„Papildomas apsaugos lygis virtualioje erdvėje reikalingas visiems – ir verslui, ir privatiems klientams, naršantiems internete arba siekiantiems užtikrinti atžalų saugumą. Naujoji saugumo paslauga tai leidžia padaryti labai paprastai, nes nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų, kad įrenginiuose turėtumėte apsaugą nuo kenkėjiškų svetainių ar nelegalaus turinio“, – teigia „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis.
Pasak „Tele2“ produkto vadybininko Donato Drakicko, ši paslauga automatiškai pradės veikti visiems naujas sutartis sudarantiems ar jas pratęsiantiems klientams. Įrankį aktyvuoti taip pat galima savitarnos svetainėje, paskambinus į klientų aptarnavimo centrą ar apsilankius „Tele2“ salone.
Jo teigimu, visi klientai, užsisakę paslaugą pirmą kartą, galės 2 mėnesius ja naudotis nemokamai, o praėjus šiam laikotarpiui, saugumo produktas kainuos 1,49 Eur/mėn. Likus savaitei iki nemokamo išbandymo pabaigos, vartotojai apie tai bus informuojami ir galės pasirinkti, ar nori pasilikti paslaugą.
„Paslauga gali tapti paprastesniu ir labiau prieinamu saugumo įrankiu ne tik privatiems klientams, bet ir verslams, kurie neturi galimybės samdyti saugumo specialistų. Įrankis veikia tinklo lygmeniu, tad jam nereikia papildomos įrangos ar konfigūravimo. Interneto apsaugos paslauga veikia ir užsienyje, naudojant tarptinklinį ryšį per mobiliuosius duomenis, prisijungus prie bet kurio operatoriaus“, – akcentuoja jis.
Operatoriaus pristatytas interneto apsaugos produktas yra sukurtas kartu su didelę patirtį šioje srityje turinčia bendrove „Whalebone“, kuri teikia saugumo įrankius telekomunikacijų bendrovėms užsienio šalyse. Anot D. Drakicko, „Tele2“ tinkle integruota paslauga ne tik geba apsaugoti įrenginius naršant naršyklėje, bet ir aptinka bet kokį aplikacijų ar programinės įrangos siunčiamą kenkėjišką srautą.
„Interneto apsauga veikia tik saugiame „Tele2“ tinkle, todėl prisijungus prie belaidžio tinklo, paslauga neveiks. Jeigu naudojatės „Laisvo interneto“ planu ir užsisakėte šią apsaugą, belaidžio tinklo paslauga veiks pagal „Laisvo interneto“ nustatymus. Jeigu dėl svetainės viskas gerai, puslapis yra užkraunamas ir vartotojas gali juo naudotis, tačiau jei aptinkamas užkrėstas tinklalapis, įrankis iškart užblokuoja prieigą ir perspėja vartotoją. Paslauga identifikuoja ir netikras el. parduotuves ar suklastotus el. bankininkystės puslapius, kuriose programišiai bando pasiekti jūsų jautrią informaciją, kaip kad slaptažodžiai ar mokėjimo kortelės duomenys“, – aiškina jis.
Anot eksperto, interneto apsaugos įrankiu galima blokuoti operatoriaus sudarytas svetainių kategorijas arba kurti atskirus blokavimo sąrašus patiems. D. Drakickas pasakoja, kad numatyti kategorijų filtrai pagal svetainės turinį nustato, kokie puslapiai bus nepasiekiami, pavyzdžiui, turinys suaugusiesiems, pramogos, nusikaltimai, ar net apriboja reklamų srautą. Jo teigimu, pasirinkus reikiamas kategorijas, tėvai gali būti ramūs, kad jų vaikai pamokų metu ar kitu nustatytu laiku negalės naudotis socialiniais tinklais.
„Vartotojai turi galimybę koreguoti kategorijas, pridėti ar išimti norimas svetaines, kad paslauga veiktų pagal visus jų poreikius. Išsamią informaciją apie visus saugumo incidentus galima stebėti savitarnos svetainėje, čia taip pat galima užsisakyti SMS žinutėmis siunčiamus pranešimus apie incidentus bei savaitines ar mėnesines ataskaitas el. paštu“, – paslaugos galimybes aptaria jis.