Kamuoja alergija dulkių erkutėms? 3 patarimai kuriantiems namus

Kamuoja alergija dulkių erkutėms? 3 patarimai kuriantiems namus

Čiaudėjimas, paburkusi nosis, akių ašarojimas ir niežėjimas – nebūtinai prasidedančio peršalimo simptomai. Gali būti, jog tai alergija namų dulkių erkutėms. Tai viena labiausiai paplitusių alergijų visame pasaulyje. Žemiau pateikiame simptomus, išduodančius apie galimą alergiją, ir būdus, kurie padės išvengti dirgiklių namuose.

Alergijos simptomai ir priežastys

Namų dulkių erkutės yra maži, įprastai žiūrint, nepastebimi voragyviai. Erkių pagrindiniai alergenai yra baltymai, esantys jų egzoskelete ir žarnyne. Dulkių erkių egzoskeleto dalelės, jų išmatos yra įkvepiamieji alergenai, kurie patenka į mūsų kvėpavimo takus kartu su įkvepiamu oru.

Namų dulkių erkutės gali sukelti alerginę slogą ar net bronchinės astmos simptomus. Po kontakto su šiais alergenais, gali atsirasti sloga, nosies burkimas, čiaudulys, akių ir nosies niežėjimas. Kai sergama astma – kosulys, dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir švokštimo epizodai.

Patarimai kuriantiems namus

Dulkių erkučių visiškai pašalinti neįmanoma, tačiau galima sumažinti jų kiekį. Kova su jomis susideda iš dviejų dalių: tinkamo drėgmės lygio palaikymo ir dulkių mažinimo. Visa tai vadinama aplinkos kontrole. Tad pateikiame 3 patarimus, padėsiančius sumažinti jų kiekį.

1) Įsigykite viskoelastinius čiužinius. Specializuoti, antialerginį užpildą turintys Viskoelastiniai čiužiniai atitinka jautriai miegančių ir į alergiją linkusių žmonių poreikius. Papildomi, alergiškiems žmonėms tinkami užvalkalai sustabdys erkučių dauginimosi procesus. Jeigu ieškote aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu pasižyminčių čiužinių, Magrės baldai siūlo platų jų asortimentą. Šiame kiekvienas ras sau tinkamą gaminį.

2) Pasirinkite lengvai valomą grindų dangą. Turėdami alergiją, venkite kilimų ir kiliminės dangos namuose, nes juos itin sunku švariai išvalyti. Todėl rekomenduojama rinktis lengvai valomą dangą: parketą, plyteles ar linoleumą.

3) Nelaikykite nereikalingų daiktų. Visus daiktus namuose stenkitės laikyti uždarose lentynose ar spintose. Nepalikite daiktų ant grindų ir ypač ant lovos ar sofos. Taip pat patariama reguliariai vėdinti patalpas.

Laikydamiesi šių pagrindinių patarimų, sumažinsite dulkių erkučių dauginimosi tikimybę. Taikant minėtąsias aplinkos kontrolės priemones, svarbiausia – kantrybė. Alergijos simptomams sumažėti kartais prireikia net kelių mėnesių.

Pastebėjus alergijos simptomus ir pasitarus su specialistais, rekomenduojama pradėti nuo maksimaliai pritaikytos miegamojo patalpos. Vėliau, svarbius namų pokyčius galite pradėti įgyvendinti ir kitose namų erdvėse. Skirdami laiko sveikesnei supančiais aplinkai, ne tik sumažinsite alergijos simptomus, bet ir džiaugsitės gaivia švara.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų