Šių metų lapkričio mėnesį sukanka 145-osios Julijono Lindės-Dobilo gimimo metinės. Dabartiniame Pasvalio rajone gimęs Lietuvos šviesuolis paskutiniais savo gyvenimo dešimtmečiais buvo suaugęs su šiaurės rytų Aukštaitijos sostine.
Visa savo esybe filosofas, literatūros kritikas, rašytojas, pedagogas buvo atsidavęs Panevėžiui, kur mokė jaunimą lietuvių kalbos, literatūros ir meno, rašė tos srities studijas ir tik dalį išspausdino.
J. Lindė-Dobilas paliko tvirtą pėdsaką mūsų modernios literatūros raidoje, tačiau didžiausią indėlį jis paliko savo pedagogine veikla. 1927-1934 metais jis vadovavo Panevėžio berniukų gimnazijai.
Garsioji „Meno kuopa“, Panevėžyje veikusi 1922-1945 metais, neretai vadinama mažuoju Lietuvos universitetu. Neformaliojo švietimo būrelis didelę įtaką padarė ne tik jo lankytojams, bet ir miestui, visam regionui ir netgi Lietuvos valstybei.
Istoriko J. Brazausko istorinė apybraiža skiriama „Meno kuopos“ auklėtinių veiklos ir jų dvasios globėjo J. Lindės-Dobilo gyvenimo Panevėžyje atminimui.
„Asmenybės ugdė jaunų žmonių asmenybes. Dabar mums to labai trūksta. Mūsų miesto praeitis yra daugiakultūriška ir yra tarsi nearti dirvonai. Mūsų priedermė yra ją atskleisti“, – viename savo interviu „Sekundei“ yra sakęs panevėžietis.
Daugelio istorijos vadovėlių, mokslinių publikacijų autorius į pasaulį jau yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų. Palikęs mokytojo karjerą ir išėjęs užtarnauto poilsio J. Brazauskas išgyvena intensyvų kūrybinį laiką ir neslepia, kad jo darbai kalendoriuje suplanuoti iki 2018 metų.
Knygos pristatyme dalyvaus knygos autorius ir svečiai: Bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys, istorikas Gytis Degulis, skaitovas, LRT žurnalistas Paulius Šironas, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas, Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas.
Renginį ves bibliotekininkė Lietuvių kalbos premijos laureatė Albina Saladūnaitė.