Kritiškai trūkstant darbo jėgos, Panevėžio pataisos namų nuteistosios tapo geidžiamomis darbuotojomis.
Vienas iš didžiųjų prekybos tinklų nuo spalio Panevėžyje įdarbinęs būrį kalinčių moterų, tokį modelį rengiasi taikyti ir Vilniuje.
Jau šią savaitę verslininkai pradeda bendradarbiauti su Vilniaus pataisos namais.
„Šiemet nuteistąsias prekybos tinkle įdarbinome pirmą kartą. Įvertinę mūsų ir pačių įdarbintųjų patirtis bei atsiliepimus, toliau tęsime šį projektą. Tai neabejotinai prisideda prie nuteistųjų integracijos į visuomenę, padeda keisti nuostatas jų atžvilgiu. Kartu sprendžiame ir darbuotojų trūkumo problemą, kuri dabar itin aktuali visam sektoriui“, – teigė Alina Buidovaitė-Gurklienė, prekybos tinklo personalo verslo partnerė.
Šiuo metu 5 nuteistosios iš Panevėžio pataisos namų dirba prekybos tinklo kulinarijos ceche ir 8 nuteistosios logistikos centre. Čia jos eina virtuvės darbuotojų ir prekių komplektuotojų pareigas. Į darbo vietas nuteistosios, kaip ir kiti darbuotojai, atvažiuoja įmonės autobusais. Tam specialaus maršruto sukurti nereikėjo, tai – tik papildoma stotelė.
Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė sako, kad nuteistosios už įstaigos ribų dirbdavo ir anksčiau, tačiau tai būdavo labiau sezoniniai darbai, dirbdavo mažiau nuteistųjų.
Šis bendradarbiavimas suteikia galimybę įsidarbinti daug didesniam skaičiui moterų.
„Nuteistosioms suteiktą galimybę dirbti didžiulėje verslo įmonėje vertiname labai teigiamai. Tai tikrai gera praktika. Moterys įdarbintos pagal visus Darbo kodekso reikalavimus, išlaiko socialines garantijas, joms skaičiuojamas darbo stažas. Taip pat itin svarbu ir tai, kad jos įgauna realaus darbo įgūdžių, galbūt galės išlaikyti darbo vietą ir vėliau. Šį projektą vertiname kaip sąlygas nuteistosioms pradėti integruotis į visuomenę dar atliekant bausmę, dirbti įprastus darbus, išmokėti ieškinius ir susitaupyti lėšų gyvenimo laisvėje pradžiai“, – sako L. Skrickienė.
Prekybos tinklo atstovai vyko į pataisos namus, susipažino su dirbti galinčiomis ir norinčiomis moterimis, paaiškino darbo principus, galimas pareigybes.
Pasak A. Buidovaitės-Gurklienės, moterys per mėnesį perprato darbo specifiką.
„Mūsų žiniomis, nuteistosios yra patenkintos darbu tiek logistikos centre, tiek kulinarijos ceche, vertina suteikiamas naudas, galimybę pakeisti aplinką ir bendrauti su įvairesniais žmonėmis. Jos teigia, kad darbo pobūdis joms yra įdomus, ypač logistikos centre, kur tenka atlikti įvairias užduotis. Taip pat pastebime, kad jos aktyviai domisi galimybe ir atlikus bausmę dirbti mūsų įmonėje“, – sako A. Buidovaitė-Gurklienė.
Jos teigimu, vien Panevėžio miestu neapsiribojama. Šiuo metu pradedamas bendradarbiavimas su Vilniaus pataisos namais, aptartos darbo galimybės Vilniaus mieste. Vilniaus logistikos centre įdarbinamos moterys, kalinčios atvirojoje kolonijoje.
Šiuo metu prekybos tinklas ieško daugiau nei 500 darbuotojų dirbti parduotuvėse, logistikos bei gamybos skyriuose. Daugiausiai laisvų pozicijų įvairiuose šalies miestuose siūloma kasininkams ir salės darbuotojams.