Tiesa, valstiečių atspalvis jiems nebereikalingas – politikai pasiliko tik „žaliųjų“ vardą.
„Šią pirmąją karštą pavasario dienelę po Lietuvos žaliųjų partijos Panevėžio skyriaus įsteigimo leiskite pasakyti nuoširdų ačiū visiems, buvusiems ir esantiems drauge, pakvietusiems prisijungti prie žalios komandos ir pasveikinusiems su nauju politiniu keliu, kuris iš tiesų ir nėra toks naujas. Mes visada buvome „…ir žalieji“, nes juk sunku buvo tikėtis mieste valstietiškosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos dalies, kuri tiesiog ėmė ir nukrito kartu su Cadilakais, Escaladėmis, Roveriais, nužudytų ruoniukų kailiniais ir kitu mums nebūdingu ,,gėriu“, – savo socialinio tinko paskyroje paskelbė Panevėžio tarybos narė, pirmoji miesto merė Gema, Umbrasienė, ką tik tapusi Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Panevėžio skyriuje. (Citatos kalba netaisyta.)
Ketvirtadienį įvyko steigiamasis skyriaus surinkimas. Į partiją, pasak pačios vadovės, jau įstojo 23 nariai iš Panevėžio. Tarp jų ir neatskiriamas G. Umbrasienės politinis partneris M. Leliukas.
„Paskutiniu metu būrelis mūsų, buvusių valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių, jau nebenorėjome jokios partijos. Galėjome dirbti būdami ir nepartiniai“, – „Sekundei“ tvirtino naujojo skyriaus pirmininkė.
Kaip žinia, G. Umbrasienė su buvusiu tvarkiečiu M. Leliuku 2015 metais buvo pašalinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovybės suabejojus pastarojo politiko reputacija dėl galimų jo sąsajų su kriminalinio pasaulio atstovais.
G. Umbrasienė turėjo galimybę likti, bet ji neatsisakė draugystės su išvarytuoju. Tad, kaip praradusiai partijos pasitikėjimą, jai teko išeiti kartu.
„Mes visada buvome „…ir žalieji“, nes juk sunku buvo tikėtis mieste valstietiškosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos dalies, kuri tiesiog ėmė ir nukrito kartu su Cadilakais, Escaladėmis, Roveriais, nužudytų ruoniukų kailiniais ir kitu mums nebūdingu ,,gėriu“.
G. Umbrasienė
Ginčus su buvusiais bendrapartiečiais pora vėliau bandė spręst ir teisme, ir socialiniuose tinkluose. Kol vieną dieną susidomėjo Lietuvos centro partijos pirmininko Naglio Puteikio pasiūlymu prisijungti prie bendros veiklos.
Tik tokia draugystė netrukus dar labiau nuvylė minėtus panevėžiečius, bandžiusius grįžti į partinį gyvenimą.
„Klaidą mes padarėme ir su Nagliu Puteikiu. Jis tik naudojasi žmonėmis ir vėliau, kaip pats sako, nurašo juos į istoriją. Ko gero, dar nebuvome pasimokę po valstiečių intrigų“, – tikino G. Umbrasienė.
Tačiau Žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas G. Umbrasienei pasirodė kitoks – šio vyro kalboje esą nebuvo jokio avantiūrizmo.
„Manau, kad Panevėžio žaliųjų plėtra bus greita ir mes galėsime įgyvendinti savo ekologines, gamtosaugines idėjas bet kuriame svarbiame darbe. Skyriuje dirba du tarybos nariai. Mes ir iki šiol buvome aktyvūs, o dabar mūsų siūlymai bus ir „žalesni“, – žadėjo pašnekovė, primindama, jog šiuo metu Panevėžiui aktualu Šiaurinės gatvė projektas, atliekų rinkliavos įgyvendinimo trukumai.
Paklausta, ar nebijo perbėgėlių vardo, politikė sakė šio klausimo ir tikėjusis. Tačiau ji aiškina, kad didelių pokyčių politiniame požiūryje nebus: jai visada buvo artimos žaliųjų idėjos. O visa kita – tik nesėkminga praeitis ir išdavystės, kurių esą kartais sunku išvengti.
Lietuvos žaliųjų partija susikūrė 2011 metais ir vadinosi „Lietuvos žaliųjų sąjūdis“. Po metų šis pavadinimas buvo pakeistas.
Komentarai
“ Už vieną muštą dešimt nemuštų duoda“. „Žalių“ iniciatyvų Panevėžyje tikrai reikia. SĖKMĖS
Nu jau juokinga darosi…
Leliuka miesto garbes zenklu reiktu apdovanoti uz mezgejos ir jos klasioku patraukima nuo lovio.
Ėjo senis apie mūrą, nešės dūdą ir bandūrą. Kai priėjo prie varčios, vėl pradėjo iš pradžios: ėjo senis apie mūrą, nešės dūdą ir bandūrą. Kai priėjo prie varčios, vėl pradėjo iš pradžios: ėjo senis apie mūrą, nešės dūdą ir bandūrą. Kai priėjo prie …
Buvęs tvarkietis, buvęs valstietis, dar puteikietis ir galiausiai žaliasis – sunku, kai asmeninės tapatybės paieškos tampa daugiaserijinės. Be galo ilga kelionė per kopas. Kas toliau? Galbūt tada, kai nuo galios centro stabiliai dreifuoja į paribį, yra visai logiška rinktis kryptį šiaurės ašigalio pusėn. Toliau nėra kur.
Greta gerai atrodo