramos fondų uodams išgaudyt ne skyrė pinigu ?
kažkada vienas dėdė „kasė“ dumblą pasirodo kad be reikalo, ar nebus ir čia panašiai