Užsienio mokslininkai įrodė faktą, kad vaikams energijos galėtų pavydėti net ir profesionaliai besitreniruojantys suaugusieji, todėl sveikatos specialistai perspėja, kad tėvai turėtų vaikams ne tik paaiškinti saugaus elgesio taisykles, bet ir užtikrinti, kad mažamečiai neliktų be priežiūros.
Turbūt nėra vaikų, kurie užaugtų be randų ar bent nubrozdinimų. Vaikai bėga, lipa, karstosi, šokinėja, važinėja dviračiais, riedučiais, riedlentėmis. Traumos, dažniausiai nukritus ar atsitrenkus, neretai patiriamos pažįstamoje aplinkoje. Todėl tėvai turėtų būti budrūs ir nepalikti mažamečių pramogauti vienų, pasirūpinti, kad aplinka būtų saugi.
Prieš porą metų tyrimą atlikę Prancūzijos ir Australijos mokslininkai nustatė, kad vaikai savo energija lenkia suaugusiuosius, todėl vaikų judrumas stebinti neturėtų.
Tirti 9–11 metų vaikai mokslininkus stebino savo energingumu tiek juos lyginant su eiliniais suaugusiaisiais, tiek ir su sportininkais. Moksliškai patvirtinta, kad vaikai pavargsta lėčiau, atitinkamai greičiau atsigauna. Tėvai gali jiems padėti diegdami saugaus elgesio taisykles, įpratindami dėvėti galvos, kojų ir rankų apsaugas.
Jei vis dėlto nutiko taip, kad dūkstantis vaikas patyrė traumą, jam būtina kuo greičiau suteikti pirmąją pagalbą.
Jeigu vaikas nukrito ar atsitrenkė, skundžiasi skausmu, patartina traumuotą vietą šaldyti ir kreiptis į medikus, kad šie nustatytų, ar nėra išnirimų, kaulų skilimų ar lūžių. Jeigu svaigsta galva – ar nėra smegenų sukrėtimo. Vasarą padažnėja ir tokių traumų kaip kraujuojančios žaizdos, įdrėskimai, įdūrimai.
Kraujavimas iš nedidelių įpjovų ar įdrėskimų lengvai kontroliuojamas užspaudžiant žaizdą ar pakeliant sužeistą vietą. Tereikia papurkšti dezinfekuojančiu purškalu ir užklijuoti pleistrą – žaizda pati užgyja per kelias dienas. Rimtesnės pagalbos prireikia tuomet, kai kraujavimas nesustoja, žaizdoje yra svetimkūnių. Ypač didelė infekcijos rizika, kai įkanda žmogus ar gyvūnas, įduriama nešvariu daiktu: tokiu atveju reikėtų skubiai kreiptis į artimiausią medicinos įstaigą.