Tiek pat turės sumokėti ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas. Jo sūnų, sunkiaatletį Ramūną Vyšniauską, teismas šioje byloje išteisino.
Kaip rašoma teismo pranešime, B. Vyšniauskas neteisėtai gabeno daugiau nei 1 tūkst. įvairių tablečių, kapsulių ir gelių, kurie priskiriami anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, taip pat treneris ir federacijos vadovas visa tai laikė bute turėdamas tikslą šiuos preparatus platinti.
Tuo metu A. Jakimavičius turėdamas tikslą platinti neteisėtai laikė ir gabeno vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, taip pat 48 ampules su preparatais, kurie įrašyti į dopingo medžiagų sąrašą.
Pasak teismo, abu treneriai neneigė, kad medžiagos priklausė jiems, tačiau neigė turėję tikslą jas platinti. B. Vyšniauskas teismui nurodė, kad pas jį rastus vaistus vartojo pats, juos kaupė ir daug metų neišmetė.
A. Jakimavičius nurodė, kad dalis vaistų irgi buvo skirti jam pačiam, o kita dalis paimta per klaidą iš kito trenerio.
Tačiau šiuos trenerių argumentus teismas atmetė, atkreipęs dėmesį į rastų medžiagų kiekį ir įvairovę.
„Teismui atrodė nelogiška, kad tokį didelį kiekį medikamentų asmenys laikė savo reikmėms, žinodami, kad kiekvienas medikamentas turi savo vartojimo terminus iki kurių pasibaigimo visų rastų medikamentų suvartoti neįmanoma. Tai, kad medikamentai buvo skirti platinimui, įrodo ir elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolai bei pokalbių suvestinės, kur daugeliu atveju minimi sportininkai, jų dalyvavimas varžybose ir pan.“, – rašoma teismo pranešime.
Anot teismo, tai, kad treneriai rastas medžiagas bandė paslėpti perduodami pasaugoti kitiems asmenims, taip pat įrodo, kad jie suvokė savo neteisėtos veikos pobūdį.
B. Vyšniauskas ir A. Jakimavičius išteisinti dėl nedideliais kiekiais rastų preparatų platinimo: jiems pavyko įrodyti, kad juos turėjo savo reikmėms.
„Vyrai parodė, kad jie vartoja preparatus, kuriuos jiems skiria gydytojas, tai patvirtino ir byloje liudijęs gydytojas. Atsižvelgiant į tai, kad šiuose epizoduose surastas tikrai nedidelis kiekis medžiagų, nurodytų Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme, laikytina, kad tikslas jas platinti neįrodytas. Vyrai šiuose epizoduose išteisinti“, – teigiama teismo pranešime.
Tuo metu olimpietis R. Vyšniauskas buvo kaltinamas tuo, kad neteisėtai laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos, neturėdamas tikslo jos platinti – šešias tabletes, kurių sudėtyje buvo nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos.
Anot teismo, sunkiaatletis įrodė, kad šiuos vaistus prieš kelerius metus jam skyrė gydytoja, dalį jų R. Vyšniauskas suvartojo, o kelios tabletės liko nepanaudotos ir jis pats jas atidavė pareigūnams, todėl jis buvo išteisintas.
„Byloje yra duomenų, kad tam tikru periodu vaistai iš tikrųjų buvo skirti gydytojų. Įsigyjant tokius vaistus, receptas pas asmenį neišlieka, o vaistinėse saugomi tik ribotą laiką. Esant tokios aplinkybėms negalima daryti išvados, kad vaistai įgyti ir laikyti neteisėtai“, – rašoma pranešime.
Anot portalo delfi.lt, po teismo posėdžio B. Vyšniauskas kaltino žurnalistus, o A. Jakimavičius teigė svarstysiantis apie skundo pateikimą.
Kaip yra anksčiau skelbė prokuratūra, per kratas B. Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klubo patalpose rasta apie 20 flakonų, 40 pakuočių, 80 ampulių ir daugiau nei tūkstantis tablečių draudžiamų medžiagų, priskiriamų anabolinių ir androgeninių steroidų grupei.
Jos skirtos raumenų masei didinti, jėgai auginti.
Keturių olimpinių žaidynių dalyvis R. Vyšniauskas per karjerą du kartus diskvalifikuotas dėl dopingo. 1997 metais jo organizme rasta testosterono, o 2015 metais – dehistochlorometilo.
Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros skundą.