Tūkstančiai Lietuvos senjorų puikiai žino, kaip smagiai leisti laiką, kad ir gyvenimo ruduo būtų gražus bei pilnas spalvų. Užuot užsidarę butuose laukdami anūkų, daugybė močiučių ir senelių leidžiasi į kelionę jūra grojant gražiausioms jų jaunystės dainoms.
Du kartus per metus Rygos jūrų uostas pasipuošia raukšlelėmis, žilais plaukai ir prisipildo šiluma, išmintimi bei neblėstančiu optimizmu. Tos dienos vadinasi senjorų kruizai, jie čia rengiami kartą pavasarį ir kartą rudenį.
Į tokią įspūdingą kelionę iš Rygos į Stokholmą didžiuliu baltu devynių aukštų laivu „Romantika“ susirinko apie 400 senjorų iš Lietuvos. Neeilinis jų savaitgalis prasidėjo jau nuo pat oro uosto kasų, kur minia nerimastingai laukė starto.
„O čia kaip „Titanike“, – pasigirdo pirmieji senjorų įspūdžiai vos įžengus į prabanga kvepiantį laivą. Viduje keliautojus pasitiko kilimai, aukso spalvos interjero detalės, jaukios šviesos ir pro langus banguojanti jūra, kurią bet kada gali pajusti išėjęs į erdvų denį.
Nespėjo senjorai susirasti savo kajučių, išsidėlioti daiktų, kai per mikrofonus buvo pakviesti į dvi dienas trukusios fiestos pradžią. Vienoje salėje jų laukė šokių konkursas. Grojant gyvai muzikai, keliautojai trypė polką, sukosi valso žingsniu. Po konkurso apdovanojus geriausius šokėjus susirinkusieji neskubėjo skirstytis – vienas paskui kitą pramogų dalyviai ėmė į rankas akordeoną ir traukė mėgstamiausias melodijas.
O kitame laivo gale senjorų laukė itin triukšminga vakaro programa. Joje iki prakaito keleivius nukamavo Panevėžio rajone gerai žinomas liaudiškos muzikos ansamblis „Nešpėtni bernai“, Latvijos valstybės atkūrimo šimtmečio programą parodė latvių kolektyvai.
Aplankę laivo restoranus, kavines, parduotuves, sauną ir kitas vietas keliautojai miegoti ėjo vėlai.
O ryte su dar didesne energija leidosi apžiūrėti Švedijos sostinės Stokholmo – čia buvo numatyta kruizo stotelė visai dienai.
„Siūlėme jiems savo rengiamas ekskursijas, pagalbą, bet šitie senjorai net nenori nieko klausyti. Jie patys užsimetę kuprines ant pečių susiieškojo reikalingą transportą ir leidosi apžiūrėti Stokholmo įžymybių savarankiškai“, – keleiviais žavėjosi kelte likę kruizo organizatoriai.
Kai kurie senjorai specialiais kruizo autobusais pasiekė ir seniausią Švedijos miestą Sigtuną. Čia svečiai galėjo pamatyti nuostabų senamiestį, retai Švedijoje statomą katalikų bažnyčią bei pasivaikščioti Melareno ežero krantine.
Vakare jėgų vėl reikėjo reikėjo koncertams ir linksmybėms laive.
„Mus pakvietė kaimynai pakeliauti savaitgalį laivu, sakė, bus linksma. Bet buvo dar geriau, nei manėme. Jei ir pavargome, pailsėsime namuose, tam laiko turime per akis“, – džiaugėsi iš Kauno su vyru Antanu atvykusi Lena.
Pora su draugais džiaugėsi skaniu maistu laivo restorane. O labiausiai jiems patiko šokiai su panevėžiečiais muzikantais. Įspūdžiais, kas su kuo šoko, kas kam pamirksėjo, senjorai dalijosi ir lipdami galutinėje kruizo stotelėje – Rygos uoste.
„Smagu atsidurti tarp tokių pat kaip aš – visų mūsų vienodi pomėgiai, vienodi lūkesčiai“, – pasakojo ir Elena iš Marijampolės rajono. Ji į Švediją leidosi su kaimo bendruomene.
Senjorų kruizus rengiančios kompanijos „Tallink“ pardavimų vadybininkės Kotrynos Lužeckienės teigimu, lietuviams patinka ir pati kelionė jūra, ir speciali programa lietuvių kalba su prizais, vakaronės, šokiai.
„Kelionė su pusryčiais pensinio amžiaus žmogui kainuoja nuo 32 eurų, tai nėra didelė suma. Žmonės prasiblaško nuo rutinos, aplanko žavųjį Stokholmą. Kiekvieną kartą paruošiame specialią programą su grįžimu atgal į uostą, keleiviams nereikia niekuo rūpintis“, – sakė K. Lužeckienė.
Ir ne tik lietuvių senjorai didžiuliu laivu plaukė iki Švedijos ir atgal. Šioje minioje daug šurmuliavo ir užsieniečių. Trumpas keliones jūra, pasak organizatorių, labai mėgsta patys švedai. Jie čia itin pigiai ir linksmai praleidžia trumpas atostogas, mielai bendrauja ir su lietuvių keliautojais.
Kitas senjorų kruizas numatytas balandžio 7 dieną.