Norint prisijungti prie dujų tinklų reikia ne tik prie namo nutiesti dujų jungtį, bet ir pastate padaryti dujų instaliaciją. Jei toks įrengimas atliktas teisingai, jis yra saugus ir gali tarnauti ilgus metus be jokių problemų. Kad taip būtų, montavimo negali atlikti atsitiktinis asmuo, o jo veikimo metu jis turi būti reguliariai tikrinamas.
Dujų instaliacijos projektavimas ir jo surinkimas turėtų būti patikėtas tik specialistui, turinčiam patirtį, įgūdžius ir specialią kvalifikaciją. Kodėl tokia svarbi tinkama specialisto kvalifikacija? Pirmiausia saugumo sumetimais. Netinkamai suprojektuotas ir pastatytas dujų įrenginys yra tiesiog pavojingas. Specialistas savo darbą pradeda nuo techninių sąlygų, tada atlieka skaičiavimus, nustatančius dujų poreikį. Projektavimas apima ne tik montavimo eigą, bet ir visus dujų imtuvus. Atlikęs atitinkamus formalumus, specialistas gali pasirinkti tam tikrus kriterijus atitinkančius įrenginius https://www.muresta.lt/muresta/sildymas-gyvatukai/sildymo-katilai/dujiniai-sildymo-katilai o tada namuose įrengti dujų instaliaciją.
Sprendimas šildyti namus gamtinėmis dujomis gali pasirodyti labai patogus sprendimas, nes be kasmetinės apžiūros, tai nereikalauja papildomos priežiūros. Be to, katilai dažniausiai yra automatizuoti, o tai labai palengvina įrenginio veikimo programavimą. Dujiniai katilai taip pat pasižymi dideliu efektyvumu ir ekonomiškumu, nors dujų kainos ženkliai kilo.
Dujinio katilo naudojimas turi dar vieną privalumą – tai švara. Jei kuro katilai naudoja kietąjį kurą, pavyzdžiui, medieną ar anglis, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad patalpoje, kurioje yra krosnis, susidursite su nešvariomis dulkėmis. Be to, jei svarstote apie iki 30 kW galios kondensacinio katilo naudojimą, katilo statyti katilinėje nereikia. Tada jis gali būti, bet kurioje kitoje patalpoje, pavyzdžiui, virtuvėje, vonios kambaryje ar prieškambaryje. Tai labai patogu mažuose namuose ar butuose, kur labai sunku rasti atskirą patalpą, kurioje būtų galima įrengti katilinę. Taip pat nereikia vietos kurui laikyti.