Site icon sekunde.lt

Kaitroje prakaituoja ir žmonės, ir gatvės

Lietuvoje ir Panevėžyje fiksuojant naujus karščio rekordus, kone trečdaliu išaugo iškvietimų greitosios medikams, o Aukštaitijos sostinėje temperatūros išbandymų neatlaikė tirpti pradėjusios gatvės.

P. Židonio nuotr.

Lietuvoje ir Panevėžyje fiksuojant naujus karščio rekordus, kone trečdaliu išaugo iškvietimų greitosios medikams, o Aukštaitijos sostinėje temperatūros išbandymų neatlaikė tirpti pradėjusios gatvės.

Lydosi danga

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Panevėžyje sumuštas šešiolika metų laikęsis birželio 27-osios rekordas. Čia pirmadienį užfiksuota 30,5 laipsnio karščio.

Rekordas mušamas jau dvi dienas iš eilės: antradienį termometro stulpeliai pavėsyje rodė 30 laipsnių ir tai buvo karščiausia birželio 28-oji diena nuo 1973 m.

Neslūgstant karščiams, Panevėžio savivaldybė priversta skubiai imtis neįprastų darbų.

Jau savaitės pradžioje vairuotojai pastebėjo, kad važiuojant J. Tilvyčio gatve link žiedo, ratai limpa prie dangos, netgi automobilių apačia apsitaško lipnia medžiaga. Tokį procesą, kai užėjus dideliems karščiams ima minkštėti asfalto dangoje esantis bitumas, kelininkai vadina asfalto prakaitavimu.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, „prakaituojančioje“ J. Tilvyčio gatvės atkarpoje asfalto danga skubiai bus šiurkštinama skaldele.

„Rangovų prašysime, kad padarytų greičiau“, – sako vedėjas.

Vanduo nepadėtų

Karštyje besilydančias Panevėžio gatves teko gelbėti ir praėjusią vasarą.

Pernai tokių problemų būta ne tik J. Tilvyčio, bet ir Beržų gatvėje, taip pat Velžio kelyje, kur pravažiuoja daug sunkiasvorio transporto. Šįmet čia problemų kol kas nepastebėta.

„Pernai „prakaituojančias“ gatves laistėme vandeniu kelis kartus per dieną, bet laistymas nelabai efektyvus. Vanduo greitai išgaruoja – tik tam kartui kiek atvėsina“, – pasakoja D. Vadluga.

Panevėžio rajono ir visos apskrities keliuose „prakaituojančių“ asfalto ruožų kol kas nepastebėta.

„Svarbiausia – gerti daug skysčių, per dieną mažiausiai tris litrus vandens.“

R. Ramoškienė

Įmonės „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovės Giedrės Čekavičienės teigimu, dabar vienas didžiausių kelininkų rūpesčių – šiemet itin sparčiai auganti pakelės žolė. Jos šienavimas net ir dėl karščių neatidedamas.

Pasak įmonės atstovės, darbuotojai aprūpinami vandeniu, šaltkrepšiais, atsižvelgiant į darbo sąlygas, rekomenduojamos specialios pertraukėlės, poilsis pavėsyje, technika turi kondicionierius.

Panevėžiečiai pastebėjo, kad važiuojant J. Tilvyčio gatve link žiedinės sankryžos automobilių ratai limpa prie dangos, netgi automobilių apačia apsitaško lipnia medžiaga. P. Židonio nuotr.

Padaugėjo darbo medikams

Karštis veikia ir žmonių sveikatą. Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotis vien pirmadienį sulaukė beveik 450 skambučių, o įprastą dieną jų būna apie 300.

Jau antradienį ryte sulaukta kvietimo dėl saulės ar šilumos smūgio. Pasak stoties direktorės Rūtos Ramoškienės, nemažai iškvietimų ir pas karščiuojančius vaikus. Tam įtakos, direktorės teigimu, irgi turi karščiai – vaikai tiesiog perkaista.

Su karščiais ji sieja ir nelaimes vandenyje – pastarosiomis dienomis apskrityje ištrauktas ne vienas skenduolis.

Pasak R. Ramoškienės, dar tik pati pradžia prognozuojamų karščių ir patiems reikia pasisaugoti: gerti daug skysčių, stengtis nevaikščioti saulėje, o ypač nesėdėti atokaitoje.

„Svarbiausia – gerti daug skysčių, per dieną mažiausiai tris litrus vandens“, – sako R. Ramoškienė.

Drumsti ramybės nedrįsta

Miesto viešąsias erdves prižiūrinti Savivaldybės įmonė „Panevėžio specialus autotransportas“ dėl karščių darbų nestabdo.

Jos direktoriaus Rolando Ramūno teigimu, dabar palankiausias metas kauptis dulkėms, augti žolei.

Šiuo metu ypač intensyviai šienaujamas miestas, per karščius laistomos žvyruotos gatvės.

Anot direktorius, dirbantiems lauke suteikiamos papildomas poilsio pertraukėles, į darbo vietas atsigaivinti vežiojamas šaltas vanduo.

Jo teigimu, darbo grafiko koreguoti būtų neįmanoma, nes anksti ryte negalima triukšmauti – nustatytas ramybės laikotarpis. Tad šienpjoviai darbą pradeda ne anksčiau nei 7 valandą. Tuo laiku į gatves išvažiuoja ir šlavimo, gatvių valymo technika.

Pasak R. Ramūno, labiausiai nuo karščio kenčia gatvių šlavėjai, šienpjoviai. Dirbančiuosius su technika paprastai atgaivina oro kondicionieriai.

Įprastu grafiku darbus tęsia ir įmonė „Panevėžio gatvės“. Anot jos direktoriaus Arvydo Zapalskio, pasisaugoti bandoma pertraukėlėmis pavėsyje, gaivinantis vandeniu.

„Kol kas ypatingų problemų neturime“, – tvirtino direktorius.

Galerija

 

Exit mobile version