Bėgimas – viena prieinamiausių sporto rūšių. Jis gerina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemų darbą, stiprina mūsų kaulų ir raumenų struktūrą, imuninę sistemą, padeda mažinti ir kontroliuoti svorį. Ne mažiau svarbu ir tai, kad bėgimas gerina nuotaiką ir didina pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis.
„Herbalife“ fitneso ekspertė Elena Govorova pabrėžia, kad rengiantis bėgti maratoną arba trumpesnes distancijas, svarbu laikytis dviejų taisyklių: reguliariai treniruotis ir nuolat didinti intensyvumą. „Neįmanoma pasiruošti maratonui per savaitę ar mėnesį. Reikia daugiau laiko parengti organizmą ilgesniam bėgimui. Reikia žinoti bėgimo technikas, laikytis pagrindinių treniruočių proceso etapų. Bendras fizinis pasirengimas taip pat labai svarbus. Žinoma, geriausia pradėti ruoštis su patyrusiu treneriu, kuris padės įsisavinti teisingą techniką bei sudarys tinkamą pasirengimo maratonui planą“ – sakė E. Govorova.
Jeigu rengiatės maratonui tinkamai, viena iš svarbiausių pasirengimo procesų dalių yra subalansuota mityba. Organizmas turi gauti visų maistinių medžiagų, kad atlaikytų didelius fizinius krūvius, todėl pasirūpinkite, kad jūsų kūnas gautų reikiamą kiekį maistinių medžiagų tinkamu laiku. „Herbalife“ baltyminis kokteilis „Formulė 1“, baltyminiai batonėliai ir panašūs produktai padės maitintis subalansuotai ir pasiekti gerų rezultatų.
Maratono dieną ir keletą dienų iki jo svarbu laikytis taisyklės – valgyti tik gerai žinomus patiekalus ir produktus. Maratono dieną turite pavalgyti likus 2-2,5 val. iki starto. Prieš pat maratoną valgykite maistą, kuriame gausu angliavandenių ir baltymų. Nereikia suvalgyti didesnio kiekio maisto nei esate įpratę, svarbu pasirūpinti, kad pasirinktas maistas būtų turtingas angliavandenių ir baltymų, o ne riebalų. Sveikas baltymų šaltinis yra liesa mėsa (vištiena, kalakutiena, jautiena), pienas ir jo produktai (graikiškas jogurtas, varškė), kiaušiniai, bolivinės balandos, žalieji žirneliai). Angliavandenių gausu makaronuose, viso grūdo duonoje, košėse, vaisiuose, vaisių sultyse ir kituose produktuose.
Bėgdami gerkite. Užtikrinkite, kad organizmas nepritrūktų skysčių ir nepamiškite atsigerti maratono „vandens stotelėse“! Tinkamas vandens kiekis sudaro maždaug 30-40 proc. kasdienio skysčių kiekio – t.y. apie 1-1,5 litro arba 6-8 stiklinės. Bėgimo metu svarbu laikytis savo organizmui įprasto skysčių suvartojimo.
Kai renkatės maratono aprangą, įsitikinkite, kad ji neerzina odos. Geriau išbandyti savo maratono aprangą treniruočių metu, kad būtumėte tikri, jog su ja jaučiatės gerai. Rūbai turi būti be storų ar aštrių siūlių, jokiu būdu netrinti kūno. Daug lemia oro sąlygos, tačiau net jei diena vėsi ir lietinga, nereikia apsirengti per daug.
Labai svarbu tinkami sportiniai bateliai – jie turi būti patogūs! Visada geriau bėgti su tais batais, kuriuos avėjote treniruočių metu. Be to, reikia pasirinkti avalynę, pritaikytą būtent bėgimui – ne fitnesui ar kitoms sporto šakoms skirtus batus.
Elena Govorova taip pat pataria prieš maratoną kiek įmanoma sumažinti įvairių išorinių streso šaltinių įtaką. Pasistenkite tinkamai sureguliuoti darbo krūvį, mandagiai atsisakykite įvairių vėlyvų vakarėlių ir pan.
„Yra daugybė skirtingų būdų, kaip pasiruošti – meditacijos, autotreniruotės, Chosė Silvos metodas ir kiti. Tačiau svarbiausia – pasitikėti savimi. Tik jūs patys turite teisę spręsti, kuriuos iššūkius galite įveikti. Sėkmės raktas – geras fizinis pasirengimas“, – pabrėžė E. Govorova.
Penkiolika minučių iki starto pradėkite daryti lengvus tempimo pratimus. Susikoncentruokite ties nugarinės dalies raumenimis – blauzdomis, sausgyslėmis ir juosmeniu. Atminkite, kad jūsų tikslas pradėti bėgimą komfortiškai, todėl neskubėkite. Stenkitės daryti tempimo pratimus artėdami prie starto linijos. Bėkite vietoje, kad širdies ritmas švelniai pagreitėtų.
Maratono metu nemėginkite imtis ko nors radikalaus. Laikykitės savo plano ir treniruotėse išmoktų dalykų. Pavyzdžiui, jei iki tol reguliariai nesitreniravote greitai bėgti, 3, 6, 10, 21 km distancijos metu nėra tinkamas laikas to pradėti tik todėl, kad kažkas jus paragino tai daryti.
Kaip padėti sau pasiekti finišą? Nukreipkite mintis kitur! Kai kurie žmonės mintyse dainuoja, kai kurie skaičiuoja, kiek procentų distancijos jau įveikė. Tai gali padėti nubėgti iki finišo ir pasiekti tikslą. „Mano šūkis visada buvo toks – daryk, ką privalai, o bus, kaip bus. Tai man padėjo ir Olimpiadoje“, – sakė E. Govorova.
„Herbalife“ ekspertė linki sėkmės visiems maratono dalyviams Panevėžyje šeštadienį. „Herbalife“ komandos nariai taip pat jame aktyviai dalyvaus – komandoje bus daugiau kaip 150 dalyvių! Jei dar nesate šios komandos narys, galbūt tai puiki proga prisijungti ir pradėti naują sveiką gyvenimo etapą?
Keletas faktų apie „Herbalife“ komandą Panevėžio maratone:
Komandos dalyvių skaičius – 150.
Vyriausio dalyvio amžius – 71 metai.
„Herbalife“ komandos šūkis Panevėžio maratone – Aš galiu. Gali ir tu!