Site icon sekunde.lt

Kaimo žmones izoliavo nuo miesto

P. Židonio nuotr.

Recepto, kaip kaimams įpūsti gyvybės ir į juos privilioti jaunus žmones, ieškoma daugiau kaip dešimtmetį. Dabar visas paieškas vienu brūkšniu nubraukė pakoreguoti autobusų tvarkaraščiai.

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai teigia, jog prasidėjus antrajam karantinui autobusų, kursuojančių į kaimus, sumažėjo 30 proc., tačiau jau nuo balandžio jų bus dar mažiau – numatyta palikti tik pusę.

„Jie siūlo kaimui – vėl pradėti auginti arklius ir atvykus į darbą juos palikti ganytis kur prie Nevėžio“, – ironizavo Vilmantas, dirbti į Panevėžį važinėjantis iš Pušaloto.

„Dejuojama, kad kaimai tuštėja, tai kaip bus kitaip, jeigu net susisiekimo nėra. Galėčiau ieškoti kito darbo, bet man dabartinis patinka, net nežinau, ar galėčiau dirbti ką kitą, o ypač šiuo metu reikia medikų ir slaugytojų pagalbos. Seniūnas pasakė, kad čia tik mūsų bėda. Gaila, kad tarp miesto ir kaimo tokia didžiulė atskirtis“, – kalbėjo Panevėžio ligoninėje slaugytoja dirbanti Skaistgirių kaimo gyventoja Nijolė.

O kasdien autobusu į darbą Panevėžyje iš vienkiemio, esančio tarp Skaistgirių ir Gailiūnų kaimų, važinėjantis statybininkas Darius svarsto, ar nelikus susisiekimo su miestu, beverta dirbti, ar geriau iš pašalpų gyventi.

„Ar tikrai to siekia mūsų valdžia?“ – klausia Darius.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 3 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Exit mobile version